Fiësta met exotische cultuur vult Middellandse Zeetuin Buttinge Centree Kids pakt breed uit met kinderfestival rond Dikke Toren UIT 9 e Middellandse Zeetuin van Wim Uilenbroek in de buurtschap Buttin ge bij Grijpskerke biedt zaterdag en zondag plaats aan de vijfde editie van Fiësta. Dit festival omvat een gevarieerd programma vol Zuid-Europese, Noord- Afri kaanse en Oosterse sferen. Die worden tot ui ting gebracht in de vorm van muziek, thea ter, dans, drankjes, hapjes en een passend de cor met veel palmbomen. Danseres Majidah manifesteert zich met buikdansen. Zij is geboren in Oman en bracht een groot deel van haar jeugd door binnen de Arabische cultuur. In Nederland geeft zij buikdanslessen en verzorgt ze zelf ook optredens. Bij de Fiësta treedt zij samen met Asiyah Suad op. Con Mucho Gusto is een flamenco dans groep uit Middelburg. Onder leiding van Le- nie Usmany treden de dansers op tijdens dit festival. Enrique de la Rosa zal het publiek ongetwijfeld imponeren met zijn virtuoze gi taarspel en zijn warme stem. Peter Bruys staat borg voor vermakelijk straattheater en de leden van Tango el Placer presenteren zich met de 'tango van het ple zier'. Verder worden varianten op de Indiase klassieke dans vertoond door de groep Niem- booda Bollywood. Tenslotte zullen een waar zegster, een schoenenpoetser en een fakir sa men een boeiende show ten beste geven. men in: Roger Sanchez, Sander Kleinenberg, Grego Salto, San-, tos Suarez, Vato Gonzalez MC Tjen. „Dit festival is voor velen een reünie en het gaat er om met el kaar een gezellig strandfeest te hebben", zegt Maurice van den Nouweland (30), ofwel DJ Mor- riz. Hij is van plan zaterdagmid dag om 16.00 uur Beachboom op gepaste wijze te openen. Ge past wil zeggen: nog niet te hef tig, maar sfeervol om de eerste bezoekers snel een beetje in de stemming te brengen. Morriz is winnaar van de DJ-contest die in het kader van Beachboon én City of Dance in Middelburg (op 19 juli in Mid delburg) werd gehouden. „We deden eigenlijk voor een geintje eraan mee, kijken hoe we zou den scoren." Met 'we' doelt Mor riz op Benjamin Schot, een vriend van hem met wie hij va ker optreedt. Toen hij Benjamin in de eerste ronde zag afvallen, werd hij zelf wat fanatieker en hij was uiteraard blij met zijn overwinning in de finale eind juni in Beachclub 't Gorsje in Ouddorp. Is hij zenuwachtig voor die ope- ningsact zaterdagmiddag? „Nee, niet echt. Het is natuurlijk een leuke uitdaging, maar voor mijn optreden afgelopen zondag op het terras van Brasserie De Vier bannen in Ouwerkerk was ik wel wat meer gespannen. Daar zat immers meer luisterpubliek tussen de 20 en 60 jaar. Dan is het leuk als DJ om te zien dat ook de voeten van de ouderen mee gaan tikken op het ritme." Het juiste ritme is natuurlijk al lesbepalend voor een goede DJ? „Dat is inderdaad een eerste ver eiste als je gaat mixen, dat de bas in de vierde tel wordt over genomen. Als je dat een paar keer op de verkeerde tel doet als DJ dan raak je echt je publiek kwijt." Voor Maurice dateert zijn fasci natie voor ritme al sinds zijn achtste jaar toen hij voor Sinter klaas een bandje van 'Techno- trends' kreeg. „Deel 2, en mijn zus kreeg deel 1 en die maakte er dan ook meteen een dansje bij. Ik heb dat bandje als kind echt helemaal grijs gedraaid." Later in zijn tienertijd werd hij dol enthousiast van de mogelijk heden die twee platenspelers en een mengpaneel bij een van zijn vrienden hem boden. „Ge weldig was dat. Nog