Finishplan Tour regelt finish helemaal zelf Ben Zentveldt maakt zijn reputatie waar 30 SPORT Trainer denkt zich met FC Dordrecht te kunnen handhaven op het hoogste niveau. DORDRECHT - Dinsdagmiddag in Dordrecht. Vrijwilligers sleutelen bij de plaatselijke FC aan het sta dion dat bijna eredivisiewaardig is. Spelers hengelen na de trai ning bij de administratie naar extra entreekaarten. De hoofds ponsor Riwal Hoogwerkers zet zijn materiaal in voor een laatste check van de lichtmasten. Binnen zit trainer Ernie Brandts. Op zijn gemak, want na zijn avontuur bij drie clubs in drie verschillende landen in Afrika en Azië laat Brandts zich niet meer gek ma ken. Dit past bij FC Dordrecht waar op een vuilnisbak een oude sticker zit met de tekst 'red onze club'. Het herinnert iedere Dordtenaar aan de slechte tijden. De club ver keert momenteel in goede tijden. Na negentien jaar speelt FC Dord recht weer in de eredivisie. Ernie Brandts waarschuwt de concur rentie, want zijn ploeg kan voor een verrassing zorgen. Waar denkt u dat FC Dordrecht dit seizoen eindigt in de eredivisie? „Onze technisch directeur Marco Boogers zegt dat ik een stand beeld krijg als we op de zeventien de plek eindigen en dus niet recht streeks degraderen. Ik ben veel op- portunistischer en denk dat we ons rechtstreeks handhaven in de eredivisie. Ik ben verbaasd over de kwaliteit van onze spelers. We worden steeds beter." Uw club wil in de eredivisie blijven met aanvallend voetbal. Is dat niet naïef? „Waarom? Ik speel vanuit de mo gelijkheden van mijn spelers. Dat heb ik altijd gedaan. Ook bij NAC, waar ik de kritiek kreeg behou dend te spelen. De centrale verde digers Penders en Zwaanswijk hadden niet de snelheid om tegen de middenlijn aan te spelen. Zij liepen de honderd meter in twin tig seconden. Met Leonardo en Edwin de Graaf was er veel loop vermogen. Dat hebben we maxi maal benut. Daar is toch niks mis mee? Het publiek moet vermaakt worden. Met aanvallend voetbal kunnen wij in de eredivisie blij- ven." Wat als FC Dordrecht de eerste vijf wedstrijden dik verliest, blijft u dan zo praten? „Ja, we zullen dit jaar blijven aan vallen. Als we daarmee de men sen op de banken krijgen, vind ik dat geen probleem. Aanvallend voetballen, daar heb ik mijn hand tekening onder gezet." Terwijl uw club met een spelersbud get van één miljoen euro wel erg wei nig heeft te besteden. Er lopen in Ne derland spelers rond die uw budget Het duurt nog elf .maanden totdat de tweede etappe van de Tour de France van 2015 op Neeltje ]ans fi nisht. Toch kijkt de PZC nu al regel matig vooruit naar de dingen die ko men gaan. Toch zijn er ook een heleboel din gen die de Zeeuwen niet hoeven te regelen. Alles wat Tour-organi sator ASO zelf doet, ligt vast in een lijvig boek dat meer dan een maand geleden op het provincie huis bezorgd werd. Een van die onderdelen is de finishlocatie. Die wordt volledig opgebouwd en afgebroken door personeel van de ASO. Ook het materiaal wordt door de ASO aan- en afgevoerd. Alles ligt vast en is in bovenstaande plattegrond uitgewerkt. Een afvaardiging van de provincie Zeeland zag dit jaar in het Noord-Franse Lille, waar de vier de etappe finishte, hoe dat in z'n werk gaat. Vanaf vier uur 's mor gens voeren zo'n 400 vrachtwa gens het materiaal aan. Een uur la ter gaat een eerste ploeg aan het werk. Als allereerste wordt de