Karim Benzema tot 2019 bij Real Madrid Hontenisse bezorgt titelhouder Clinge kater in Cofely Cup SPORT 31 Strijd om de regionale titels paardensport Wijnaldum en Depay staan voor rentree bij PSV Dinja van Liere vijfde op het WK dressuur hoogwerkers Benzema voetbalt sinds 2009 voor de topclub uit Spanje. Hij won het afgelopen seizoen de Champions League, met Real Ma drid. Benzema begon zijn prof loopbaan bij Olympique Lyon. Trainer Ronald Koeman kan ko mend seizoen bij Southampton een beroep doen op Saphir Taïder. De Engelse club huurt de middenvelder van Internazionale. De 22-jarige Taïder is geboren in Frankrijk maar speelde op het WK twee groepsduels voor Alge rije. Tegenover de komst van Taïder staat het tijdelijke vertrek van Da- ni Osvaldo. Internazionale huurt de speler een seizoen van Sout hampton. Liverpool huurt de Spaanse ver dediger Javier Manquillo voor één jaar van Atlético Madrid. De 20-ja rige rechtsback kwam bij de Spaanse kampioen vooral in actie voor het tweede elftal. In het eer ste speelde hij tot dusver zes duels. De jeugdinternational door liep de jeugdopleiding van Real Madrid voor hij in 2007 naar stad genoot Atlético verkaste. Manquillo is na Rickie Lambert, Adam Lallana, Emre Can, Lazar Markovic, Dejan Lovren en Di- vock Origi de zevende nieuweling bij Liverpool. „Toen ik hoorde dat Liverpool me wilde hebben, heb ik niets anders gedacht dan zo snel mogelijk tekenen", zei de ge boren Madrileen woensdag op de website van The Reds. Daardoor wist de winnaar van vo rig jaar zich uitgeschakeld, want Hontenisse had het eerste duel te gen Graauw ook al met 3-1 gewon nen. In dat duel was Van den Dries eveneens sterk op dreef met twee doelpunten. De andere treffer kwam op naam van Hubert-Jan Roeland, nadat Ar- ne de Kindt voor Graauw de 2-1 maakte. Clinge won weliswaar met 4-0 van Graauw dankzij Chris Segers (2x), Lars Stroobandt en Jeroen van Huffel, maar het hoogst haalbare was een tweede plaats in de poule. Dat heeft tot gevolg dat de zon dagderdeklasser zijn titel niet kan verdedigen voor eigen publiek in Clinge. Met Hontenisse hadden eerder de ze week FC Axel, Terneuzen, Steen en IJzendijke zich gekwalifi ceerd voor de finaledag. Zij strij den vrijdagavond om de Cofely Cup 2014. De resterende tien voetbalclubs spelen plaatsingswedstrijden in Schoondijke en Graauw. Gistera vond werd nog bekend dat Terho le zich hiervoor heeft afgemeld. VLISSINGEN - De Zeeuwse paarden sport staat van morgen tot en met zaterdag in het teken van de pro vinciale kampioenschappen dres suur en springen. Op het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land strijden morgen ruim twee honderd combinaties voor een plaats in de finale op zaterdag. Ruim honderd springruiters bin den vrijdag op manege De Een dracht in Vrouwenpolder de strijd met elkaar aan. Bij het springen in de klasse Z zijn Yenca Sips met haar merrie Toplevel's Bella Fortuna en Caro- lein van de Plasse met de ruin Del ta Mossel Dady Cool favoriet. In de dressuur klasse Z2 zal het waar schijnlijk gaan tussen Stephanie de Frel, Jeanine Nieuwenhuis en de tweelingzusjes Chantal en Jes sie Nijpjes. SANKT PÖLTEN - Memphis Depay, Georginio Wijnaldum en Santia go Arias kunnen vandaag in actie komen voor PSV in de uitwed strijd tegen SKN Sankt Pölten in de derde voorronde van de Euro pa League. Trainer Phillip Cocu heeft de drie WK-gangers opgeno men in zijn selectie voor de re turn tegen de club die uitkomt in de tweede divisie van Oostenrijk. „En iedereen die hier is, is vol doende fit om te spelen", zei de oefenmeester van de club uit Eindhoven. Cocu hield gisteren vlak voor de training nog een beetje in het midden of hij ook een beroep doet op het drietal, dat vorige week nog ontbrak in het eerste duel tussen beide ploegen. „We hebben de internationals weer bij de ploeg, dus