Van de Velde pakt zilver met doffer Zeeland telt mee op NK jeugdtennis 30 SPORT SPEELVERBOD JONGE VOETBALLER BARCELONA De vijftienjarige Bobby Adekanye blijft waarschijnlijk een jaar bij PSV in afwachting van Fifa-zaak tegen Barcelona. www.m3rr63.nl otbei0571277744 Sjaak senior: „Het is dan toch wel een lange nacht maar het is de sport waar verliezen vlak naast het winnen staat. In Zeeland pak ken we dan toch de winst en een tweede nationaal is ook niet slecht." De Van de Veldes hadden voor dit laatste ZLU concours van het seizoen tien doffers op we duwschap ingekorfd. Hun eerste was de vijfde getekende. Een duif die zich ondanks zijn jeugdige leeftijd al bewezen had. Het was trouwens de opa van deze win nende duif die in 2009 de Van de Veldes de internationale winst be zorgde op het concours vanuit Agen voor jaarlingen. In Koewacht kon er zaterdaga vond een feestje gebouwd wor den aan de Emmabaan bij Gerard Schalkens. Die kreeg binnen vier seconden twee doffers op het hok van de vier die hij, gespeeld op weduwschap, had ingekorfd voor het overnachtconcours vanuit Ber gerac. De duiven bleken na het klokken de twee snelsten van Zee land te zijn. „We waren totaal ver rast", aldus de ervaren duivenlief- hebber. Met name de eerste is een duif die al veel prijzen heeft gevlo gen maar dit slaat toch alles. Goud en zilver op Bergerac. Mijn laatste provinciale succes dateert uit de zeventiger jaren van de vori ge eeuw." Naast de grote fond concoursen vanuit Perpignan en Bergerac werd ook nog het vitesseconcours voor jonge duiven vanuit Roye ge vlogen. Tonny de Bruijn uit Philip pine maakte het Zeeuws-Vlaamse succes compleet door de twee snelsten van Zeeland te klokken. Hij had er 24, doffers en duivin- nen, in de mand gestopt. Een kras doffertje meldde zich als eerste, een halve minuut later een duivin- netje als tweede. „Als raketten kwamen ze uit het luchtruim. Een droom voor iedere duiven melker", aldus Tonny de Bruijn die overigens al vijf provinciale ze- ge's op zijn erelijst heeft staan. Met onder meer twee keer La Souterraine, Orleans en niet te vergeten Sourdun voor jonge duiven. Komend weekend wordt het wat rustiger op de kalender. Voor jonge duiven staat het con cours vanuit Pont St. Maxence ge pland. EINDHOVEN - Bobby Adekanye is vijftien jaar en houdt van voetbal. Het is een knaap met een bijzon der verhaal, hij draagt een heel verleden met zich mee. Op het oog heeft hij het wel aardig voor elkaar. De linksbuiten met de Ne derlandse en Nigereaanse nationa liteit staat ingeschreven bij de jeugdopleiding van de club waar bijna iedere jongen van droomt: FC Barcelona. Bobby is een van de 250 uitverkorenen, waarvan on geveer een procent uiteindelijk doorstroomt naar het eerste elftal. Er is niettemin een groot pro bleem. De Catalanen zouden zich onder meer bij zijn transfer in 2011 niet aan de regels hebben gehouden. Bobby verhuisde destijds als twaalfjarig jongetje vanuit de Ajax-opleiding naar Spanje. De Fi- fa onderzoekt deze transactie en legde FC Barcelona mede hierom in het voorjaar een transfer ver bod op. Het was wereldnieuws, een van de grootste clubs ter we reld werd keihard aangepakt. Bar celona mocht in twee transferpe riodes geen spelers aantrekken. Die sanctie is opgeschort, Bobby moet ondertussen noodgedwon gen de benen stil houden. Hij mag niet in actie komen zolang de beroepsprocedure van FC Bar celona bij de Fifa loopt. Momenteel verblijft de in Alphen aan den Rijn geboren aanvaller op De Herdgang in Eindhoven. PSV heeft zich zijn zaak aangetrokken en is bereid hem in ieder geval dit jaar onderdak geven. De club ver wacht dat de Fifa toestemming voor deze transactie geeft. Na dat jaar is Bobby zestien en mag hij alsnog