'Gelukkig is er Speelstad, anders zou ik binnen zitten gamen' K3 heeft heel wat noten op de zang voor concert op de Brouwersdam 24 WALCHEREN Polderhuis toont twee werken van Charley Toorop Heli oefent deze week voor Walcherse kust SPEELSTAD VLISSINGEN WESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle krijgt vanaf vrijdag 22 augustus twee vroege werken van Charley Toorop langdurig in bruikleen. Het gaat om een schil derij van een vaas met tulpen (uit 1917) en een ets van een zelfpor tret met haar zoon Edgar als kind (uit 1921). Charley Toorop kwam in die tijd met haar vader Jan Toorop regelmatig in Domburg. Vanaf 1924 verbleef ze vaak in Westkapelle. Het dorp en zijn in woners inspireerden haar tot veel beroemde kunstwerken. Beide kunstwerken worden door een Walcherse kunstverzamelaar aan het Polderhuis uitgeleend. De Belgische meidenband K3 treedt vanmiddag op tijdens het festival Kidsboom aan de Brou wersdam. Daar komt heel wat bij kijken. „Het gezelschap bestaat uit achttien personen die qua eten en drinken goed verzorgd willen worden." De populaire Karen, Kathleen en Josje brengen hun eigen podium mee uit België. De vrachtwagen trailer is gisteren geparkeerd en uitgeklapt tussen de geluidsto rens op het festivalterrein. Van 't Leven: „Een andere eis van de band is dat het publiek kan zit ten. Daarom hebben we driedui zend stoelen aan laten rukken." Kidsboom is het jongere broertje van dancefestival Beachboom dat zaterdag op dezelfde locatie aan de dam wordt gehouden. Er wordt dus druk gebouwd aan een podium van 12 meter hoog en 50 meter breed. „Vorig jaar wilden we al iets voor de kinderen, maar dan wel met een topattractie", zegt Jeroen van 't Leven. „K3 konden we toen niet krijgen. Dat is nu wel gelukt. Het is trouwens het enige festivalop treden dat de dames dit jaar doen. Openluchtoptredens van K3 zijn sowieso zeldzaam." In een van de mobiele kantoor units, tussen de heftrucks en po diumbouwers, zaten gisteren vier vrouwen. Ze vulden vele honder den linnen tasjes met popcorn, frisdrank en een originele ^-be ker: de Kidsboom Combi-kit. VLISSINGEN - Elk jaar kondigt zijn moeder aan: 'Nog een paar weken Duncan!' En dan begint het aftel len, glundert Duncan. Gisteren mocht hij weer, want Speelstad Vlissingen is begonnen. Op een grasveld aan het Baskens- burgplein kunnen de hele week hutten worden gebouwd. Natuur lijk staat de hoge glijbaan, die uit komt in een grote waterbak, er ook weer. Duncan van Dorst (9) heeft een weekkaart, dus hij zal el ke dag op het veld te vinden zijn. Met zijn vrienden. „Heel gezellig en echt iets om naar uit te kijken. Anders zou ik buiten spelen of binnen zitten gamen." Hun hut is al af. Althans: „Morgen gaan we er nog een laag op zetten." Of ze zo goed zijn in timmeren? „Nou, een beetje. Ik doe het wel vaker. Ik zit ook op scouting." Vooral kinderen die niet met hun ouders op vakantie gaan, kijken uit naar Speelstad. Duncan gaat nog wel weg, maar zijn vriend De- mian Geerse (12) niet. „Dus ik vind het wel fijn dat we hier naar toe kunnen." Demian komt al voor het zevende jaar en dat is ook zijn laatste: Speelstad is voor kinderen van 6 tot en met 12. Voor de organisatie is het elk jaar weer een flinke klus om het eve nement op poten te zetten. „Voor ons is veel veranderd", zegt Jan-Kees Wouters, voorzitter van Stichting Speelstad Vlissingen. „Vroeger vielen we gewoon onder welzijnsorganisatie Palladium en toen die werd opgeheven, werden we een werkgroep waar de ge meente Vlissingen ook in zat. Maar omdat de gemeente geen subsidie mag aanvragen bij fond sen als het Oranjefonds, waren we genoodzaakt een stichting öp te richten. Begin dit jaar hebben we dat gedaan. We zijn nu hele maal zelfstandig." Steun van fondsen is nodig, om dat de gemeente de subsidie af bouwt. „Jammer, maar ik snap dat zij moet bezuinigen. We moeten op zoek naar sponsoren die ons helpen met geld of goederen. We vertrouwen erop dat dit lukt." Toch is Speelstad niet anders dan andere jaren. „Dat komt denk ik omdat we al zo lang werken met een vaste club. We weten alle maal precies wat we moeten doen", vertelt Wouters, die zelf al negentien jaar betrokken is bij de organisatie van Speelstad. „Het is gewoon heel leuk om kinderen blij te maken. Zelf kwam ik als kind ook op Speelstad. Ik weet nog hoe geweldig het is." DISHOEK - De luchtmacht houdt deze week oefeningen met een he likopter voor de Walcherse kust. Het gaat om een Cougar die gesta tioneerd is op de vliegbasis Gil- ze-Rijen. De bemanning oefent met het ophijsen van personen (een pop in dit geval) en goede ren vanaf open water en vanaf het dek van een schip. De oefeningen vinden iets ten westen van Vlis singen plaats, laat een woordvoer ster van het ministerie weten. De bemanning van de helikopter is in training voor de kustwachtta- ken in Curacao.' Defensie wordt daar onder meer ingezet bij de jacht op drugstransporten. Plezier op de waterglijbaan op Speelstad. foto Lex de Meester Hutten timmeren op het veld. foto Lex de Meester Speelstad Vlissingen is een kinder vakantieweek voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar uit de gemeen te Vlissingen. De speelweek vindt plaats op het Arodaveld aan het Baskensburg- plein, van maandag 4 tot en met zaterdag 9 augustus. De openings tijden zijn elke dag van 09.00 tot 16.00 uur. Toegangsprijzen bedragen 2,20 eu ro per persoon per keer. Het is ook mogelijk een weekkaart te ko pen. Die kost 11 euro per persoon en geeft alle dagen toegang tot het speelterrein. Kinderen die niet gebracht en ge haald kunnen worden en niet zelf naar Speelstad kunnen komen, kunnen meerijden met de gratis Speelstadbus. Die stopt bij de ge wone bushaltes van Connexxion op diverse locaties in Oost-Sou burg en Vlissingen. De bus rijdt 's ochtends tussen 08.15 en 09.07 uur via Oost-Sou burg en Vlissingen naar het terrein van Speelstad. Daar vertrekt de bus 's middags weer om 16.00 uur en rijdt in tegenovergestelde rich ting terug. Kijk voor meer informatie op www.speelstad.punt.nl Speelstad Vlissingen is ook te vin den op Twitter www.twitter.com/SpeelstadVliss En op YouTube: www.youtube.com/SpeelstadVliss door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - „Het is een heel cir cus", verzucht Jeroen van 't Leven, mede-organisator van Kidsboom. Behalve K3 treden vanmiddag de boy band B Brave en dj Bee op. Kidsboom begint om 14.00 en eindigt om 17.00 uur. Kaarten 25 euro, vanaf 11.00 uur aan de kassa, bij alle Intertoyswinkels in Zeeland en op www.kidsboom.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24