FZC Monument Korps Nationale Reserve 'Gesjoemel met sperma en donorpaspoorten' 28 en 29 Een tot islam bekeerde Nederlander heeft het bestuur van Vlissingse Touba-moskee bedreigd nadat hij was geschorst. Marcel Kittel wint de Draai van de Kaai De rust maakt het sfeervol ALS 'T MOET Word ook abonnee! VLISSINGEN - Een 52-jarige man uit Vlissingen heeft vorige week korte tijd vastgezeten vanwege wapenbezit. Hij had het bestuur van de plaatselijke Touba-moskee bedreigd na een schorsing. De man, een tot islam bekeerde Nederlander, kwam al jaren in de Marokkaanse moskee in de Vlis singse Schuitvaartstraat, vertelt moskeevoorzitter Fouad Bouzam- bou. „Maar de laatste tijd bemoei de hij zich met zaken van het be stuur en de imam. Dat mag, maar hij ging te ver. Bovendien bereik ten ons berichten dat hij met jon geren over het Midden-Oosten praatte op een manier die wij per tinent niet willen." Niet ronselend, zegt Bouzambou. „Hij zei tegen de jongeren dat hij naar het Midden-Oosten wil om mensen te helpen. Dat we iets moeten doen. Terwijl onze imam juist steeds zegt: hoe erg het ook is wat momenteel gebeurt in de wereld, behalve het bieden van humanitaire hulp kunnen wij niets doen. Misschien had de man goede bedoelingen, maar-wij wil len niet dat sympathie omslaat in jihad. We wilden het zekere voor het onzekere nemen." Na de schorsing uitte de man drei gementen richting het moskeebe stuur. Rechtstreeks, maar ook via zijn ambulante hulp van Emergis. Op dat moment zijn de politie, de gemeente en het Openbaar Minis terie erbij gehaald. De politie viel vorige week donderdag zijn huis in het Vlissingse Middengebied binnen. „Daarbij troffen we een aantal messen en een luchtbuks aan", vertelt politiewoordvoerder Alwin Don. „Die combinatie von den we reden om de man mee te nemen. Na een dag is hij vrijgela ten. Er waren geen gronden voor verdere vervolging." Wel wordt hij in de gaten gehou den. De wijkagent gaat elke dag even kijken en er komt een behan delplan voor de lange termijn. Om confrontaties te voorkomen, heeft de gemeente Vlissingen de man een gebiedsonthefïing opge legd: hij mag in elk geval twaalf weken niet in de directe omge ving van de moskee komen. Het moskeebestuur doet deze week aangifte van bedreiging. DINSDAG 5 augustus 2014 Warm en meest droog 23° HILVERSUM - Er is in het verleden gesjoemeld met donorpaspoor ten, waarin gegevens staan van spermadonoren. Broers en zussen die dachten dat ze verwekt waren met het zaad van dezelfde sperma donor, blijken toch verschillende biologische vaders te hebben. Dat is aan het licht gekomen na de ver gelijking van DNA van 34 men sen die dachten broer en zus te zijn. In 24 gevallen bleken ze ver schillende vaders te hebben. DE STELLING UW MENING 261 reacties Het Korps Nationale Reserve blijft hard nodig EENS HlHHÜ 70% ONEENS 30% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Schouwen-Duiveland 256e jaargang nr. 182 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Vlissingse moskee bedreigd door Wendy Wagenmakers O pagina 3: Spermabanken rom melden met informatie RHENEN - Kolonel Gerard van Tiel, commandant Korps Na tionale Reserve van de Koninklijke Landmacht, heeft giste ren op de Grebbeberg bij Rhenen het monument 'Als 't moet' onthuld. Het is gemaakt ter gelegenheid van 100 jaar Korps Nationale Reserve en is een eerbetoon aan de gesneuvelden van de Vrijwillige Landstorm bij aanvang van de Tweede Wereldoorlog. Het beeld toont symbo lisch de bereidheid van de burger (man met spade in de grond en geweer op de rug) om bij dreiging de overheid hulp te bieden. Het monument is een replica van een in 1923 door August Falise gemaakt beeld. Het originele beeld ging verloren in 1945 tijdens het abuisievelijke geal lieerde bombardement op het Bezuidenhout in Den Haag. foto Luuk van der Lee Hollandse Hoogte Verbod op uitingen onder voetbalshirt is overdreven Zie pagina 29 Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1