in Barcelona zijn droom waarmaken. De zaak van Adekanye bevindt zich ergens tussen de extremen kinderhandel en het recht op vol ledig vrij verkeer van personen, goederen en diensten. De Fifa hanteert voor talentvolle voetbal kinderen een aantal criteria. Bin nen de Europese Unie zijn trans fers van 12-,13-,14- en 15-jarige spe lers in principe verboden, tenzij aan bepaalde uitzonderingen is voldaan. De ouders kunnen bij voorbeeld om niet-voetbalgerela- teerde redenen verhuizen. In de praktijk is dat niet altijd even een voudig te checken. Spelers van buiten de Europese Unie mogen in principe niet voor hun achttiende levensjaar aange trokken worden. Dat topclubs proberen de uitzon deringen te benutten en de gren zen opzoeken in de strijd om de beste talenten, is geen geheim. En de ouders? Zeg maar eens nee te gen een financieel en sportief fraai aanbod van een Europese topclub voor een kind. Wie in ei gen land weinig te verliezen heeft, gaat gretig in op een goud gerand, maar juridisch twijfelach tig aanbod. Bobby verhuisde in het najaar van 2011 naar FC Barcelona, na vier jaar Ajax. Op zijn achtste plukten de Amsterdammers hem weg bij Alphia Fi. Afgelopen zater dag speelde het talent al mee tij dens een oefenwedstrijd van dé B-junioren van PSV. Hoofd jeugd- scouting Rini de Groot legde met toestemming van hoofd jeugdop leidingen Art Langeler het con tact met de familie en FC Barcelo na. De club heeft goede hoop dat Adekanye dit seizoen in Eindho ven kan spelen. De gedachte is dat andere spelers van PSV profite ren van zijn talent. Hij kan het ni veau bij de B-junioren tijdelijk op krikken, ook al blijft hij maar een jaar. Adekanye geldt volgens De Groot als een leergierige, fatsoenlijke en goed benaderbare jongen. Mede daarom sprong PSV in het gat. De club huurt hem van de Spanjaar den, totdat er duidelijkheid is rond het beroep over het transfer verbod. Als alles rondkomt, kan Bobby in ieder geval weer voetbal len en hoeft hij zich even niks aan te trekken van zijn zaak. Stil stand is ook op zijn leeftijd achter uitgang. Het NK in vier verschillende leef tijdsklassen (-12, -14, -16, -18 jaar) begon gisteren. Er wordt gespeeld in Dordrecht en Rotterdam. Som mige talenten uit Zeeland werden al in de eerste ronde uitgescha keld, anderen stroomden door naar de tweede schifting. „Toen we vijfjaar geleden met de TOZ begonnen, hadden we geen enkele tennisser op dit niveau", vertelt Govers. „Drie jaar geleden was er een enkeling die het NK haalde, dankzij een goede plaats op de nationale ranglijst. En nu zijn het er al negen." Het is een kwestie van: als één schaap over de dam is, volgen er meer. Govers: „De jeugdtennis- sers moeten een voorbeeld heb ben. Als ze zien dat er eentje het traject van jeugd toernooien in ZEEUWSE DEELNEMERS gaat, succes heeft en het NK haalt, willen ze dat ook. We hebben nu veel meer kinderen die zomertoer- nooien spelen dan voorheen. Het NK is een toetje vóór hen, een mooie beloning voor een jaar hard werken. Ik ben al heel blij als één van hen het finalewee kend bereikt." De talenten van de TOZ trainen zo'n tien uur in de week op de baan. Daarnaast hebben ze nog fy sieke trainingen. Het merendeel volgt onderwijs waarbij de lessen afgestemd worden op de sport. Dat er nu een groot aantal Zeeuw en actief is op het jeugd-NK, zegt volgens Govers niets over hun toe komst. „Het zegt alleen iets over hun niveau van dit moment. Het zegt dat ze nu op schema zitten. Maar er kan nog zo veel verande ren. En bovendien: als je in Neder land bij de top hoort in je leef tijdscategorie, wil dat nog niet zeggen dat je ook internationaal heel goed bent." (STIL GELUK IN HOOG SOEREN Prijs v.a.: 89,00 p.p Het wonderlijke verhaal