3000 stoelen voor K3 op de Brouwersdam Pijnpoli geopend op Zorgboulevaart oiMiR-mm 44 Het college is blijk baar met een hoop dingen bezig waar de burgers niks van mogen weten BEVELANDEN en THOLEN 25 Leefbaar Reimerswaal bestookt gemeente met WOB-verzoeken over grondbeleid, begraafplaatsen, kartcircuit en Podium. door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Met vier informa tieverzoeken op basis van de Wet Openbaarheid Bestuur wil Leef baar Reimerswaal het college van B en W tot openheid dwingen. Volgens fractievoorzitter Marien Weststrate besluit het college te veel op eigen houtje en wordt te veel informatie alleen in vertrou welijkheid met de raad gedeeld. Eind vorige week leverde hij drie brieven af op het gemeentehuis in Kruiningen, waarin hij open heid eist over de grondposities van de gemeente, de gang van za ken rond het stopzetten van de procedure voor de komst van een kartcircuit bij Rilland en de fou ten die gemaakt zijn bij het uit voeren van het nieuwe beleid voor de begraafplaatsen. Nog deze week volgt een vierde WOB-ver- zoek waarin Weststrate alles te weten wil komen over de besluit vorming rond de subsidie voor Po dium Reimerswaal. „Het is voor het eerst dat een frac tie in Reimerswaal een beroep doet op de Wet Openbaarheid Be stuur", zegt Weststrate. De ande re instrumenten die raadsleden tot hun beschikking hebben, het stellen van mondelinge of schrif telijke vragen, leveren te weinig informatie op, stelt hij. „Die vra gen worden keurig netjes beant woord, met de verwijzing dat de zaak achter gesloten deuren is be sproken." Over het kartcircuit werden eerder schriftelijke vra gen gesteld door de Christenunie. Die partij was zeer ontstemd over het feit dat het college op eigen houtje de stekker uit het plan had getrokken, zonder de instemming van de raad te vragen. Weststrate wil echter zelf zijn conclusies trek ken op basis van mails, brieven, adviezen en andere documenten. „Het maakt niet uit van welke par tij je bent, je zult nooit een eerlijk antwoord krijgen. Ze draaien het altijd zo dat ze gelijk hebben", is zijn ervaring. Bij het WOB-verzoek over het grondbeleid wil Weststrate gege vens in de openbaarheid krijgen die eerder door het college in ver trouwelijkheid zijn gedeeld met de raad. Leefbaar Reimerswaal is het daar niet mee eens. Zo moet de gemeente volgens hem geld toeleggen op exploitatie van de Slagveldstraat in Kruiningen, waar de Aldi zich gaat vestigen. „Als dingen in geheimzinnigheid worden besproken, is het blijk baar iets dat de burgers niet mo gen weten", concludeert hij. Ook over de uitvoering van het nieuwe begraafplaatsbeleid heeft hij een WOB-verzoek gemaakt. Weststrate is fel tegen het sturen van rekeningen om oude graven te onderhouden. Het feit dat er 750 brieven verkeerd zijn ver stuurd, zegt volgens hem veel over de zorgvuldigheid die SGP- wethouder Jaap Sinke beloofde. SCHARENDIJKE - De Belgische mei denband K3 treedt vanmiddag op tijdens het festival Kidsboom aan de Brouwersdam. En daar komt heel wat bij kijken. De populaire Karen, Kathleen en Josje brengen hun eigen podium mee uit België. De vrachtwagen trailer is gisteren geparkeerd en uitgeklapt tus'sen de geluidsto rens op het festivalterrein. Organi sator Jeroen van 't Leven: „Een an dere eis van de band is dat het pu bliek kan zitten. Daarom hebben we drieduizend stoelen aan laten rukken." Kidsboom is het jongere broertje van dancefestival Beachboom dat zaterdag op dezelfde locatie aan I De opbouw van Beachboom is begonnen. K3 zet zijn eigen podium tussen de dam wordt gehouden. „Vorig de geluidstorens, foto Dirk-Jan Gjeltema jaar wilden we al iets voor de kin deren, maar dan wel met een top attractie", zegt Van 't Leven. „K3 konden we toen niet krijgen. Dat is nu wel gelukt. Het is trouwens het enige festivaloptreden dat de dames dit jaar doen. Openluchtop tredens van K3 zijn sowieso zeld zaam." In een van de