echt met vi- nylplaten. Dat blijft leuk, al wer ken we nu vooral met usb-sticks. Ik heb destijds zo'n heel spulletje vrij snel voor me zelf aangeschaft." Het bleef niet beperkt tot een tienerpassie. Maurice, inmid dels tweemaal zo oud, is altijd muziek blijven maken en be schikt in zijn huis over een ei gen studiootje. In het dagelijks leven werkt hij bij een installa tiebedrijf, maar binnen zijn ge zinsleven met echtgenote en zoontje (4) ruimt hij veel tijd in om te mixen. „Om dingen uit te proberen, niet om kant-en-klare opnamen te maken. Daar moet ik niet aan denken. Zo werkt het bij een DJ natuurlijk niet. Je moet immers heel goed op de sfeer van het moment kunnen inspelen en aanvoelen wat het publiek graag wil." PROGRAMMA BEACHBOOM: 16:00 u.: Morriz (winnaar DJ-contest) 16:30 u.: De Hofnar 17:45 u» Santos Suarez 18:45 u.: Sander Kleinenberg 20:15 u.: Roger Sanchez 21:45 u.: "When water falls" showcase 22:00 u.: Gregor Salto 23:30 u.: Vato Gonzalez MC Tjen. et grasveld rond de Dikke Toren in Zierikzee biedt zaterdag plaats aan Cen tree Kids: een gratis festival voor kleinere kinderen die zich kunnen vermaken met theater, dans, muziek, knutselen, schminken, voorlezen en pan nenkoeken versieren. Hoe leer je spinnen als een poes? Hoe kun je een vlinder over je rug voelen fladderen en waar leer je net zo hoog te sprin gen als een kikker? Bij de kinder- yoga kunnen de bezoekers van het beweegparcours bij Centree dat allemaal ervaren. Twee clowns maken hun op wachting met een ei dat een ge luidje maakt. Dat ei moet wor den uitgebroed, maar hoe word je een kip en hoe bouw je een nest? Samen met de kinderen zoeken de clowns in hun non-verbale voorstelling naar oplossingen. Schrijfster Ilse de Ruiter trad eerder dit jaar op met haar voor- leestheater voor kleuters van de Theo Thijssenschool in Zierik zee. Zaterdagmiddag geeft zij tij dens dit festival een voorstelling van 'De Koning en Ik'Bij het boek van De Ruiter maakte de Zeeuwse illustratrice Karen Wullings de kleurrijke plaatjes. Op basis van het boek maakten zij een vertelkast met uitvergro te afbeeldingen. Het verhaal gaat over het meisje Sara dat een dagje bij de koning mag door brengen. Wie een bijzonder kapsel wil, kan ook terecht bij Centree Kids. Op het grasveld staat im mers een poëtische kapsalon. Kinderen kunnen daar terecht om pluimen, draadjes, bloemen, veren, stokjes, eendjes, vogel tjes, discoballetjes en zelf mi ni-cupcakes in hun haren te la ten verwerken. Ze kunnen ook zelf aan de slag met het versie ren van pannenkoeken met stroop, poedersuiker, slagroom, fruit en andere strooisels en na tuurlijk mogen die pannenkoe ken ook worden opgegeten. Ver der biedt Centree Kids een dans- workshop waarbij een docent de kinderen allerlei danspasjes leert op bekende liedjes. Het fes tival wordt besloten met een popconcert van De Pretband met drums, gitaren, piano, zang. DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 Zat. 9 en zon. 10 aug., Middellandse Zeetuin, Mid- delburgseweg 17, Buttinge, vanaf 11.00 uur. Beachboom Maurice van den Nouwe land (DJ Morriz) opent als winnaar van de DJ-contest zaterdag Beachboom. foto Ronald den Dekker Twee clowns van Theater Tadaa in de act 'De kip of het ei' door Ali Pankow Zaterdag 9 augustus, rond Dikke To ren, Zierikzee, 14-19 uur.(Bij slecht weer wordt uitgeweken naar ge bouw De Driehoek) Danseres Majidah toont haar talent voor buikdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45