PZC Oma na 36 jaar herenigd met geroofde kleinzoon Vliegramp Zoeken naar menselijke resten en bezittingen in Oost-Oekraïne wordt gestaakt. Het wordt daar te gevaarlijk. Uitgids Wassen zoals 60 jaar terug PRONT Word ook abonnee! BUENOS AIRES - De voorzitster van een Argentijnse organisatie die landgenoten helpt met het terug vinden van baby's die door mili tairen tijdens de junta in het land werden geroofd, heeft haar eigen kleinzoon terug. Hij is nu 36 jaar. DNA-onderzoek heeft aange toond dat de man een kleinkind is van Estela Carlotto, die de orga nisatie 'Grootmoeders van de Pla za de Mayo' leidt. De moeder van de man werd ont voerd toen ze 10 weken zwanger was. Na de bevalling heeft ze haar zoon een paar uur gezien, tot ze van elkaar werden gescheiden. De moeder werd twee maanden later vermoord. De 36-jarige man was zelf naar de 'Grootmoeders van de Plaza de Mayo' toegegaan, omdat hij twij felde aan zijn afkomst. Hij groeide op in een pleeggezin. DESTELLING UW MENING 291 reacties EEN$aHl40% 555530 KIEV/DEN HAAG - „Het is vrij on- Nederlands om een taak niet ge heel af te ronden en in die zin doet het zeer om nu weg te gaan. Maar van frustratie is bij het team zeker geen sprake", aldus Kees Kuijs. Het hoofd van de mare chausseemissie die de forensische experts moet beveiligen op de ramplek in Oekraïne reageert tele fonisch vanuit de regio Donetsk op de beslissing om het zoeken naar menselijke resten en bezittin gen van slachtoffers van de ramp met vlucht MH17 voorlopig te sta ken. Het is voor de Nederlandse, Au stralische en Maleisische experts te onveilig in het rampgebied. Daar wordt nog steeds gevochten tussen pro-Russische rebellen en het Oekraïense leger. Premier Mark Rutte maakte de be slissing gisteren bekend tijdens een persconferentie. „Het is niet zinvol om de repatriëringsmissie nu voort te zetten", aldus de pre mier. „Als het veilig genoeg is, ko men we terug om het werk af te maken. We stoppen nu, maar we stoppen niet." Kuijs zegt tevreden te zijn. „We hebben de belangrijkste locaties DONDERDAG 7 augustus 2014 Kinderfestival rond Dikke Toren Zon en ook een bui 23' gehad. Professioneel zijn we tevre den, moreel wat minder. De bevol king van het dorp (Rosipnojet red.) ziet ons met weemoed ver trekken. Door onze neutraliteit werden zij ook beschermd tegen het oorlogsgeweld." Kuijs stelt dat de meeste spullen zijn teruggevon den, mede doordat de dorpelingen zelf al veel verzameld en goed ge ordend hadden. De kolonel zegt dat de troepenop bouw in het gebied met de dag groeide en dat de situatie steeds onvoorspelbaarder werd. De onge veer honderd deelnemers aan de missie zijn nooit echt in gevaar ge weest. Kuijs: „De artillerie was ver weg. Bovendien waren we daar zo langzamerhand wel aan gewend. Maar vandaag schoten ze in de buurt met kalasjnikovs en dan raak je het overzicht kwijt. Dan is het tijd om te vertrekken." Ga naar www.pzc.nl/abonneren Het is terecht dat de missie in Oekraïne wordt gestaakt Reageer op pzc.nl Verkoop op verbod alcohol aan jongeren is succesvol ONEENS 60% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 184 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Kabinet staakt missie door onze correspondent Joost Bosman O pagina 4 en 5: Werk is nu niet goed te doen; Teleurstelling en begrip in Kamer TVd WESTKAPELLE - Tijdens de Traditiedag in Westkapelle paraderen enkele tien- A raUlLlcLldg tallen figuren in Walcherse dracht Ze dongen gisteren mee naar de titel pront- \A/pctt3tlpl 1 f* ste k°er en boerin. ,r's fHpse "It Westkapelle mocht zich van de jury prontste VV tT jLlvciJJwIAw boerin noemen en Kees Langebeke uit Middelburg prontste boer. Het publiek had andere voorkeuren. Dat koos voor Koos Provoost uit Westkapelle en Wan nes van Liere uit Souburg, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1