zoeken op de eens zo stille wateren 7/ m 66 Ik ken mensen die tijdens voetbal tegen hun tv praten, dat vind ik nu gek BINNENLAND 7 299,- 499,- 599,- Itoee doden, drie verdachten vast 599,- 599,- 699,- 799,- k Couuiiri- 5 dagen Dresden en omgeving 8 dagen Zuid-Engeland Bournemouth Devon en Cornwall 8 dagen Wales Lake District f 8/10 dagen Istrië Opatija Lï 8/10 dagen Rovinj Istrië Porec Istrië dat de prinses in de ogen van Cra mer een 'belangrijke dimensie heeft toegevoegd aan het debat over dit onderwerp. Irene mag ook weer prinses wor den genoemd. Daar wilde ze lan ge tijd helemaal niets van weten - toen ze na haar stukgelopen hu welijk met prins Carlos Hugo van Bourbon-Parma in 1981 terugkeer de naar Nederland en zichzelf een nieuwe levensbestemming gaf. Irene had, zo bekende ze eerder, in haar jeugd al moeite gehad met het prinses-zijn. „Ik heb wel ge roepen: ik wil geen prinses zijn. Ik wil geen prinses zijn. Ik wil vrij zijn." Ze presenteerde zich derhalve lan ge tijd gewoon als Irene van Lip- pe-Biesterfeld. „Ik had dat loslaten van die titel nodig om mijn eigen weg te kunnen gaan. Om naast en tussen de mensen te kunnen staan en te voorkomen dat de titel een barrière zou vormen tussen de ander en mij. En het heeft zó goed gewerkt", vèrtelde ze. Gesterkt door het succes dat ze in haar leven boekte, aanvaardt ze de titel ook weer. „Ik heb er nu vrede mee dat dit ook een deel van mij is", zei ze zes jaar geleden. Over de dood en ouder worden liet Irene zich jaren geleden zon der veel terughoudendheid uit. „Nee, ik ben niet bang voor de dood of ouder worden. Doodgaan kan me helemaal niet schelen. Dat ik dat durf te zeggen? Ik houd van het leven. Je kan pas echt leven als de dood je niet kan schelen." 8/10 dagen Drautal Karinthië 10 dagen Rondreis Ierland - Westkust Ierland hooglanden Schotland 12 dagen Peniscola - Costa Del Azahar 12 dagen Dalmatische kust ten bepalen het tempo. Hoewel, op de Vinkeveense Plassen geldt een maximumsnelheid van 9 kilo meter per uur bij daglicht en 6 bij duisternis. Het voeren van verlich ting is na het vallen van de avond verplicht. Of de speedboot die zaterdag in aanvaring kwam met de sloep on verlicht en veel te hard voer, moet nog onderzocht worden, zegt ad junct-directeur Loek Weiten van het Recreatieschap Vinkeveense De gevestigde vaarelite ergert zich aan nieuw komers die de traditie en vaaretiquette niet kennen Plassen diplomatiek. Maar hij sluit niet uit dat van overtredin gen sprake was. Ook zijn er bloed proeven bij de verdachten afgeno men. Op het water zijn drank en drugs al lang niet meer taboe. Frank Jibben van het Watersport- verbond noemt incidenten op heel drukke dagen zoals zaterdag onvermijdelijk. Hij wijst op de re gels die er zijn, maar ziet ook dat een groeiende groep recreanten zich daar niet aan houdt. Gewerkt wordt aan een registratie van on gevallen, 'zodat we straks weten wat er allemaal gebeurt en daar gericht maatregelen op kunnen nemen'. Zelfs dan blijft handha ving lastig, want, zegt Jibben: „Je kunt niet achter iedere boei een politieboot leggen." VINKEVEEN - Bij een ongeval zater dagavond op de Vinkeveense Plas sen zijn twee opvarenden (42 en 51) van een sloep om het leven ge komen. Hun vaartuig werd ge ramd door een speedboot, die in de duisternis vedween. De volgen de morgen is de boot aangetrof fen in het recreatiegebied. Vijf per sonen zijn aangehouden op ver denking van doodslag. Een 49-jari- ge man uit Oosterbeek en een 30-jarige man en 26-jarige vrouw uit Amstelveen zitten vast Mik 1 15 dagen rondreis klassiek Spanje enAndalusië 15 dagen Costa de la Luz en Algarve DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 koestert haar geluk vertrekdata: 4. 25 aug 15 sept 13 okt Vertrekdata 4. I8aug/1.15. 22 29 sept H 11. 18 aug/ 1.22. 29 A- sepl/6,13.18 okt 1 5 oktober 2013: prinses Irene arriveert met haar zoon Jaime bij de kerk in Apeldoorn waar Jaime die dag zal trou wen. foto Frank van beek/HH Prinses Irene Vertrekdata: 25 aug/1.8,15. 22.1 sept/6.13,18 okt Vertrekdata: 1, 29 sept/18 okt v.a. slechts Vertrekdata: 8. 22 sept v.a. slechts Vertrekdata: 1.15.29 sept/13 okt ■L 11. 25aug/ 1ÖOTIA- 8.22 sept 6 okt 1 v.a. slechts v.a. slechts ÏÊÊtf&USM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7