Besmette missionaris behandeld in Spanje Opruimen vaten voor rekening gemeente Vertrek uit Nederland IN HET NIEUWS 3 KRAS Ga naar Kras.nl/msccruises of bel 0900-9697is use, voor schrijnende gevallen. Pa tiënten die niet meer reageren op de bestaande medicatie, kunnen dan veelbelovende middelen krij gen, die al een groot deel van de toelatingsprocedure hebben door lopen. Maar als de nood heel hoog is, is elk middel toegestaan. Dat zag je ook in de begintijd van aids." In Nederland is op dit moment veel vraag naar het middel selegili ne. Dat is goedgekeurd voor ge bruik door parkinsonpatiënten. In begintijd van aids lieten meest conservatieve geesten hun bedenkingen varen Het blijkt echter ook effectief bij mensen met zware depressies. In Nederland lijden een miljoen mensen aan depressieve stoornis sen. Omdat selegiline voor die toe passing in Nederland nog niet is goedgekeurd, wordt het via com passionate use aangeboden bij zwa re depressiviteit. Daarvoor dient de patiënt te beschikken over een uitdrukkelijke verklaring van de behandelend arts, waarna de fabri kant gerechtigd is het via de apo theek uit te leveren. Missionaris Miguel Pajares (75) is samen met twee verpleegsters be smet geraakt tijdens zijn werk in een ziekenhuis in Monrovia. Ook in Azië is ebola geconsta teerd. Een man is in Saudi-Arabië aan de ziekte bezweken. Het land weert nu pelgrims uit de drie Afri kaanse landen die het meest door ebola zijn getroffen. Een vierde land, Nigeria, blijft nieuwe be smettingen en doden melden. De verspreiding van het virus was voor Wereldgezondheidsorga nisatie WHO reden voor een spoedbijeenkomst in Genève. Daar bespraken internationale ex perts of de verspreiding van het le vensgevaarlijke virus een interna tionale noodsituatie voor de volks gezondheid is. Dat is bij ebola nog nooit gebeurd. De WHO maakte bekend dat tijdens de hui dige epidemie al 932 mensen zijn overleden. In Nederland is nog geen sprake van extra maatregelen. Heeft Bri tish Airways vluchten geschrapt; de KLM blijft vliegen op Nigeria. „De kans op besmetting is uiterst klein", aldus een zegsman. Wel is er voortdurend contact met de ge zondheidsautoriteiten. Met groeiende belangstelling wordt gekeken naar de toestand van twee Amerikaanse patiënten, die eerder deze week naar hun ei gen land zijn teruggevlogen. Het CDA in het Europees Parle ment wil opheldering over de risi co's van ebola. Europees parlemen tariër Annie Schreijer-Pierik vraagt de Europese Commissie in Brussel of voorzorgsmaatregelen nodig zijn in EU-landen, zoals controles of voorlichting op vlieg velden of havens. Die uitspraak deed de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State gisteren in Den Haag. Volgens de rechter is het de be jaarde vrouw niet toe te rekenen dat het afval op haar grond werd gedumpt. Ze had het zelf niet ge daan en had er ook niets mee te maken. Ze was daarom ook niet verplicht het afval op te ruimen. Loco-burgemeester Mart Wijnen van Valkenswaard betreurt het dat de gemeenschap nu opdraait voor de kosten. Ook landelijk kan deze uitspraak gevolgen hebben, verwacht hij. Gemeenten moeten volgens hem beseffen dat dumpin gen op particuliere grond flinke fi nanciële gevolgen kunnen heb ben als de eigenaar van de grond het afval zelf niet opruimt omdat hij dat niet kan betalen en de ge meente de kosten juridisch ook niet op hem kan verhalen. „Mijn moeder is heel blij met de uitspraak", zegt Theo van Lierop namens de eigenares van het bos waar in 2013 het afVal werd ge dumpt. „Ze heeft er maanden slecht van geslapen. Al de eerste dag eiste de gemeente dat het per ceel werd onderzocht en het afVal opgeruimd, omdat ze het anders de volgende dag zelf lieten doen op haar kosten. Zij kon dat niet be talen en voelde zich ook niet ver antwoordelijk. Weigeren te beta len was haar enige optie." B en W meenden de kosten te mogen verhalen, omdat de ge meente niet verantwoordelijk is voor het opruimen van drugsafval op privéterrein. 8 dagen 11 dagen v.a. 10 dagen v.a. Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamitéitertfórids DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 l, elk middel mag Sjaak Vink, Mytomorrows.com door Paulus Smits MADRID - Het dodelijke virus ebola bereikt Europa. In Madrid werd gis teren een speciaal ingerichte ambu lance-Airbus van het leger ingezet om een zieke Spaanse priester van uit de Liberiaanse hoofdstad Mon rovia te repatriëren. door Henri Verwijmeren DEN HAAC/VALKENSWAARD - De 78-jarige Valkenswaardse vrouw die vorig jaar op haar grond 44 va ten met afval van een drugslab aan trof, hoeft de opruimkosten daar van (53.000 euro) niet te vergoe den aan de gemeente. Dumpingen op particuliere grond kunnen flinke financiële gevolgen hebben voor gemeenten Spectaculaire prijsverlagingen op laatste plaatsen! Amsterdam naar West-Europa Van Amsterdam naar Hamburg, Le Havre, Southampton en Zeebrugge. Per MSC Magnifica****+ Ontdek Parijs en Brugge Vertrek: 12-19-26/9,3-10/10 Zie: Kras.nl/37142 IJmuiden naar Zuidwest-Europa Van IJmuiden naar Guernsey, Vigo, Lissabon, Bilbao, Le Havre en Southampton. Per MSC Opera**** Vertrek aankomst IJmuiden Vertrek: 29/8, 8-18/9 Zie: Kras.nl/37139 Schotland, Engeland, Frankrijk Van Amsterdam naar o.a. Hamburg, Edin burgh, Dover, St. Peter Port en Le Havre. Per MSC Magnifica****+ Ontdek Londen en Brussel Vertrek: 23/8,1/9 Zie: Kras.nl/37141

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3