fraudelammeren KPN belooft betere ontvangst in West-Zeeuws-Vlaanderen Inbraak in zwembad in Sas Geldschieters verleiden met recepten en proeverijen ZEEUWS-VLAANDEREN 25 vorig jaar. Zo willen meer bedrij ven testen of ze met ons zeewier aan de slag kunnen. Het is nog he lemaal nieuw voor ze, dus we in vesteren in gratis monsters. Het kan een half jaar tot een jaar du ren voordat daar een product uit komt dat in de winkels ligt." „We leveren ook via Adri Zoon uit Yerseke aan visboeren en vis- groothandels door Nederland. We moeten wel geduld hebben; Ne derlands zeewier is vrijwel onbe kend in de detailhandel. We ho pen ook onze gedroogde kruiden versie af te gaan zetten bij win kels." Een grote investering wordt de speciale zeewierwasinstallatie die ZeeWaar, maar ook andere telers in Zeeland, nodig zullen hebben. Eventueel gecombineerd met een verpakkingslijn en koel- en- vriesopslag voor vers zeewier. Wiering: „Horecachefs vinden het geen probleem om de paar ki lo die ze per week bestellen zelf te wassen. Grootafnemers hebben daar wel moeite mee. Bovendien moet wier gewassen worden in zout water; die bedrijven mogen niet zo veel zout water in het riool laten lopen. Zo'n voorzie ning zou alle telers in Zeeland kunnen dienen tijdens de oogst tijd die acht tot negen maanden duurt. Wie de exploitant wordt, bespreken we met aspirant-telers, de provincie Zeeland en Zeeuwse ondernemers. Zo'n centrale voor ziening kan heel goed passen in het proefgebied voor de aquacul- tuur naast de Zeelandbrug bij Co- li jnsplaat." MIDDELBURG - Tegen de 37-jarige Mohammed El O. die spoorloos is, is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een jaar celstraf geëist, waarvan de helft voorwaar delijk. Ook wil justitie dat hij een schadevergoeding van 17.277 euro betaalt. In maart 2012 kocht hij bij een slachterij in Sluis vijftig ge slachte lammeren en liet later als 'betalingsbewijs' via de fax een bankafschrift zien. Het bankaf schrift bleek vals, zodat de slach ter met een schadepost van 7671 euro bleef zitten. Hetzelfde over kwamen slachterijen in Twello en Ewijk die respectievelijk 65 lam meren en enkele partijen lams vlees hadden geleverd. Uitspraak over veertien dagen. Bewoners en ondernemers in vooral West-Zeeuws-Vlaanderen klagen al geruime tijd over de slechte ontvangst via mobiele tele foons. Zowel bellen als internet ten is soms lastig, en telefoons schakelen regelmatig ongewenst over op Vlaamse netwerken. De gemeente Sluis hield daarom eer der dit jaar een enquête over de problematiek. Ruim vierhonderd mensen vulden die in. Het bleek dat er op meerdere plaatsen in de gemeente problemen zijn. Inmiddels hebben vertegenwoor digers van onder meer de gemeen te Sluis en de provincie een ge sprek gehad met KPN. Die verbe tert momenteel in Zeeland het be reik via 3G en is bezig met de uit rol van een 4G-netwerk. De dek king zou daarna 'aanzienlijk ver beterd' moeten zijn. Dat neemt niet weg, laat de gemeente Sluis weten, dat er daarna nog steeds 'witte vlekken' zullen bestaan. KPN vindt het niet rendabel op die locaties extra masten te plaat sen, al wil de telecomaanbieder best in gesprek om te kijken of er daar via samenwerking toch fat soenlijk bereik te leveren is. Daar naast gaat KPN eind dit jaar hel pen met het uitzetten van een nieuwe enquête, en samen met geïnteresseerde gemeenten kijken of er aan de hand van de antwoor den verbeteringen kunnen wor den aangebracht. De providers T-Mobile en Vodafo- ne gingen (nog) niet in op een uit nodiging voor een gesprek, laat de gemeente Sluis weten. SAS VAN GENT - Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maan dag een paar duizend euro buitge maakt bij het openluchtzwembad in Sas van Gent. De inbrekers wisten de bewa kingscamera's bij het bad te om zeilen. Ze forceerden rolluiken en kozijnen om bij de kluis te ko men. „Vervolgens hebben ze met een betonnen voet, waarin hek werken rondom bouwactiviteiten rusten, net zolang op het deksel van de kluis staan beuken tot-ie opensprong", vertelt lo van Re- mortele, teamleider sport en wel zijn van de gemeente Terneuzen. De daders maakten niet alleen een paar duizend euro buit, ze richtten ook voor een paar dui zend euro schade aan. Die is giste ren meteen hersteld. Het bad in Sas was al vaker doelwit van in brekers. Ook in het openluchtbad in Koe wacht had de gemeente afgelopen weekend met tegenslag te kam pen. Zaterdag sprong een water en chloorleiding, waardoor de wa terkwaliteit niet meer was te ga randeren. Het bad werd daarom gesloten. Gisteren werden repara tiewerkzaamheden uitgevoerd. „Waarschijnlijk is het bad dins dag (vandaag, red) weer open." Informatie over e-books in bieb In de bibliotheek in Terneu zen wordt woensdag een in formatiemiddag over e-books gehouden. Leden van de bibliotheek kunnen vandaag de dag kiezen uit duizenden titels voor tablet, smartphone en de e-reader. Hoe dat werkt, wordt tus sen 14.00 en 16.00 uur uitge legd. Toegang gratis. Reddingboot haalt gewonde van schip De KNRM Breskens heeft maandagmorgen een gewon de man van een schip ge haald. Het schip lag in de monding van de Wester- schelde. De man had in zijn vingers gesneden en moest worden gehecht. Hij is van boord gehaald en naar Vlis- singen gevaren. Hij ging met een taxi naar het ziekenhuis. Adrie Oosterling in De TWee Duiven Troubadour en entertainer Adrie Oosterling presen teert vanavond en vrijdag in theater-galerie De Twee Dui ven in het Slijkstraatje zijn programma 'Zeeuws-Vlaan- deren, je zal er maar zit ten...!' Thema is het 200-jarig be staan van de regio. De shows starten om 21.00 uur. DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 1 Jeniffer Braniston (links) en Rebecca Wiering (rechts) van ZeeWaar BV. foto's Izaak Verkeste door Martijn de Koning OOSTBURG - Telecombedrijf KPN is bezig met het verbeteren van de ontvangst via mobiele telefoons in Zeeland. Het bereik, óók van inter net via smartphones, zou daarmee uiterlijk in november verbeterd moeten zijn. Dat meldt de gemeen te Sluis. Rebecca Wiering en Jennifer Branis ton zijn bijna halverwege hun doel bij OnePlanetCrowd: eind juli moeten ze genoeg mensen hebben verleid om 10.000 euro bij elkaar te krijgen voor investeringen in ZeeWaar. De website biedt duurzame bedrijven een plat form om via crowdfunding geld bij el kaar te krijgen. Rebecca Wiering: „Ons doel was om 10.000 euro bij el kaar te krijgen in 45 dagen. Helaas liep onze campagne precies parallel aan de WK voetbal. Dat merkten we. Daarom hebben we een speciale aan bieding toegevoegd en we mochten de campagne twee weken verlengen." ZeeWaar kreeg vorig jaar een Europe se startsubsidie waar de teelt van op gezet werd en de kweekinstallatie van gebouwd is, maar er zijn investerin gen nodig. Donateurs van 20 euro krij gen twee zeewierproducten met re cepten; Voor 75 euro mag je een mid dag mee naar de zeewierboerderij met proeverij en zeegroenten met re cepten voor thuis. Voor 145 euro wordt dat pakket uitgebreid met een proeverij en producten van The Dutch Weed Burger. www.one~planetcrowd.nl www.zeewaar.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN VLISSINGEN GROEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49