ir WÊÊmm r Proefrit Uitslaande brand legt huis in de as Straf geëist voor fraude lammeren almanak 22 en 23 28 en 29 De Vogelbescherming zoekt draagvlak in de Zeeuwse samenleving voor natuurbehoud in de Westerschelde Een badgast moet op alles zijn voorbereid Scheidsrechtersgilde stoomt z klaar voor het nieuwe seizoen eredivisie ZEIST - Vogelbescherming Neder land gaat op zoek naar steun in de Zeeuwse samenleving om de na tuur in de Westerschelde te ver sterken. Ze wil het behoud van na tuurwaarden niet uitsluitend af dwingen via de rechter. Daarmee kiest de natuurorganisatie een an dere koers, want door de ruzie rondom de Hedwigepolder voel de Vogelbescherming Nederland zich de afgelopen jaren gedwon gen om regelmatig juridische pro cedures te voeren. Een positie waarin ze zich niet langer senang voelt, zegt jurist Harm Dotinga van de Vogelbescherming; de na tuurorganisatie wil liever samen werken met andere partijen. On langs kreeg de Vogelbescherming twee keer toe nul op het rekest. Ze wilde dat de Staat der Neder landen zou worden gedwongen om de natuur in de Westerschel de te herstellen door middel van ontpoldering. De rechter oordeel de in twee instanties dat de ma nier waarop natuurherstel in de Westerschelde wordt uitgevoerd een zaak is van het Rijk. Een tegenslag voor de Vogelbe scherming. Ze heeft dat moment aangegrepen om na te denken hoe verder te gaan. Ze besloot het voortaan weer meer te zoeken in samenwerking en om die reden heeft Vogelbescherming ook geen beroep aangetekend tegen de ver gunning dié het Rijk heeft afgege ven voor onderhoudsbaggerwerk- zaamheden in de Westerschelde. „Dat is een strategische afwe ging", aldus Dotinga. „Nu ontpol dering van de Hedwigepolder dichterbij komt, is er een reden minder om tegen de onder houdswerkzaamheden in te gaan. We hebben nog steeds twijfels over de effecten' van het flexibel storten: het storten van uit de vaargeul opgebaggerd zand op ran den van platen in plaats van in ne vengeulen. Maar blijkt de komen de zeven jaar - de duur van de ver gunning - dat die methode niet werkt, kunnen we tegen die tijd alsnog bezwaar maken." Ondanks de nieuwe koers, heeft de Vogelbescherming bij de Raad van State toch een bezwaar inge diend tegen de strekdamplannen van de provincie Zeeland om na tuur te herstellen. Dotinga: „Met de Hedwige wordt voldaan aan de helft van de afspra ken. De andere helft moet ook: 600 hectare herstel is een abso luut minimum." HUIS UITGEBRAND MIDDELBURG - Tegen de 37-jarige Mohammed El O. is gisteren op de rechtbank in Middelburg een jaar celstraf geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook wil jus titie dat hij een schadevergoeding van 17.277 euro betaalt. In maart 2012 liet hij bij aankoop van vijftig geslachte lammeren een vals bankafschrift zien. De slachter bleef dus met een schadepost van 7671 euro zitten. Hetzelfde over kwamen slachterijen in Twello en Ewijk, die respectievelijk 65 lam meren en enkele partijen lams vlees hadden geleverd. Moham med El O. is spoorloos. Uitspraak over veertien dagen. Vader Kees stapt trots met zijn vrouw en dochters Daphne van ze ven en Sophie van vijf in hun nieu we glanzende en supersnelle bolide. Als hij de A58 opdraait, zegt Kees: „Een mooi stukje weg om hem eens goed uit te proberen." Helaas heeft Kees niet in de gaten dat hij wordt gevolgd door een bur ger surveillanceauto van de politie. Terug bij opa en oma vertelt de klei ne Sophie enthousiast het verhaal: „We moesten stoppen van de poli tie, papa mocht met de politieman mee om de film te bekijken en toen mocht hij zijn bekeuring houden!" „Nee", verbetert Daphne haar klei ne zusje. „Hij mocht zijn rijbewijs houden!" DINSDAG 5 augustus 2014 21 Vogelbescherming zoekt steun door Jeffrey Kutterink O pagina 23: Commentaar pagina 26 en 27: Wat er mis is, zie je alleen vanuit de lucht POORTVLIET - Een woning aan de Schoolstraat in Poort vliet is gisteren volledig verwoest door brand. Even na 10.00 uur werd alarm geslagen. Op het moment dat de brandweer uit Sint-Maartensdijk ter plekke was, sloegen de vlammen volgens de officier van dienst al uit de ramen op de begane grond en de eerste verdieping. De brand weerlieden, later ook bijgestaan door collega's uit Sint-An- naland, richtten zich al snel op het voorkomen van uitbrei ding van de brand naar de naastgelegen woning. Dit lukte ten dele; het dak van de buren liep forse schade op en is deels gesloopt Bij de brand kwam veel rook vrij. Hoe en waar de brand is ontstaan, is nog onduidelijk. De politie verricht onderzoek. Het huis stond op het moment van de brand leeg en in de verkoop, foto Leo Adriaansen Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21