Postduif redt het niet Parkeren kan in Duindoornstraat almanak 22 en 23 28 en 29 Terneuzen is tegen concentratie van buitenlandse werknemers. „Slecht voor de samenleving en voor mensen zelf" Een badgast moet op alles zijn voorbereid Scheidsrechtersgilde stoomt zich i klaar voor het nieuwe seizoen bied. In de gemeente Terneuzen is naar zijn oordeel voldoende ge schikte woonruimte beschikbaar. Hij tekent daarbij aan dat ook in de woonkernen voorkomen moet worden dat buitenlandse werkne mers, die in de kassen bij West- dorpe werken, te veel bij elkaar worden gehuisvest. Terneuzen heeft al eerder te ma ken gehad met een verzoek voor aparte huisvesting van buiten landse medewerkers, namelijk van Duitse tunnelbouwers die bij de Sluiskiltunnel aan de slag zou den gaan. Dit leidde tot discussie met Horeca Nederland en het ho telwezen in Terneuzen. Het colle ge van B en W wilde toestem ming geven, maar trok dit later in. De tunnelbouwers zijn uiteinde lijk ondergebracht in het Hamps hire Hotel-City Terneuzen in de wijk Oudelandse Hoeve. Het glastuinbouwgebied bij West- dorpe is onder meer tot stand ge komen om lager opgeleiden uit de directe omg'eving - uit Zeeuws- Vlaanderen en ook Gent en om streken - aan werk te helpen. Glas tuinbouw is in Zeeuws-Vlaande- ren een vrij nieuwe bedrijfstak en weinig mensen hebben er daar dan ook ervaring mee. Het Voor- lichtings- en Opleidingscentrum (VOC) is direct al (in 2008/2009) opgericht om met name werkzoe kenden op te leiden. Om in de behoefte aan personeel te voorzien is dat echter onvol doende, aldus VOC-projectleider Gijs van den Berg. Vandaar dat er ook nogal wat buitenlanders, met name Polen, in de kassen werken. „Als een kas klaar is, moeten glas tuinbouwers gelijk vol aan de bak. Ze kunnen niet wachten tot er genoeg mensen uit de buurt zijn." Volgens Van den Berg le vert het VOC zeker wel werkne mers, en 'dat aantal zal de komen de jaren groeien'. VOC-cursisten kunnen ook andere dan glastuin- bouwcursussen volgen, zoals voor vorkheftruckchauffeur. De helft van hen komt aan de bak, wat lan delijk veel is. vindt de gemeente Terneuzen. Het beste is dat zij proberen een plekje te vinden in de Terneuzen- se samenleving en daaraan deelne men, aldus burgemeester lan Lo- nink. Dat is volgens hem zowel in het belang van de samenleving als de mensen zelf. Lonink voegt hieraan toe dat ook de noodzaak ontbreekt om huis vesting te maken in het kassenge- terneuzen - Een verzoek om werknemers van glastuinbouwbe drijven in het kassengebied bij Westdorpe te huisvesten is door het college van B en W van Ter neuzen afgewezen. Het is niet goed om buitenlandse medewerkers in aparte woonge meenschappen onder te brengen, CADZAND-BAD - Parkeren blijft aan één zijde mogelijk in de Duindoornstraat in Cadzand-Bad. Een bewoner van de straat, een zijweg van de Boulevard, eiste bij de Raad van State dat de gemeen te Sluis een parkeerverbod zou in stellen. Hij zou zijn opritten niet fatsoenlijk kunnen gebruiken. De bewoner ving eerder bot bij de rechtbank, die oordeelde dat de opritten soms weliswaar lastig te bereiken zijn, maar dat gebruik niet onmogelijk is. Bovendien zijn andere bewoners juist tegen een parkeerverbod. De Raad van State bekrachtigt die uitspraak. Vader Kees stapt trots met zijn vrouw en dochters Daphne van ze ven en Sophie van vijf in hun nieu we glanzende, supersnelle bolide. Als hij de A58 opdraait, zegt Kees: „Een mooi stukje weg om hem eens goed uit te proberen." Helaas heeft Kees niet in de gaten dat hij wordt gevolgd door een bur- gersurveillanceauto van de politie. Terug bij opa en oma vertelt de klei ne Sophie enthousiast het verhaal. „We moesten stoppen van de poli tie, papa mocht met de politieman mee om de film te bekijken en toen mocht hij zijn bekeuring houden!" „Nee", verbetert Daphne haar klei ne zusje. „Hij mocht zijn rijbewijs houden!" DINSDAG 5 augustus 2014 Woningen in kassengebied taboe door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Deze roofvogel greep zondag bij de mid- densluis in Terneuzen een uitrustende postduif. Kenner Wannes Casteleijns van Het Zeeuwse Landschap twijfelde even, toen hij de foto zag. Juist omdat de prooi zo groot was dacht hij even aan een havik, maar uiteindelijk koos hij toch uit voor een vrouwtjessperwer. Het veel kleinere mannetje zou zo'n prooi nooit aan kunnen. Die jagen op mezen en mussen, vrouwtjes op tortelduiven en lijsterach tigen. Zeeland telt nog bijna 200 sperwerparen, al wordt de stand minder door de opkomst van de havik. Eén ding is zeker: de duivenmelker heeft vergeefs op de terugkeer van zijn prijsduif gewacht foto Adri van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45