van Bobby door Fred Rabout OOSTBURC - De tweejarige blauwe doffer van de combinatie Sjaak van de Velde&Zn uit Breskens stond een nacht lang aan de leiding op te letekst in het nationale ZLU con cours vanuit Perpignan. Hij meldde zich vrijdagavond om acht minuten over negen aan de Breskense Schel- destraat. Met 1132 meter per mi nuut had hij de 978 kilometer over brugd. Zaterdagmorgen om vijf over half zeven viel er echter in Ge- nemuiden een doffer bij Arjan Beens. Die had met 1139 meter per minuut de 1137 kilometer over brugd dus was het zilver voor de Breskense combinatie van de Velde die gevormd wordt door Sjaak se nior en Sjaak junior. Roye met 8793 jonge duiven: Sa menspel 1 (1505 m/m): 1. F. Leliae- rt, 2. P. de Smet, 3. M. Buijsse, 4. P. Gernaert&Zn, 5. T. de Jonge. Samen spel 2 (1515 m/m): 1,2. T. de Bruijn, 3. Gebr. Scheele, 4,5. Comb. Hame link. Samenspel 3 (1491 m/m): 1. Comb. Bisschop, 2,4. C. Koene, 3,5. Comb. E&M. Kint. Samenspel 4 (1498 m/m): 1. Fr. Franse, 2. J. Steen hard, 3. A. de Jonge, 4. Comb. Traas, 5. Joh. van 't Westende. Samenspel 5 (1463 m/m): 1. E. van Hijfte, 2. Comb. Korstanje, 3. P. Neels, 4. D. de Voogd, 5. JF. Neels. Samenspel 6 (1483 m/m): 1.D. Vaders, 2. D. Noom, 3,4. M. Matthijsse, 5. J. Moer land. Samenspel 7 (1507 m/m): 1. G. Baan, 2. Comb. Huige/Schotanus, 3,4. C. Schroevers, 5. Comb. J&K. van Belzen. Provinciaal Perpignan oude duiven: 1,5,19. Sj. v.d. Velde&Zn, 2. H. Zegers, 3. C. v.d. Graaf&Zn, 4. P. v.d. Meulen, 6. Gebr. De Nooijer, 7. J. v.d. Bosch, 8. B. Liplijn, 9,11,16. K. van Dommelen, 10. H. Melis, 12,17. J. Me lis, 13. P. Wagemaker, 14. Comb. Bo- lijn, 15. T. Radings, 18. Comb. Hoek, 20. J. van Belle. Provinciaal Bergerac oude duiven: 1,2. G. Schalkens, 3,11. Comb. E&M. Kint, 4. H. Mookhoek Zn, 5. M. van Iwaarden, 6. P. Pladdet, 7,10. A. Stroo, 8,15,16. C. de Ridder Zn, 9. Comb. Traas, 12. E. Doolae- ge, 13. J. Provoost, 14. Joh. van Belzen Zn, 17. Fr. Franse, 18. M. van Al phen, 19. C. Filius, 20. J. Verschuren. door Rik Elfrink S Bobby Adekanye door Roeland van Vliet KAPELLE - Aan het NK jeugdtennis doen deze week liefst dertien Zeeuwen mee. Negen van hen zijn aangesloten bij de Tennis Organisa tie Zeeland. Trainer Luc Govers is trots op dat hoge aantal. „Je ziet dat het in de breedte steeds beter gaat", zegt de Kapellenaar. Meisjes -12: Maru Poppe (Vlissin- gen), Milou Goetheer (Lewedorp) Jongens-12: Daan Hendriks (Goes) Meisjes -14: Finn Joziasse (Zierik- zee), Flory Bierma (Koudekerke), Evelyne de Mey (Walsoorden) Jongens -14: Dylan de Ruiter (Vlis- singen) Meisjes -16: Romy Kerkhove (Zie- rikzee), Shura Poppe (Vlissingen) Jongens -16: Daniël de Jonge (Vlis singen), Ronetto van Tilburg (Arne- muiden) Jongens-18: Robin van der Heij den (Burgh-Haamstede) Kom genieten van de schitterende natuur in de Kroondomeinen, nabij Apeldoorn! In het piepkleine buurtschap Hoojj Soeren ligt Hotel Hoog Soeren. Dit arrangement is een combinatie van rust, natuur en lekker eten, Het arrangement: 2 x overnachting in een Comfort kamer met bad (upgrade) 2 x Veluws ontbijt aan tafel 2 x culinair 3-gangen verrassingsmenu Gebruik van fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi en gratis parkeren 99,- t/m oktober, 89,- november en december. Prijs p.p. o.b.v, een 2-persoonskamer. Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,- p.p., Korting: 10,00 p.p. bij verblijf in een Standaard kamer (beperkt beschik baar) Toeristenbelasting: 1,43 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik: 25,- p.n. Reservering- skosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m december 2014, m.u.v, feestdagen. Boeken via www. marreanl/WEG429

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30