dag op plek van ramp keuze vergemakkelijken 2 jaar lang genieten van een last-minute prijs! BINNENLAND 5 66 Voor een arts is de motivatie van zijn patiënt belangrijk Onschuldige mensen zitten vaker in de cel. Het aantal schadevergoedingen is in tien jaar tijd bijna verdrievoudigd. hollands nieuwe. raïne in Nederland aangekomen. Het is niet duidelijk hoeveel men selijke resten gisteren naar Neder land zijn gebracht. Dat er één doodskist is vervoerd, wil niet au tomatisch zeggen dat er één lichaam in zit. Het militair vlieg tuig met de doodskist landde rond 15.45 uur op het vliegveld van Eindhoven. Na een minuut stilte vertrok een rouwwagen naar de Korporaal Een militair vliegtuig heeft gisteren een kist met menselijke resten naar Eindhoven gebracht euthanasie wordt gevraagd. „Het gaat om leven en dood. Als de wilsverklaring is ingediend, moet een gesprek met de huisarts vol gen. Euthanasie is immers altijd een verzoek aan een arts", zegt ze. Als iemand het moeilijk vindt over levensbeëindiging met de arts te spreken, kan een vrijwillig consulent van de NVVE helpen het gesprek voor te bereiden of zelfs meegaan. Michelis: „Voor een arts is de motivatie van zijn van Oudhéusdenkazerne in Hil versum. De rouwauto was om iets voor 18.00 uur op de plaats van be stemming. Bij de kazerne ston den deze keer enkele honderden toeschouwers. In de kazerne werken experts om de identiteit van alle gevonden stoffelijke overschotten vast te stellen. Twee lichamen zijn tot nu toe geïdentificeerd. Eind vorige maand werden in to taal 227 doodskisten overgevlo gen. Het is nog niet bekend wan neer de volgende vlucht naar Eindhoven gaat. Bij de ramp zijn alle 298 inzittenden van de Boeing 777 van Malaysia Airlines om het leven gekomen. Onder de doden zijn 196 Nederlanders. DEN HAAG - De overheid heeft vo rig jaar een recordbedrag betaald aan schadevergoedingen voor ex-verdachten. In totaal is 24,8 miljoen euro overgemaakt naar mensen die ten onrechte werden verdacht van een misdrijf. Dat is twee keer zoveel als tien jaar geleden: toen kregen ex-ver dachten nog 12,3 miljoen euro. „Dit is een gevaarlijke en zorgelij ke ontwikkeling", zegt Bart Nooit- gedagt, advocaat en voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA). „De impact op je leven is gigantisch als je ten onrechte in de cel moet zitten, zelfs als het maar voor één nachtje is." De rechter kende vorig jaar 10.471 schadevergoedingen toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ruim 4500 mensen kregen schadevergoeding wegens onterechte hechtenis. De overige toegekende claims waren voor kosten als de rekening van advocaten. In 2003 werden nog maar 4400 schadevergoedingen ingediend, waarvan er 3800 werden toege kend. „Officieren van justitie en rechters besluiten steeds sneller om iemand vast te zetten, terwijl daar eigenlijk onvoldoende grond voor is", stelt Nooitgedacht. „Dat heeft alles te maken met de bezui nigingen op het Openbaar Minis terie en de rechterlijke macht. Als de werkdruk toeneemt, neem je minder goede besluiten." Een woordvoerder van het OM wil niet bevestigen dat de toena me het gevolg is van bezuinigin gen bij het OM. „Dat is specula tief. We weten niet hoe het komt", aldus de woordvoerder. Schadevergoedingen lopen uiteen van zo'n honderd tot vele tiendui zenden euro's per persoon. Wie in de cel zit zonder later een boete of straf te krijgen, heeft recht op een schadevergoeding van 105 euro per dag. Dat bedrag kan oplopen als iemand van een ernstig feit wordt beschuldigd. Zo ontving een 37-jarige man uit Drenthe vorig jaar een schadever goeding van 30.000 euro, omdat hij drie maanden ten onrechte vast had gezeten op verdenking van moord op zijn ouders. DEZE MISSERS KOSTTEN JUSTITIE GELD patiënt belangrijk, want hij moet uiteindelijk ook verantwoording afleggen." Uit het meest recente jaarverslag van de regionale toetsingscommis sies euthanasie blijkt dat in 2012 bijna 4.200 meldingen zijn ge daan van euthanasie of hulp bij zelfdoding; 13 procent méér dan het jaar ervoor. In 90 procent van de gevallen was het de huisarts die de melding deed, in de overi ge gevallen een specialist uit het ziekenhuis of een specialist oude- rengeneeskunde. 80 procent van de patiënten die om euthanasie vroegen, leed aan kanker, andere veel voorkomende aandoeningen zijn hersen-, hart- en longziektes. Dementie was 42 maal aanleiding voor euthanasie. je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy Sill t.w.v. €279,- En iedere maand Daar houden wij van! hollandsnieuwe.nl/pzc DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 Stefanie Michelis, NWE Miljoenen voor ex-verdachten door Peter Winterman moord op ouders Pieter Vis (37) zat in 2010 drie maanden vast voor de moord op zijn ouders. Jus titie kreeg het bewijs nooit rond, waarop Vis vrij kwam. Hij kreeg een schadevergoeding van ruim 30.000 euro voor de 'verruïnering van mijn leven'. „Ik ben op straat beland, heb geen huis en torenho ge schulden", zei hij tegen de rech ter. „Ik ben alle kennissen, vrien den en zakelijke contacten verlo ren." De man bleef na zijn vrijla ting lang in beeld als verdachte. joyriden met lijnbus Een 17-jarige jongen uit Delft zat één nacht in de cel omdat hij een Connexxion- bus zou hebben gestolen en daar mee een aanrijding zou hebben veroorzaakt. De jongen bleek niets met de zaak te maken te heb ben. Vergoeding: 105 euro. mishandeling door BN'er Jos Ver stappen, voormalig Formule 1-cou reur, kreeg vorig jaar 41.500 euro schadevergoeding. Hij zat bijna een maand in de cel op verden king van poging tot doodslag op zijn vriendin. De zaak leidde tot niets. Verstappen ging vrijuit en trouwde later zelfs met haar. Het grootste deel van zijn vergoeding bestond uit advocaatkosten. Uniek aanbod €19,- - Groot 4,8 inch HD scherm - Krachtige processor - Stijlvol design - 275 MB, belminuten of sms'jes - 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €279,-) nu voor maar €19,- per mêand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5