Rondleiding door coiijnspiaat Adrie Oosterling treedt op De Meerpaal in Zoutelande is een camping voor jong en oud. De kampeerstek ligt dicht bij het strand en heeft een ontspannen sfeer. De zon schijnt op camping de Meerpaal in Zoutelan de. Veel mensen zijn naar het strand toe en daarom hangt er een rustige en ontspannen sfeer op het terrein. Maar ten en Wanda Willems zitten voor hun chalet te genieten van de rust. „Wij zijn hier nu voor de vijfde keer en het is el ke keer weer perfect. Dit komt vooral omdat de camping netjes is en het strand dichtbij is. Ook is het strand niet druk en is het heel schoon, dat bevalt ons echt aan de Zeeuwse kust", vertelt Maarten. Een paar chalets verder zitten een moeder en dochter te genieten van een kop thee. Ook zij vinden dat je op de camping heerlijk in de rust terecht komt. „Die rust maakt het hier ook heel sfeervol", zegt Miriam Spaan. Ook al straalt camping de Meerpaal rust uit, er is wel veel te doen. „Wij gaan vanavond een huifkartocht doen", zegt Siebe Faas met een glimlach op zijn gezicht. Hij is onderweg naar het strand met zijn ouders en broertje. „Overdag gaan wij voornamelijk naar het strand en 's avonds zijn er veel leu ke dingen te doen op de camping", ver telt vader Richard Faas. Naast het animatieprogramma is er ook een leuke speeltuin waar de kinderen kunnen spelen. „Wij zijn speciaal naar deze speeltuin gekomen voor het 'pira- tenschip' waar de kinderen in kunnen klimmen. Want wij zitten eigenlijk op een andere camping", vertelt Wendy El ferink. „Het is leuk voor de afwisseling en de plek is goed bereikbaar met de fiets. De kinderen kunnen nu spelen en wij zitten hier lekker op het terras." Een ervaren gids van 't Gilde de Bevelanden leidt belang stellenden morgen rond in Coiijnspiaat. De gids geeft uitleg over de cultuurhistorie, de strijd tegen het water, het wonder van Coiijnspiaat en de Romeinse tem pel. Aanmelden kan via telefoon nummer 06-14530319. De kosten voor deelname bedragen drie eu ro per persoon. De start is bij het Praathuisje op de dijk bij de ha ven om 19.00 uur. Adrie Oosterling speelt van avond en vrijdagavond de voorstelling 'Zeeuws- Vlaanderen, je zal er maar zitten!' Het programma met nieuw ge schreven materiaal staat in het te ken van de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. Het wordt geen historisch overzicht van de ontstaangeschiedenis, maar bezoe kers worden uitgedaagd om stil te staan bij het heden, de toekomst en slechts een moment bij het ver leden. De voorstelling is Nederlandstalig met een scheut Vlaams. 2-* g*l Met het hele gezin lekker Wil een stukje varen Vriendelijk zijn kost echt helemaal niks door Vera van der Haven pagina 5: Alle uitjes in Zeeland Aanvang 21.00 uur bij De Twee Dui ven aan de Slijkstraat in Groede. En tree bedraagt elf euro. Reserveren via 0117-371545 of 06-50617910. 5 augustus 2014 ^3 Kinderen klimmen erop los bij camping de Meerpaal, foto Lex de Meester De rust maakt het sfeervol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51