fff MIR-TOIHBIK De Punt Zierikzee is de beste in recycling 44 Zonde dat zo'n mooi stuk fietspad langs het water dicht is in het zomerseizoen SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Sika gevelimpregneer 5 Itr 24,95 p/can excl BTW f geen doorgaande route Burghsluis /5S Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN De Gors-vestiging in Zierikzee is een van de 120 kinderboerderijen die meedoen aan de actie 'Wecy- cle'. Daarbij worden elektrische apparaten en spaarlampen verza meld en aangeboden voor recy cling. De Zierikzeese kinderboerderij le verde in het afgelopen half jaar 28 bakken met koffiezetapparaten, haardrogers, tv-toestellen en com puters in. Dat zijn er acht meer dan over heel 2013. Wecycle be loont jaarlijks vijf kinderboerderij en die veel inzamelen. Het moet raar lopen wil De Punt, waar ook al jarenlang een container voor oud papier staat, een prijs nog ont gaan. Alle kinderboerderijen presteren dit jaar beter. Tot en met juni zijn in totaal 630 bakken voor recy cling aangemeld. Over heel 2013 waren dat er 711. Bij De Punt werken mensen met een beperking. Die verzorgen de dieren, maar onderhouden ook het terrein, de speeltuin en de stallen. De Punt organiseert ook kinderfeesten, kraamfeesten en bezoeken door scholen. Vuurwerk en lasers op Goereese strand Op het strand bij het Ooster duinpad Ouddorp vindt za terdagavond een vuurwerk en lasershow plaats. De show wordt ondersteund door muziek. De eerste lich teffecten verschijnen vanaf 22.30 uur aan de horizon. Vol gens de organisatie is de show het best zittend op het strand te volgen. Koos van de Velde in gemeentehuis Schilder, tekenaar en ont werper Koos van de Velde exposeert van 15 augustus tot en met 29 september in de hal van het gemeente huis in Zierikzee. Van de Velde is een echte Zeeuw. Hij kwam in 1942 ter wereld in Wolphaarts- dijk en woont sinds 1987 in Zierikzee. Paviljoen breidt uit met 'Flightzone' Strandpaviljoen Natural High aan de Brouwersdam is uitgebreid met een ruim te voor de kiteschool. De aanbouw met de naam 'Flightzone' heeft kleedka mers, douches, lockers en terras met eigen horeca. Dinsdag wordt de aanbouw geopend door Annelous Lammerts en Youri Zoon. Krantenbezorger betrapt inbrekers Een krantenbezorger heeft gisterochtend vroeg twee jongens betrapt die op de vlucht waren na een in braak in de Populierenlaan in Oost-Souburg. Eerder had den burgers alarm geslagen. De bezorger vertelde de poli tie waar de jongens van 17 en 18 heen vluchtten. Een speurhond leidde naar het huis van de verdachten. Doopjurken en kunst in de kerk De Bethlehemkerk in Scha- rendijke is tot en met 30 au gustus op dinsdag, donder dag en zaterdag open van 13.30 tot 16.00 uur. Er is een expositie van doopjurken. In de Hoeksteen naast de kerk hangen schilderijen van Ma rian Gaanderse en Letty Rietveld. Er is continu een film te zien over oud-Scha- rendijke. Zaterdag treedt een kwartet op (14.30 uur). omleiding met ieder een eigen nummer en richtingpijl. Maar nu knooppunt 71 bij Burghsluis onverwachts on bereikbaar blijkt te zijn, hebben fietsers geen idee hoe ze bij het volgende knooppunt kunnen ko men. Omleidingen zijn immers niet inbegrepen op de routekaart. Toerfietsers Jan Wildschut en Peter Meijer kunnen hierover meepraten. De mannen zijn op doorreis vanuit het Utrechtse Woerden naar de Zeeuwse hoofd stad Middelburg. De afgelopen nacht.brachten zij door in Zierik zee en nu willen ze, voordat ze de Oosterscheldekering oversteken, een bezoekje brengen aan Burgh sluis. „Zonde dat zo'n mooi stuk fietspad langs het water dicht is in het zomerseizoen", vinden ze beiden. „Gelukkig konden we van Zierikzee tot de Schelphoek wel van het mooie uitzicht over zee genieten." Hun hele route fietsen de vrien den via het fietsroutenetwerk dat ze hebben ingesteld in hun fiets computer. „En dat ging perfect, tot dit moment", grinnikt Wild schut. „We weten nu echt even niet hoe we bij het volgende knooppunt kunnen komen. Het fietsroutenetwerk is ideaal zolang er geen omleiding is. Dan weet niemand meer wat hij moet doen, zo blijkt." Het gele omleidingsbord geeft vol gens Meijer niet duidelijk weer in welke richting ze nu moeten fiet sen om in Burghsluis te komen. „Daarnaast is het handige aan de fietsknooppunten nu juist dat je precies weet hoeveel kilometer je kunt verwachten tijdens je fiets tocht. Ik heb geen idee hoe ver we om moeten fietsen. Dat staat ner gens aangegeven." Toch kunnen Wildschut en Me ijer wel lachen om deze onderbre king. Wildschut: „We gaan het rechtdoor proberen, over de Bra- bersweg. Dan komen we vanzelf wel weer op de route." Zeeland is een prachtige provin cie om per fiets te doorkruisen, vinden de mannen die elk jaar een ander deel van Nederland op de fiets aandoen. „Alleen aan die wind zouden jullie eens iets moe ten doen. We hebben nu al drie dagen tegenwind." I DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 Hèt adres voor snélle en vakkundige hulp Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164 - 242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt is de beste van het land als het gaat om het inzamelen van oude apparaten. OUDDORP ZIERIKZEE OUDDORP OOST-SOUBURG SCHARENDIJKE W Fietsers en auto's zitten elkaar in de weg bij de omleiding bij Burghsluis. foto Dirk-Jan Gjeltema Fietsers op Schouwen Wij hebben contracten met alle zorgverzekeraars Weegbree 29 Kapelie tel: 0113 330100 wwwMapsalónwHIeke ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51