Ombudsman tikt Veere stevig op de vingers JU BI JABIK-TOIHBIK A A 24 WALCHEREN JOHN DE JONGE John de Jonge (LPV) is ruim twee maanden wethouder van financiën in Vlissingen. Sika gevelimpregneer 5 Itr 24,95 p/can excl BTW Dat blijkt uit een uitspraak van de Zeeuwse Ombudsman. De kwestie draait om de nieuwe be timmering die Serooskerkenaar A. Everaers aanbracht tegen de ge vels van zijn woning aan de Wil- genhoekweg 31. Eind 2011 maande de gemeente hem, op straffe van een dwangsom, de betimmering te slopen, omdat hij zou hebben gehandeld zonder vergunning. Daarbij zag Veere over het hoofd dat Everaers de vergunning al sinds 1993 in zijn bezit had en dat voor de zijgevels zelfs niet eens een vergunning nodig is. De gemeente beriep zich uiteinde lijk ook nog op een uitspraak van de Welstandscommissie, maar die had zich op het verkeerde been la ten zetten door onjuiste informa tie uit het ambtelijk apparaat. Zo werd groene Oukumé bekleding Gemeente probeerde man uit Serooskerke ten onrech te dwingen de gevelplaten van zijn huis te slopen. aangezien voor zwarte trespa ge velplaten. Al met al, oordeelt de Ombudsman, handelde Veere in strijd met de norm betreffende goede voorbereiding van beslui ten. De gemeente krijgt het ad vies voortaan eerst goed onder zoek te doen, alvorens burgers met dreigbrieven lastig te vallen. Uit de stukken blijkt dat vooral de behandelend ambtenaar blaam treft, en dat de eerstverantwoorde lijk wethouder Jaap Melse (SGP) geen aanleiding zag haar te corri geren. -De ambtenaar zat niet al leen goed fout, maar verzuimde ook haar informatieplicht. Zo wimpelde ze vragen van de Serooskerkenaar af met de opmer king dat iedere burger de wet dient te kennen. Op zichzelf is dat juist, oordeelt de Ombuds man, maar zo'n opmerking komt 'in een vreemd daglicht te staan' als blijkt dat verschillende mede werkers van de gemeente zelf niet op de hoogte zijn van wette lijke bepalingen. Toen de Serooskerkenaar bij de ge meente een klacht indiende, werd die niet naar behoren afge handeld. Zelfs was daarbij sprake van een handelwijze die strijdig is met de wet, oordeelt de Om budsman. Die benadrukt dat de gemeente er goed aan zou hebben gedaan de Serooskerkenaar een ex cuusbrief te sturen. „Er zijn im mers aantoonbare fouten ge maakt. Zo'n brief had ook kun nen leiden tot de-escalatie." Muzikaal matinee in de Casthuiskerk In de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in het centrum van Middelburg vindt van daag een muzikaal matinee plaats. De kerk is open van 11.00 tot 16.00 uur. Om 14.00 uur verzorgt organist André Poortvliet een kort muzi kaal matinee. Hij speelt on der meer werk van Johann Sebastiaan Bach en van Carl Philipp Emanuel Bach. Concours marktiui op de Lange Delft Op de Lange Delft in Middel burg strijden standwerkers vandaag om het Zeeuws kampioenschap. Tussen 10.00 en 16.00 proberen de marktkooplui op een zo ori ginele en overtuigende wij ze hun koopwaar aan de man te brengen. Wethouder Johan Aalberts maakt om 16.30 uur op de hoek met de Segeerstraat bekend wie kampioen is geworden. Krantenbezorger betrapt inbrekers Een krantenbezorger heeft gisterochtend vroeg twee jongens betrapt die op de vlucht waren na een in braak in de Populierenlaan in Oost-Souburg. Eerder had den burgers alarm geslagen. De bezorger vertelde de poli tie waar de jongens van 17 en 18 heen vluchtten. Een speurhond leidde de agen ten vervolgens naar het huis van één van de verdachten. ff nm öishq m ruf a-* ^zjé* «ÉtV.. i A MeLD u nu aan of reserveer een vma of apparfemenf omme? meer inFormaue: ons - 64i 500 ujuuLu.noorDzeeresiDenceDiSHaeK.nL Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. D