Goudgeel met lekkere kleine stukjes onderin Knapperig en bruin met een oliesmaakje UIT 7 tS c Wie bakt de lekkerste friet van Zeeland? De redac- MSk* JU tie van de krant gaat deze zomer op zoek naar het beste frietkraam van Zeeland. I eijer's Frituur zit al 51 jaar in de Vlissing- se Scheldestraat. En de friet van Meijer is ook al jaren favoriet bij heel veel Vlis- singers. „Uiteraard verse friet", schrijft Ton Begijn. „Dagelijks zelf gepit en gesneden zo dat ze niet te lang oxideren. Mooi krokant, maar niet te hard. Smaken ze? Ja! Je proeft de aardappel. De frietjes zijn goudgeel, en niet heel erg bruin. Dat de friet van nieuwe aardappelen is, zoals op de toonbank staat, heeft daar vast iets mee te maken; die is altijd wat ble ker. De friet is krokant, zacht van binnen en goed heet. De frietjes zijn mooi dun gesneden. Hoe zijn ze verpakt? Hoera! In een rood-wit geblokte puntzak, met een houten vorkje. De kleine stukjes zakken lekker naar het puntje onderin. Gewicht en prijs? Een kleine friet kost 2,30 en weegt 224 gram. Dat is 10,25 per kilo. En hoe is de mayonaise? Het is frietsaus, maar gelukkig niet van die hele zoete. Eindoordeel: Deze friet nadert de perfectie. In de Zeeuwse hoofdstad lijkt een slag om de frietliefhebber gaande: er zijn veel frietboeren. Foodmaster 2go zit - een beetje verstopt - in de r winkelstraat Langeviele. „Zij hebben friet ge maakt van verse Zeeuwse aardappels", nomineert Patrick. „En de friet is heerlijk gebakken in zuivere olie. Tip: Lekker met Vlaamse mayonaise." Smaken ze? Het is dikkere friet dan we gewend zijn. Ze zijn krokant en bros en onregelmatig van vorm. We proeven duidelijk dat de friet in olie is gebakken, er zit een oliesmaakje aan. Ze zijn lekker heet en zacht van binnen, maar we hebben snel genoeg. De friet komt van een boer uit Meliskerke wordt ons verteld: dat is een pluspunt. Hoe zijn ze verpakt? In een puntzak, met de tekst 'frites your life' erop. Gewicht en prijs? Een kleine mét kost 2,30. De portie weegt 180 gram. Dat is 12,75 per kilo. En hoe is de mayonaise? We vroegen mét en kregen, zoals bijna bij alle friet- zaken, frietsaus. Een hele grote klodder. Eindoordeel: Best lekker. DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 door Nadia Berkelder Meijer's en Foodmaster2go Een kleine friet met van Foodmaster2go in Middelburg Een puntzak friet van Meijer's in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43