FC Axel wint nipt van HW24 in Cofely Cup Björn Oreel weer stap dichter bij crosstitel SPORT 31 Vereecken derde op WK vrije renners Fifa schorst oud-bondscóach Het WK voetbal heeft voor Fernando Santos een verve lend staartje gekregen. De Portugese trainer, die op het mondiale titeltoernooi Grie kenland onder zijn hoede had, werd gisteren voor acht internationale duels ge schorst door de wereldvoet balbond Fifa. Santos (59) werd in de acht ste finales na de extra tijd en vóór de strafschoppense- rie van het veld gestuurd in het duel met Costa Rica. Hij maakte zich schuldig aan on sportieve handelingen tegen officials. Ebola legt voetbal in Sierra Leone plat De voetbalbond van Sierra Leone heeft alle competitie wedstrijden tot nader order afgelast wegens de ebola-epi- demie die West-Afrika mo menteel teistert. Volgens de BBC is de maatre gel genomen om grote men senmassa's te voorkomen en daarmee verdere versprei ding van het dodelijke virus. Het is ook zeer twijfelachtig of het kwalificatieduel met Kameroen voor het Afri kaans kampioenschap vol gende maand wel kan door gaan. Nationaal kampioen in wielerronde De wielerronde van Zierik- zee krijgt een Nederlands kampioen aan de start. Yondi Schmidt heeft zich aangemeld. De Arnhemmer, die student aan de Johan Cruyff University is, werd dit jaar in het Friese Ureterp Nederlands kampioen bij de eliterenners zonder con tract. De 31e wielerronde van Zie- rikzee is vrijdag 22 augustus en begint om 18.30 uur. De start is bij de Nieuwe Ha ven. In Graauw werd gisteravond een driekamp afgewerkt met HW'24, FC Axel en Terhole. Op voorhand stond al vast dat de strijd om de poulewinst tussen de Hulsterse en Axelse formatie zou gaan. Dat affiche stond meteen als eerste ge pland. FC Axel kwam als winnaar uit de strijd en won met 2-1 door treffers van Dennis le Feber en Bart Rijkaert. Sander van Remor- tele scoorde tegen. Later op de avond versloeg FC Axel Terhole met 5-0. Ook HW'24 had geen problemen met Terhole al moest de ploeg uit Hulst wel een tegentreffer slik ken: 4-1. In poule D was Terneuzen-Philip- pine het interessantste affiche. De derde ploeg, thuisclub Schoondij ke, ging twee keer onderuit tegen deze twee ploegen. Tegen Terneu zen met 0-5 en tegen Philippine werd het 0-4. In de eerste wedstrijd speelden Terneuzen en Philippine om de poulewinst. Terneuzen bleek met 1-0 de sterkste. Raillison Chirsti- na scoorde. Schoondijke is de enige club die aan alle acht edities van het toer nooi heeft meegedaan. Dat is niet zo vreemd, want de club stond in 2007 aan de wieg van het toer nooi. Het toernooi gaat vanavond ver der met poule B en E. In de stand om de titel heeft de Kawasaki-rijder inmiddels een straatlengte voorsprong geno men. Zijn vader Marco Oreel pak te na een gedwongen pauze door een sleutelbeenblessure ook de draad weer op. De motormonteur werd bij de Ex- perten (veteranen) A met een vijf de en zevende plaats in de man ches, zesde in het dagklassement. In de tussenstand voor het kam pioenschap staat de Kawasaki-rij der tweede. Ook Stef Goetheer uit Sint Jan steen deed het uitstekend. Bij de Inters B sloot de Zeeuws-Vla ming de tweede manche win nend af. Het was echter niet vol doende voor de dagwinst. In de eerste manche was hij als derde over de finish gekomen. Hierdoor werd Goetheet in de dagklasse ring tweede. In Volkegem (bij Oudenaarde) werd een wedstrijd van de Motor- Cross Liefhebbers Bond (MCLB) verreden. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg legde beslag op de vierde plaats bij de MX 2 beloften. Bij de Inters MX 2 werd Gian Scheele uit Zaamslag vijfde, ter wijl Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen als negende finishte bij de Inters MX 1-3. BEEGDEN - Eric Vereecken is als derde geëindigd bij het WK voor vrije wielrenners in de leeftijdsca tegorie van 40 tot 50 jaar. De cou reur uit Hulst maakte bij de titel strijd in het Limburgse Beegden deel uit van een kopgroep van elf man. Op het licht glooiende par koers spurtte de Zeeuws-Vlaming naar een derde plaats. De zege ging naar Pascal Schoots uit Tiel. Er was ook een WK voor vrou wen en daar ging de zege naar de uit Zeeland afkomstige Renske Doedee. Zij woont tegenwoordig in Brabantse Oudheusden. Leo Bakker uit Heinkenszand is voorzitter gewordeil van de ICF (International Cycling Federa tion). De voorzitter van TMZ is de opvolger van Paul Gielen. Bij de ICF zijn vrije bonden uit ver schillende landen aangesloten. In Beegden waren ruim 600 deelne mers met twaalf verschillende na tionaliteiten van de partij. DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 I Bobby Adekanye kreeg het aanbod om een jaar bij PSV te voetballen, bij 'Barca' mag hij niet spelen, foto VI Images ZURICH FREETOWN ZIERIKZEE SCHOONDIJKE - Vijftien Zeeuws- Vlaamse voetbalteams strijden de komende dagen om de Cofely Cup. Gisteravond was de aftrap van het jaarlijkse voetbaltoernooi met wed strijden in Schoondijke en Graauw. In poule A werd FC Axel winnaar, in poule D bleek Terneuzen de sterkste. door Herman Heuvink KOMEN - Björn Oreel heeft in het Belgische Komen een wedstrijd ge wonnen bij de Vlaamse Motor- Cross Federatie (VMCF). De acht tienjarige motorcrosser uit Oost-Souburg kwam uit bij de MX 2 nieuwelingen en werd in beide manches tweede. Dat bleek vol doende om de dagwinst binnen te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31