Examenjaar voor Vitesse-coach Peter Bosz SPORT 29 Vakoc soleert naar ritzege in Polen De Tsjechische wielrenner Petr Vakoc heeft gisteren de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 22-jarige renner van Omega Pharma-QuickStep kwam so lo aan in Warschau. Michael Matthews won de sprint van de grote groep en eindigde als tweede op 21 se conden van Vakoc, die op de streep genoeg voorsprong had om ook de leiding in het algemeen klassement over te nemen. Uitingen onder shirt verboden Voetballers die een shirt met een persoonlijke, poli tieke of religieuze bood schap tonen tijdens een wedstrijd in het Nederland se betaald voetbal worden vanaf komend seizoen be straft met een gele kaart. Het is de enige regelwijzi ging ten opzichte van vorig seizoen. De KNVB wordt gedwongen door de Fifa om deze regel door te voeren. Jens Voigt rijdt laatste koers in VS De Duitser Jens Voigt rijdt zijn laatste wedstrijden als wielerprof in de Verenigde Staten. Voigt (42) bevestigde tegenover Cyclingnews dat de USA Pro Challenge, een rittenkoers in Colorado van 18 tot en met 24 augustus, zijn laatste wedstrijd is. „Ik heb in de Verenigde Staten misschien wel mijn grootste schare fans, dit is een mooie plaats om mijn loopbaan te beëindigen", meldde Voigt gisteren. Suikeroom pompt miljoenen in HSV Hamburger SV heeft op nieuw een flink pak geld ge kregen van suikeroom Klaus-Michael Kühne. De in Zwitserlande wonende Duit se miljardair pompte zeven tien miljoen euro in de club. Twee jaar geleden investeer de Kühne al acht miljoen eu ro. Daar kon destijds Rafael van der Vaart door worden over genomen van Tottenham Hotspur. Lorenzo Ebecilio breekt scheenbeen Voetballer Lorenzo Ebecilio blijkt zaterdag bij zijn com petitiedebuut voor FK Mordovia Saransk een scheenbeen te hebben gebro ken. De oud-Ajacied kwam in het duel met Oeral Jekate- rinenburg (3-2-winst) hard in botsing met een tegen stander en kon niet meer verder. Mordovia Saransk liet weten dat de vleugelspe ler ongeveer zes maanden moet revalideren. Een causaal verband met de af tocht van Jordania is niet aantoon baar. Zeker is wel dat de leidingge venden in Arnhem meer ruimte hebben, nu de zetbaas van Ro man Abramovitsj ze niet meer voor de voeten loopt. Aan hen de taak, aan te tonen dat ze Vitesse succesvol kunnen runnen. Aangezien dat in het voorbije half jaar niet is gelukt, staan trainer Peter Bosz en de directeuren Joost de Wit en Mohammed Allach voor een examenjaar. Bosz ver gaarde in zijn eerste jaar bij Vites se aanvankelijk louter lof voor de speelwijze van het elftal, dat ge weldig presteerde. Die credits ver speelde de coach echter na de win terstop, toen Bosz geen middel vond de teloorgang te stoppen. In zijn laatste contract jaar moet Bosz bewijzen dat hij een trainer is die Vitesse verder brengt. Dat geldt ook voor technisch di recteur Allach, sinds oktober vo rig jaar in dienst. Hij was niet ge lukkig in zijn wintertransfers en had zo zijn aandeel in het blame rende falen van de ploeg na de winterstop. Haalt de directeur (voor) dit seizoen wel de juiste spelers? Commercieel directeur Peter Gansier staat op het punt de club te verlaten. Een vervanger is er nog niet. Daardoor telt de direc tie naast Allach alleen nog alge meen directeur De Wit. Hij is sinds mei vorig jaar werkzaam bij Vitesse en heeft een stevig taken pakket. De Wit is verantwoorde lijk voor de algehele gang van za ken in Arnhem, maar wekt nog niet de indruk dat hij de lastige club onder controle heeft. Daar naast moet hij de grote kloof tus sen inkomsten en uitgaven zien te verkleinen, om de problemen met Financial Fair Play buiten de deur te houden. Dat alles wordt overschaduwd door de prangende vragen over de toekomst van de club. Slaagt Lon den, het netwerk waartoe Chel- sea-eigenaar Abramovitsj en Vit- esse-eigenaar Alexander Tsjigirins- ki behoren, erin Vitesse te verko pen? Zo ja, wat zijn dan de plan nen van de nieuwe eigenaar? En zo nee, gaat Londen dan alsnog door met Vitesse? Of trekt het de stekker uit het project in Neder land? En wat is dan het perspec tief voor de Arnhemse voetbal club? Veel vragen. En wederom één zekerheid: saai zal het ook dit seizoen niet worden bij FC Hol lywood, de enige Gelderse verte genwoordiger in de eredivisie. lang gefocust te zijn", aldus Braamhaar. Het laatste onderdeel van de voor bereiding is een trektocht langs betaald voetbalclubs. Nationale toparbiters geven daar namelijk voorafgaand aan elk seizoen voor lichting over nieuwe regels en aandachtspunten. Braamhaar be zocht onlangs NEC, Nijhuis ging langs bij FC Twente, Heracles en Top Oss. De Twentse arbiters merken dat die bezoekjes, op slippers en in ca sual kleding, een heel andere dy namiek met zich meebrengt. „Als je buiten de hectiek van een wed strijd eens met die gasten kletst, ga je ineens anders naar elkaar kij ken", zegt Nijhuis. „Dat is altijd leuk om te zien. Zij merken dat wij open staan voor vragen en dat we ook zo vervelend nog niet zijn." Met videomateriaal laten de arbi ters zien waar ze extra op gaan let ten komend seizoen. Vervolgens wordt de discussie geopend. Braamhaar: „De meest gestelde vraag is altijd dezelfde. Waarom wordt een keeper bij een overtre ding in het zestienmetergebied dubbel gestraft, met een straf schop én rood? Ik zeg dan altijd dat ik me heel goed kan vinden in die vraag, wij vinden het soms ook vervelend en overdreven. Maar wij maken de regels niet, hebben ons er slechts aan te hou den." De climax van dat hele pak ket aan voorbereidingen vond gis teren plaats in Zeist, op de jaarlijk se KNVB-scheidsrechterdag. Het korps moest daar een spelregel- toets maken en een fysieke test in clusief vetmeting ondergaan. Wie zakt voor een van die tests, fluit komend weekeinde geen duel in de ere- of eerste divisie en moet een herexamen maken. Een span nend moment voor alle arbiters dus, omdat daar pas duidelijk werd of ze genoeg hebben gedaan in de voorbereiding. De uitslag wordt waarschijnlijk vandaag be kend. DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 WARSCHAU ZEIST CEDAR CITY HAMBURG SARANSK door Gerard Borgman ARNHEM - Toen Merab Jordania eind vorig jaar het veld moest rui men bij Vitesse, stond de Arnhem se club op de eerste plaats in de eredivisie. Het vertrek van de Geor gische oud-eigenaar luidde een dra matische tweede helft van het sei zoen in. Vitesse holde van de ene rel naar de andere en in alle turbu lentie zakte het elftal naar de zes de plaats. Daardoor ontbreekt Vit esse na twee seizoenen weer in het Europese clubvoetbal. Peter Bosz Arbiter Eric Braamhaar heeft zich tijdens zijn vakantie flink in het zweet gewerkt om fit aan het nieuwe seizoen te kunnen beginnen, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29