I S H 0 e K m VLISSINGEN - Nee, zegt hij, er zijn geen lijken uit de kast gevallen. John de Jonge (LPV, wethouder van Financiën) wist hoe erg het was, omdat hij de Vlissingse poli tiek al een tijd volgt. „Maar mijn beeld is natuurlijk aangescherpt." „Ik had een beeld en dat was geen positief beeld. Dat is hét nog steeds niet, maar het is wel genu anceerd. Het beeld is anders dan ik had gedacht. Er zijn bijvoor beeld al goede maatregelen geno men om de financiële situatie van het Scheldeterrein te verbeteren. Zo gaat er elk jaar een miljoen vanuit de reguliere begroting naar het Scheldeterrein, dat wist ik niet. Ik heb er met goed geïnfor meerde raadsleden over gespro ken en die wisten het ook niet. Hoe dat kan? De informatie is ge fragmenteerd en vaak is het taal gebruik cryptisch. Zelf heb ik een financiële achtergrond en ik moet stukken ook wel eens een paar keer lezen voordat ik begrijp wat er staat." Bent u nog verrassingen tegen geko men? „Nee, maar mijn beeld is natuur lijk aangescherpt. Dat gebeurt nog elke dag, omdat ik steeds be ter in de gaten krijg wat het pro bleem is. Voordat ik wethouder werd, vroeg ik me altijd af hoe het kon dat Vlissingen zoveel meer schulden heeft dan andere gemeenten en waarom het Vlis singen zoveel moeite kost om daar mee om te gaan. Nu weet ik dat de vaste lasten van Vlissingen veel hoger zijn dan van andere ge meenten. Daardoor is er weinig speelruimte." Wat zijn dan die vaste lasten? „De rente op de grondexploita ties, vooral het Scheldekwartier, maar ook onze gewoonte om in vesteringen af te schrijven op de maximale termijn. Alle investerin gen die je doet, sleep je daardoor jarenlang met je mee. We zijn nog steeds aan het betalen voor straten die twintig jaar geleden zijn aangelegd. Dat drukt op de begroting van vandaag. Vlissin gen heeft dat in sterkere mate dan andere gemeenten zo geregeld." Wat is de oplossing? „Je kunt de vaste lasten omlaag brengen, bijvoorbeeld door bezit te verkopen, of je kunt je inkom sten verhogen. Dat betekent de lasten verzwaren. Ik denk dat de voornaamste is: winst halen aan de kostenkant." Hoe? „Een Oostenrijks politicus zei na de inval door Nazi-Duitsland: 'de situatie is hopeloos, maar niet ern stig'. De vergelijking is misschien een beetje gek, maar toch: ieder een in Vlissingen vindt de finan ciële situatie tot nu toe hopeloos, maar niet ernstig genoeg om er echt iets aan te doen. Ik zou het liever willen omdraaien: dat men de ernst van de situatie inziet, maar dat men ook perspectief ziet. Het makkelijkste om te doen als er iets ernstigs aan de hand is, is afwachten, maar dat kan niet Er moet een knop om, op alle ni- Het makkelijkste om te doen als er iets ernstigs aan de hand is, is afwachten, maar dat kan niet Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere heeft een inwoner van Serooskerke ten onrechte proberen te dwingen de gevelbekleding te slopen die hij op zijn huis had aangebracht. De man is daarbij op onfatsoenlijke wij ze onder druk gezet. MIDDELBURG MIDDELBURG OOST-SOUBURG j u .-■» ■g-TT"*-» 67 recreatievilla's en 12 (hotel) appartementen Uniek gelegen aan één van de weinige zuidgelegen Noordzeestranden Exclusieve verhuur en beheer via Largo Villa's met hotelconcept, het nieuwe luxe label van Roompot Vakanties Prijzen v.a. 295.000,- v.o.n. excl. btw, excl. inventaris Ontwikkeling: LOVAGO Verkoop: arcus Ontwikkeling: bouwfonds Verkoop: arcus Verhuur: Vlissingen: door Nadia Berkelder 67 recreatievilla's BgsCHtRBaar 12 (hotel)appartementen UiiverKocHr 10 exclusieve appartementen NilïtiU! in VerKOO!-1 Hèt adres voor snélle en vakkundige hulp Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24