mobiele kantoor units zaten gisteren vier vrou wen. Ze vulden vele honderden linnen tasjes met popcorn, fris drank en een originele K3~beker: de Kidsboom Combi-kit. Behalve K3 treden vanmiddag de boyband B Brave en dj Bee op. Kidsboom begint om 14.00 en ein digt om 17.00 uur. Kaarten 25 eu ro, vanaf 11.00 uur aan de kassa, bij alle Intertoyswinkels in Zee land en op www.kidsboom.nl Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl De pijnpoli wordt daar bemand door de gerenommeerde pijnarts Rob van Seventer en zijn multidis ciplinaire team. Van Seventer, als arts verbonden aan het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam, was in 1976 medeoprichter van de Nederland se Vereniging ter Bestudering van Pijn en stond aan de wieg van de eerste Nederlandse pijnpoli. De Victoriakliniek in Zierikzee haal de hem in augustus 2012 naar Zee land. Ook met pijnartsen en spe cialisten van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wordt samen gewerkt. Pijn is het symptoom, maar de oorzaak is dat er zenuwen onder druk staan, verklaart Van Seven ter. Naast de pijn kunnen er ver lammingsverschijnselen en ook krachtverlies optreden. Een karakteristieke pijnpatiënt omschrijft de arts als volgt: een lange voorgeschiedenis, al een he le reeks ingrepen en specialisten achter de rug, veel medicatie te gen de pijn en een leven dat in het teken staat van het gevecht met de pijn. SIKA EGALISATIE, ENCI CEMENT, KNAUF GIPSEN, BEAMIX MORTELS VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN Zomermarkten rond de kerk Vrijdag en zaterdag zijn de laatste zomerrommelmark- ten in Kortgene van dit sei zoen. De rommelmarkt is tussen 9.00 en 16.00 rond de Nicolaaskerk. Er zijn boe ken, speelgoed, glaswerk, meubilair, kleding, zelfge maakte jam en antiek. Op het terras is koffie met een wafel te krijgen. Autopuzzelrit op Noord-Beveland Woensdag wordt de tweede autopuzzelrit op Noord-Be veland verreden. Iedereen mag meedoen, van ervaren rijders tot toeristen. De tocht gaat over dijkjes en binnenwegen. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur in De Kroon aan de Voorstraat 17. Meer info op: www.macde- bevelanden.mysites.nl Heli oefent voor Walcherse kust De luchtmacht houdt deze week oefeningen met een helikopter voor de Walcher se kust Het gaat om een Cougar die gestationeerd is op de vliegbasis Gilze-Rijen. De bemanning van de heli kopter is in training voor de kustwachttaken in Curacao. In Zeeland oefent men met het ophijsen van personen. Keukenbrandje bij Potter Keukens Bij Potter Keukens aan de Nijverheidweg in Sint-Maar tensdijk heeft maandagoch tend een kleine brand ge woed. Het ging om een keu kenbrand. Rond 9.00 uur is alarm geslagen. De plaatselij ke blusgroep had de brand volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zee land snel onder controle. Circus Bongo trekt weer door Zeeland Circus Bongo is deze week in de provincie. Woensdag staat het circus op Camping Scheldeoord in Baarland, donderdag op camping De Pekelinge in Oostkapelle en vrijdag op de Duinhoeve in Burgh-Haamstede. Bongo komt al 35 jaar in Zeeland. De voorstellingen beginnen om 19.00 uur. Zomeractiviteiten voor senioren Ouderenbond Anbo houdt deze week activiteiten voor senioren in de gemeente Ka- pelle. Vandaag vertrekt een fietstocht, vanaf 10.00 uur bij Cederhof in Kapelle. Vrij dag is er een zomerbingo in de Wemel in Wemeldinge. Die begint om 14.00 uur. De entree is 5,00, inclusief kof fie en thee. DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 Leefbaar trekt ten strijde tegen 'geheimzinnigheid' Marien Weststrate VLISSINGEN - Pijnpatiënten kunnen sinds gisteren ook terecht op de Zorgboulevaart van Zeelandcare in Vlissingen. M Hét adres voor snélle en vakkundige hulp Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 KORTGENE WISSENKERKE DISHOEK SINT-MAARTENSDIJK BAARLAND KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43