de samenstelling is anders. Hoe we gaan starten, daar laat ik nooit iets over los voor de wedstrijd. Dat zullen de spelers donderdag horen." Zonder de WK-gangers boekte PSV vorige week voor eigen pu bliek een magere zege (1-0), dank zij een treffer van aanwinst Luuk de Jong. „Het is duidelijk dat we teleurgesteld waren over die 1-0", zei Cocu. „Nee, ik ben nog altijd dezelfde. Ze hebben me vooral veel erva ring opgeleverd. Ik laat me niet snel gek maken. Daar moest ik al les zelf regelen. De bus kwam niet op tijd, de velden waren be zet door een ander team, het geld was niet op tijd. Overal moest ik achteraan. Dan gaat dat hier toch anders, al moeten we bij Dord recht nog wat dingen regelen, zo als oortjes. Die hebben we hier niet en ik wil best vanaf de tribu ne informatie ontvangen tijdens de wedstrijd. Daar zie je toch weer andere dingen." Wat is zo mooi aan dit vak? „Plezier en resultaat. Een team la ten spelen zoals je wilt." VERDEN - Dressuuramazone Dinja van Liere is gisteren in de eerste wedstrijd van het WK voor jonge paarden in het Duitse Verden op de vijfde plaats geëindigd. De nummers één tot en met vier in haar rubriek waren Duitsers. De inwoonster van Kapelle kwam uit in de rubriek voor voormalige finalisten. In 2012 eindigde Van Liere met de hengst Duval's Capri Sonne in Verden als derde in de klasse voor vijfjarige paarden. Donderdag is de tweede wed strijd voor Van Liere en Capri Son ne. V in hun eentje verdienen. Hoe kunt u dan zo positief zijn? „Het is een logische gedachte dat de club met de laagste begroting er als eerste uitvliegt. Hier is het een kunst om met zo min moge lijk kapitaal toch voldoende kwali teit binnen te halen. Vorig jaar is dat ook gelukt. FC Dordrecht is een mooi clubje. Eenvoudig, hier doen ze geen gekke dingen. Je kunt een paar miljoen extra in een spelersgroep steken, maar die moet je inleveren als je weer te ruggaat naar de Jupiler league. Dat is dus niet slim." Hoe staat de groep er voor? Zater dag is de eerste wedstrijd, uit tegen Heerenveen. „Wij hebben onze selectie pas laat compleet. Door dat beperkte budget moeten wij lang wachten op goede spelers die we op het laatste moment toch kunnen bin nenhalen. Ik heb nu twintig spe lers en wil er graag drie of vier bij. Ook met het oog op de trainin gen, dat je elf tegen elf kunt spe len. Ik zie de groep beter worden, van VW verloren we een oefen wedstrijd met 2-1. Met het spel was ik tevreden, we verloren door persoonlijke fouten, die moeten er uit." In 2008 was u voor het laatst trainer in de eredivisie, u werd dat jaar der de met NAC. In de tussentijd heeft u lang in Iran en Afrika gezeten. Wat is er hier in de voorbije zes jaar ver anderd? „Toch wel de kwaliteit. Die is min der dan toen. Dat door de finan ciële situatie bij clubs jonge spe lers snel doorstromen zie ik als een vooruitgang. De eigen jeugd krijgt een kans. Bij FC Dordrecht ook. We gaan extra investeren in de jeugd, die gaat nu ook op woensdag trainen, waardoor die spelers nog maar één vrije dag hebben. Dat is goed voor ze. Voor een speler moet het een doel zijn te kunnen spelen bij een betere club zoals FC Utrecht of Feye- noord." Hebben die jaren in het buitenland u veranderd? DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 MADRID - Karim Benzema heeft zich gisteren tot en met de zomer van 2019 aan Real Madrid verbon den. De oude verbintenis van de 26-jarige spits uit Frankrijk liep vol gend jaar af. door Aector Dooms GRAAUW - Gert-Jan van den Dries bezorgde Hontenisse gisteravond in Graauw de winst in de laatste poule van de Cofely Cup. De mid denvelder van de ploeg uit Kloos- terzande maakte het enige doel punt in het belangrijke treffen met Clinge. I Ernie Brandts: „Ik speel vanuit de mogelijkheden van mijn spelers." foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31