fi- nishstreep getrokken. Alles wat daarna geplaatst wordt, is op de ligging van die streep gebaseerd: de tijdwaarneming, de fotofinish, het huldigingsplatform, de pers ruimten, de vip-tenten, de par keerplaatsen, noem maar op. Het enige waar de provincie voor moet zorgen, zijn voldoende elec- triciteitsaansluitingen en water- punten. Zo'n 400 man is tot 12.00 uur be zig met- de opbouw. Daarna gaan ze slapen tot de renners gefinisht zijn. Vervolgens breken ze alles af, rijden naar de volgende finish- plaats, slapen een paar uur en gaan daarna weer aan het werk. Niek de Ridder moest genoegen nemen met de tweede plaats. De Vlissinger had uiteindelijk een achterstand van elf seconden op de winnaar en finishte in een tijd van 39.04. Diego de Meyer uit Wachtebeke legde beslag öp de derde plaats in een tijd van 40.04. Hij was net iets sneller dan zijn broer Angelo die vierde werd (40.08). Vooraf vreesden de zwemmers de harde wind, maar eenmaal in het water hadden ze daar weinig last van. Er werden snelle tijden neer gezet, ook al vanwege het gunsti ge tij. Bij de vrouwen sloeg Amy van Lier haar slag. De zwemster uit Kaatsheuvel moest vorige week bij de wedstrijd van Oostkapelle naar Domburg nog genoegen ne men met de tweede plaats, dit keer zegevierde ze. Van Lier zette een tijd van 40.11 minuten neer Manon van Esch (Heukelom) kwam tien seconden later binnen (40.21). De derde plaats was voor Simone de Rijcke uit Hulst. Ze was daarmee de beste Zeeuwse. De Rijcke kwam tot een tijd van 40.58 minuten. Er waren 108 deelnemers bij de tocht van Westkapelle naar Zoute- lande. Volgende week wordt er van Dishoek naar Zoutelande ge zwommen. verblijfsruimte cateringruimte, water- en electriciteitskamer einde van net finishgebied management- voertuig mixed zone vóór de pers passage naarde finish -Q D medische egeleider bar voorzieningen (ambulance) medische check tv platform vip-ruimte interviewruimte huldiging trap voor 1 fotografen vip-ruimte vip-ruimte vip-ruimte catering vip-ruimte ±1300 parkeerplaatsen Tour de France mobiele entertainmentpark 70 tot 80 voertuigen groot tv scherm voor publiek naar de parkeerplaatsen o O <N E o E o rs E O O E O E o E o E o ro E o VO E O 00 E O officials parkeerplaats (500 voertuigen) reclamekaravaan parkeerplaats (180 voertuigen) persparkeerplaats (1000 voertuigen) ploegenparkeerplaats (22 bussen en 200 voertuigen) gastenparkeerplaats (200 voertuigen) finish welkom- en informatiebureau racehoofdkwartier perscentrum, perskamer, telecommunicatiekantoor wmm fotografenlijn: assistenten en fotografen lage Tour de France afzetting hoge Tour de France afzetting, afzetting van 450 m o tour de France controleurs o politie Infographic Felix Binicewicz bron Brandts kiest voor de aanval door Frank Timmers door Jan Dagevos door Koen de Vries VLISSINGEN - Het worden drukke maanden voor de Zeeuwse tak van de organisatie van de Tour de Fran ce. Vier, misschien wel vijf rijkgevul- de werkgroepen gaan binnenkort hard aan de slag om van de Zeeuw se finish, en alles wat daaraan voor af gaat, een feest te maken. ZOUTELANDE - Ben Zentveldt heeft gisteravond de zwemtocht Westka- pelle-Zoutelande op zijn naam ge schreven. De zwemmer uit IJmui- den, die tot de nationale top be hoort, realiseerde bij de wedstrijd over vier kilometer een tijd van 38.53 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30