'Een fles scheerde rakelings langs me' 'Ik heb de stilte voor de storm vastgelegd' VERDIEPING 11 JAN DE HONT (72) WAS BIJ DE REPETITIES TRIX BOELEN (68) STOND IN HET VOORPROGRAMMA op. Er is op schimmige tv-beelden zelfs een gevalletje stage-diven avant la lettre te zien. Dat zijn ze in het Kurhaus niet ge wend. Mannen in keurige pakken met stropdassen proberen de jongeren tever geefs tot bedaren te brengen. Als de politie ten tonele verschijnt, is er helemaal geen houden meer aan. De platte petten geven alleen maar meer onrust op en rond het po dium. Op de beelden is goed te volgen hoe de zaak uit de hand loopt terwijl de Stones stug doorspelen. Verbijsterde agenten vormen een linie en proberen fans in bedwang te houden. Een paar worden er aan de voor die tijd zeker lange haren richting coulissen afgevoerd. Als de gordijnen op het podium zijn geslo ten in ultieme een poging de gemoederen te bedaren, trekken boze fans die naar bene den. Honderd agenten zijn nodig om de 1500 be zoekers, die allemaal 7 gulden voor een kaartje hadden betaald, de zaal uit te krij gen. De chaos is compleet. De Stones heb ben slechts vier nummers gespeeld. Het Kurhaus meldt later 20.000 gulden schade. „Vijftig jaar geleden waren The Rolling Sto nes een opkomend bandje, dus toen ik met mijn band Trix the Paramounts werd ge vraagd voor het voorprogramma vond ik dat niet heel bijzonder. Later stonden we eens in het voorprogramma van blueszan ger John Mayall, in die tijd vond ik dat veel interessanter. Tijdens die avond in het Kur haus deelden we de kleedkamer met de Stones. Ze waren heel vriendelijk, we bab belden wat, onze bassist kreeg een mond harmonica van Mick Jagger. Wij waren na André van Duin aan de beurt. Natuurlijk besefte ik wel dat het pu bliek niet voor ons kwam, maar ik kan me niet herinneren dat we zijn uitgefloten. Achteraf gezien was het natuurlijk een be lachelijke combinatie met The Rolling Sto nes, maar we deden gewoon ons repertoi re. Het sloeg pas om toen de Stones gingen spelen. Wij stonden in de coulissen, een fles scheerde rakelings langs mijn hoofd. Het was chaos. Stoelen werden losgerukt, mensen stormden het podium op, politie denderde met wapenstokken het toneel op. Ze probeerden door te spelen, maar op een gegeven moment kon dat niet meer omdat hun snoeren werden losgerukt. Het besef dat ik iets bijzonders had meege maakt, kwam gek genoeg pas jaren later toen er een reünie werd georganiseerd voor mensen die erbij waren." „In die tijd speelde ik in de band ZZ De Maskers. We hadden veel succes met lied jes als Dracula en Ik heb genoeg van jou. Onze platenmaatschappij hoorde dat de Stones in het Kurhaus zouden optreden en pro beerde ons in het voorprogramma te krij gen. Helaas had Mick Jagger ons vier we ken daarvoor in Londen zien spelen. Blijk baar wilde hij geen al te bekende band in het voorprogramma, dus hij stak er een stokje voor. Als troostprijs mochten we 's middags bij de repetities zijn. Voor mij was het een mooie gelegenheid om te fotografe ren, dat deed ik graag. De sfeer was heel re laxed. Op een van mijn foto's zie je Mick Jagger rustig op de vloer zitten, op een an dere zit Brian Jones achter de vleugel ter wijl hij met een vinger tonen aanslaat om zijn gitaar te stemmen. Achteraf gezien heb ik daarmee de stilte voor de storm vastgelegd, al besefte ik de historische waarde van mijn foto's pas veel later. Ik heb ze gewoon in een envelop ge daan en in een la gelegd! Pas twee jaar gele den, nadat ik een van die foto's op Face- book zette, doken er allemaal fans en jour nalisten op. Iedereen dacht dat alle beel den van die beruchte avond wel waren op gedoken en opeens kwam er een hele rits bij. Van de gekte in het Kurhaus heb ik zelf niets meegekregen. De volgende dag las ik in de krant wat er was gebeurd. Ik vond het wel jammer dat we dat gemist hadden, het was toch een hele gebeurtenis." DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2014 THE mb, «NriNisHeo* e°NCtBT.,. Omijnkrantnl/show Bekijk fragmenten van het optreden van The Rolling Stones in het Kurhaus Op 8 augustus staan The Rolling Stones centraal in Museum RockArt in Hoek van Holland. Tussen 13.00 en 17.00 uur draaien ze er de top-40 van The Rolling Stones op het drive-in discomeubel uit de jaren '70 dat zowel door zeezenders Radio Noordzee als Veronica is gebruikt. In Muzee Scheveningen is tot en met 7 september een tentoonstelling te zien over het legendarische optreden. Museum RockArt, Zekkenstraat 42, Hoek van Holland Muzee, Neptunusstraat 90-92, Schevenin gen Tijdens hun legendarische concert in het Kurhaus speelden De Rolling Stones maar vier nummers. Daar na braken er rellen uit. foto's HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11