Biologische vader Gammy veroordeeld voor kindermisbruik 8 BUITENLAND CAZASTROOK 1.500 Internationale veroordelingen van aanvallen in Gaza komen totaal niet aan bij bevolking Joodse staat. Graafmachine rijdt in op bus CONFLICT CAZA IN CIJFERS 67 soldaten 1.800 10.000 245.000 400 86.000 2.984 raketten afgevuurd door Palestijnse militanten 2.359 geland in Israël 547 onderschept door Israel's Iron Dome anti-raketsysteem €46.210 kost elke raket 4.370 doelen in Gaza getroffen door Israëlische leger TEL aviv - Veroordelingen uit het buitenland zijn momenteel in Is raël aan dovemansoren gericht. Door uitspraken van de overheid en de aanpak van de media blij ven de Palestijnse slachtoffers zonder naam. De groeiende inter nationale kritiek op het Israëli sche geweld wordt met scepsis onthaald. „Een moreel verwerpe lijk misdrijf', noemde VN-baas Ban Ki-moon de jongste aanval op een VN-school. Zelfs de VS ver klaarde 'ontzet te zijn door de be schamende aanval'. In eigen land blijven dit soort ver oordelingen zonder gevolg. Vol gens peilingen staat het leeuwen deel van de bevolking vierkant achter het offensief. Wie de Israë lische televisie aanzet of een He breeuwse krant openslaat, be grijpt onmiddellijk waarom. Israë lische media beginnen de dag met beelden van begrafenissen van de eigen soldaten. In het eni ge land ter wereld met militaire dienstplicht voor mannen én vrouwen, betekenen dode solda ten iets anders dan in landen met een beroepsleger. 'Dat had ik kun nen zijn', denkt iedereen bij het zien van foto's van gesneuvelden. De Palestijnse doden komen ook aan bod, maar later in de uitzen ding of achter in de krant. Namen en gezichten krijgen zij, in tegen stelling tot de Israëliërs, meestal niet. Bij een incident zoals het bombardement op de VN-school in Rafah verklaart het Israëlische leger steevast de aanval te zullen onderzoeken, maar meldt op voor hand dat bij het schoolgebouw mi litanten waren gesignaleerd en burgers nooit het doelwit zijn. Het resultaat van die onderzoe ken laat in de meeste zaken op zich wachten. Intussen groeit het onbegrip en de woede over internationale ver oordelingen en demonstraties. „We mogen ons van Europa en de Verenigde Naties wel verdedigen tegen raketaanvallen, maar daar bij mogen geen doden vallen. Het moet schoon en kindvriendelijk blijven", zegt Lior Reuven (25), een student uit Tel Aviv die ieder moment opgeroepen kan worden. Tot nu toe willigt premier Netan yahu de wensen van zijn kiezers en rechtse ministers in. „De opera tie stopt niet tot alle militaire doe len zijn bereikt." Het is precies wat Israëlische kiezers in oorlogs tijd willen horen. JERUZALEM - Een graafmachine is gisteren in Jeruzalem ingereden op een voetganger en heeft daar na een bus geramd. De voetgan ger, een man van in de 20, kwam om. Vijf anderen, onder wie de buschauffeur, raakten lichtge wond. De bus, waarin geen passa giers zaten, sloeg om. De politie schoot de machinist dood en gaat uit van een aanslag, meldde de Is raëlische krant Haaretz. Het inci dent deed zich voor in de wijk Shmuel Hanavi waarin veel ultra orthodoxe joden wonen. 'Ongepaste handelingen met een kind van 13 jaar', dat was het straf bare feit waarvoor de biologische vader van baby Gammy in 1998 tot een celstraf werd veroordeeld. „Maar hij is een goede man", zo zei zijn vrouw, de biologische moeder van Gammy, gisteren. Het echtpaar uit het West-Austra lische Bunbury verklaarde in shock te zijn door het nieuws dat de dochter die zij een paar maan den geleden kregen, nog een twee lingbroertje heeft. Het Thaise be middelingsbureau had hen dat, naar eigen zeggen, niet gemeld. De zeven maanden oude Gammy werd wereldnieuws nadat zijn Thaise draagmoeder, de 21-jarige Pattharamon Janbua, verklaarde dat Gammy's biologische ouders alleen zijn gezonde tweelingzusje Baby Gammy werd geboren met downsyndroom en een hartafwijking. Hij bleef achter bij zijn draagmoeder wilden hebben en het jongetje, dat naast het syndroom van Down ook een hartafwijking heeft, hadden achtergelaten. Ze stelt dat de biologische ouders hadden aangedrongen op een abortus nadat bleek dat één van beide baby's gehandicapt was. Vol gens Janbua kwam de vader na de geboorte van de tweeling naar Bangkok en schonk hij alleen aan dacht aan zijn gezonde dochter. Thaise autoriteiten reageerden op de ophef door de wetten rondom draagmoederschap aan te scher pen. Veel bemiddelingsbureau's zijn daardoor per direct met hun activiteiten gestopt. Gammy wordt momenteel behan deld aan een longontsteking, in een privé-kliniek in Bangkok. Ook moet hij binnenkort een hart operatie ondergaan. De inzame lingsactie Hope for Gammy heeft in amper twee weken tijd 219.000 dollar ingezameld, waarmee de medische behandeling van het jongetje kan worden bekostigd. ISRAËLIËRS** X voornamelijk PALESTIJNEN" Militanten Burgers cl. 330 bi van 18 ja. jonger Palestijnen gewond vluchtelingen op gevangen in VN-scholen en andere openbare gebouwen, ca. 200.000 Palestijnen vinden onderdak bij gastgezinnen VN-scholen zijn de afgelopen dagen doelbewust door Israël onder vuur genomen gg keer verloor een gezin drie of meer familieleden tijdens een aanval 10 000 won'n8en beschadigd of vernietigd in Gaza. 23 medische voorzieningen en 133 scholen beschadigd 2 uur elektriciteit per dag inGaza-stad soldaten gewond reservisten opgeroepen voor het leger 32 tunnels ontdekt in Gaza door Israël van Iron Dome anti-raketsysteem om projectielen uit Gaza te onderscheppen 1 8 mfP bewoners van de Gazastrookgetroffen door het stoppen of verminderen van de watervoorziening infographic DPd, CN I foto Getty Images I bron UNOCHA Ministerie van Volksgezondheid Gaza Israëlische leger cijfers tot 4 augustus I Palestijnen verlaten de door Israëlische aanvallen gehavende stad Rafah. De gevechtspauze die Israël gisteren inlas te voor de Gazastrook gold niet voor Rafah. foto NurPhoto/HH Israëliër doof voor kritiek door onze correspondent Jan Franke door Lotte Martini BUNBURY - De biologische vader van baby Gammy, het bij zijn Thai se draagmoeder achtergelaten jon getje met het downsyndroom, is in het verleden veroordeeld voor kin dermisbruik. Gammy's Australische ouders zeggen niet op de hoogte te zijn geweest van de geboorte van hun gehandicapte zoontje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8