Goesenaar bestraft voor aanrijden 'Bijlman' Zeeland Business duikt in lacune startersdagen Draagvlak Eis 4,5 jaar voor roof Meliskerke commentaar ZEELAND 23 Wm Wl v zrr fa. y'.;.y - - - zIII Het vonnis valt hoger uit dan de een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden die de officier van justitie twee weken geleden had geëist. Bovendien werd W. gisteren door de rechtbank veroor deeld tot het betalen van een scha devergoeding van 1313 euro aan het slachtoffer. De Goesenaar werd schuldig be vonden aan een poging tot dood slag op de 43-jarige V. uit Hein- kenszand, beter bekend als 'De Bijlman'. Op 28 februari 2013, verkeerde V. in een psychose. Hij bedreigde de vader van W. met een zwaard en sloeg met een bijl door diens voor deur. De Bijlman verdween vervolgens tijdelijk in een cel. Enkele dagen later zag W. de Bijlman door 's- Heer Arendskerke fietsen en reed hij hem met zijn bestelbus van achteren aan. De Bijlman kwam daarbij ten val, waarna B. door reed. De Kamer van Koophandel is daar bij niet helemaal uit beeld. Zowel de handelskamer als uitkeringsin stantie UWV zijn present om mensen die een eigen bedrijf wil len beginnen, van advies te voor zien. Lokale organisaties en bedrij ven zoals gemeente Vlissingen, Kenniswerf, Dok4i en Econo misch Impuls Zeeland bieden tij dens de ZB Startersdag hun ken nis aan. Ze verzorgen seminars en zullen gesprekken met deelne mers voeren. Al jaren blijkt dat veel starters snel het bijltje erbij neergooien. Dat komt vaak door een slechte voorbereiding. Na vijf jaar is de helft van de starters gestopt. Voor al in de eerste anderhalf jaar is de uitval hoog. De Startersdag biedt onder meer een markt en se minars. Wie mee wil doen, kan een mail sturen naar: backofïice@zeelandbusiness.nl. Vogelbescherming Ne derland gooit het over een andere boeg. De natuurclub heeft zich voorgenomen min der vaak naar de rechter te stap pen om natuurherstel in de Westerschelde te bewerkstelli gen. In plaats daarvan wil de Vogelbescherming samen met andere - liefst ook Zeeuwse - partijen zulke aantrekkelijke natuurprojecten ontwikkelen dat (bijna) niemand er nee te gen kan zeggen. Op zoek naar draagvlak voor ge- tijdenatuur dus. Als dat lukt leidt dit wellicht tot minder ge- nietes en gewelles over dit aspect van de Westerschelde. Misschien moeten Antwerpen en Vlaanderen daar een voor beeld aan nemen. Door anders dan met cijfers in een maat schappelijke kosten-batenanaly- se te laten zien dat Zeeland werkelijk profijt heeft van het scheepvaartverkeer naar en van Antwerpen. Steeds verwij zen naar het Scheidingsverdrag van 1839 levert aan deze zijde van de grens in elk geval geen draagvlak op. B. had er gisteren voor de Middel burgse rechtbank geen antwoord op. Toen hij de eis van de officier van justitie die hem voor 4,5 jaar achter de tralies wilde zetten, hoorde, barstte hij in snikken uit. Hij vertrok op 15 januari met een gestolen auto naar Walcheren. In Westkapelle stal hij een fiets. De volgende dag zag hij in Melisker ke het latere slachtoffer met haar rollator naar haar woning lopen. Ze stapte binnen en nog voor ze goed en wel een voet over de drempel had gezet gaf B. haar een enorme duw waardoor ze de gang in viel. Terwijl de vrouw op de grond lag gaf hij haar nog stom pen en vertrok met honderd euro en een pak koekjes. De vrouw liep een gebroken jukbeen, gekneusd borstbeen, schaafwonden en blau we plekken op. B. werd later in de trein naar Amsterdam aangehou den. Officier van justitie Suijker- buijk noemde de-zaak 'stuitend' en vindt dat B. naast de geëiste straf een schadevergoeding van 3750 euro moet betalen. Raads man Bart Vader zei richting recht bank, slachtoffer en buren die aan wezig waren dat het zijn cliënt op recht speet. „Een modelburger, en dan dit. De meeste verdachten die voor zo'n feit terechtstaan hebben een ander profiel. Is 54 maanden dan een passende straf?" Uitspraak over twee weken. DINSDAG 5 AUGUSTUS 2014 s V-/ y.,-.^ V - M,/f i Bart-Jan van Zetten krijgt jaarlijks zo'n zes keer te maken met badgasten op de Walcherse stranden die zijn gestoken door een pieterman. Echt uitzonder lijk is de hengelaar die twee weken geleden bij Westenschouwen een steek van een pijlstaartrog opliep, foto Lex de Meester MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 27-jarige Oscar W. uit Goes een celstraf ge lijk aan het voorarrest (twaalf da gen), 180 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf en een taakstraf van 240 uur opgelegd. door Frank Balkenende GOES - Nu de Kamer van Koophan del de stekker uit zijn startersda gen heeft getrokken, springt de markt op zo'n evenement voor be ginnende ondernemers. Zeeland Business houdt 22 september zijn eerste startersdag in het pand van Dok41 in Vlissingen. MIDDELBURG - Wat Bram B. (27) uit Mechelen bezielde om op 16 janua ri een 83-jarige vrouw in Melisker ke te overvallen, te mishandelen en hulpeloos achter te laten?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23