Een kleine koelkast voor onderweg Mysterieuze Spaanse cocktail Shop Top T Zomerdrankje De ambassadeur 4 -3 ijdens deze warme zomer is een koelbox geen overbodi ge luxe. Op het strand of tij dens een picknick kun je hem goed gebruiken. Een koelbox is handig voor ver schillende gelegenheden. Voor een lange dag op het strand is het fijn als er veel in past. Maar als je gaat picknicken is het weer handi ger dat de koelbox compact is, zo dat je hem makkelijk mee kunt nemen.Vrijbuiter.nl verkoopt een blauwe koelbox met een inhoud van 24 liter. Doordat deze zo groot is, past alles er makkelijk in. De koelbox van iglookoelboxen.nl is weer makkelijk mee te nemen. Hij heeft een inhoud van 3,8 liter. Op de fiets of gewoon in de hand dragen, door het lichte gewicht kan het beide. De hot and cold koelbox is te koop bij autot.nl. In dit model met een inhoud van 6 liter houd je op een warme dag de drankjes koel en op een koude dag blijven ze lekker warm. Verschillende toeristen lopen via de houten vlonders het Ban- jaardstrand op voor een zonni ge vakantiedag. Frank en Jos van Halst maken samen met andere werknemers het daar gelegen strandpaviljoen al klaar voor een drukke dag. Werken op een strand is elke dag verschil lend, merken de ondernemers. „De grote variatie en verscheidenheid maken het tot een interresant beroep", vertelt Frank. Hij was als kleine jongen al zeer betrokken bij de strandtent. Zijn vader Jos van Halst is veertig jaar geleden het strandpaviljoen be gonnen. Tegenwoordig runnen zij alles sa men. De eerste klanten drinken op het terras van het paviljoen een bakje koffie of thee voordat ze op het strand gaan liggen. Ook Paul en Marion van den Berg zitten er. „Wij komen hier wel vaker omdat het een leuke en schone tent is. Vandaag hebben wij zelf niks van eten of drinken meegeno men dus voor alles gaan we hier naartoe", zegt Marion. Tijdens een zonnige dag in de zomer is het altijd druk op het Banjaardstrand en bij het paviljoen. „Wij krijgen veel positieve reac ties van onze klanten over het eten en de service. Maar af en toe krijgen we ook nega tieve reacties. Met de drukke en warme da gen vinden sommige mensen het minder leuk dat ze langer moeten wachten. Dan leggen we aan de klanten uit dat het hele team zijn best doet om iedereen zo snel mogelijk te helpen", zegt Frank. Maar niet alleen op de warme dagen in het hoogsei zoen zijn er veel toeristen. Ook tijdens het wat koudere weer in de herfstvakantie heb ben de medewerkers op het strandpavil joen geen tijd om stil te staan. „Er zijn al tijd genoeg toeristen die een frisse neus gaan halen of een lange strandwandeling willen maken. En daarna komen ze vaak binnen bij ons voor warme chocolademelk of een bak koffie." Het Banjaardstrand onderscheidt zich op meerdere vlakken van andere stranden. De strandtent ligt in een baaitje, zodat je min der in de wind zit. En het uitzicht op de stormvloedkering heb je nergens anders in Nederland. Maar waar het zich echt in on derscheidt is dat het al jaren prijkt in de top vijf van schoonste stranden van Neder land. „Door te luisteren naar de klanten, we ten we dat een schoon strand voor veel mensen belangrijk is. Daarom zorgen wij er ook voor dat het elke dag wordt schoon gemaakt. Ook staan er over het hele strand genoeg prullenbakken zodat het voor de mensen makkelijk is om een steentje bij te dragen aan een schoon strand", zegt Frank. In het baaitje waar het strandpaviljoen zich bevindt, staan ook strandhuisjes. Breg- je Hauptmeijer komt met haar man en drie kinderen al jaren op het Banjaardstrand. „Het is fijn dat dit strand heel schoon is. Dat ligt toch een stuk lekkerder. Ook vind ik het prettig dat het heel overzichtelijk is. Mijn kinderen kunnen zich vermaken bij het klimrek en ik kan ze heel makkelijk in de gaten houden terwijl ik voor ons strand huisje zit. Bij de strandtent gaan we vaak langs voor een ijsje en een drankje. Van avond gaan wij met zijn allen eten op het terras. De werknemers zijn altijd heel aar dig en gastvrij en het paviljoen is ook kind vriendelijk." Licor 43 is geïnspireerd op een eeuwenoude elixer met 43 geheime ingrediënten, Li quor Mirabilis. De likeur wordt al leen in het Spaanse Cartagena ge produceerd. Deze gouden drank smaakt naar vanille en karamel. De likeur is lekker om puur te drinken, maar om er een echte zo merse cocktail van te maken heb je het volgende nodig: 15 ml vers citroensap, 100 ml sterk bruisend water, veel ijsblokjes, citroen en si naasappel. Eerst doe je de ijsblok jes in een glas, dan schenk je er 35 ml Licor 43 bij en doe je twee ron de schijfjes citroen en een kwart van de sinaasappel in het glas. De cocktail die dan ontstaat, noem je Balón 43. De verfrissende smaak zal het goed doen op een warme zomerse dag. Tip: Als het wat kouder is, kun je de inhoud van een half borrelglas Licor 43 door je koffie gooien en het afma ken met een flinke dot slagroom. door Vera van der Haven De Playmate mini is een kleine koelbox. Daardoor past deze mak kelijk in de auto. Deze koelbox is verkrijgbaar via iglookoelboxen.nl voor 24,95. Deze koelbox met bekerhouders koelt het eten en drinken niet al leen. Hij kan de producten ook warm houden. Je koopt hem voor 49,95 euro op autotnl. door Vera van der Haven Frank van Halst op het terras van het paviljoen op het Banjaardstrand. foto Izaak Verkeste door Joanne Karkdijk Balón 43, geserveerd in het officiële glas. Een eenvoudige blauwe koelbox met een inhoud van 24 liter. Han dig voor een lange stranddag met het hele gezin. Je koopt hem voor 14,95 op vrijbuiter.nl. Een schoon strand ligt toch veel lekkerder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40