Opnieuw school geraakt effeweg nl 6 BUITENLAND EBOLA Amerikanen vrezen 'import' van ebolavirus dat in West- Afrika voor 720 doden zorgde. Dodental Chinese aardbeving loopt op Bij een zware aardbeving in de Chinese provincie Yun nan zijn gisteren zeker 175 dodelijke slachtoffers geval len. De kans is groot dat het aantal nog fors zal stijgen omdat er nog 181 mensen worden vermist. Zo'n 1300 mensen raakten gewond, zo meldde het Chinese staats- persbureau Xinhua. Man opgepakt voor 'Heil Hitler-beltoon' Een 32-jarige Duitser is aan gehouden nadat in de trein van Berlijn naar Hamburg herhaaldelijk de sms-toon van zijn telefoon te horen was. Reizigers kregen steeds 'Vielen Dank, Heil Hitier' te horen. De politie verplichtte hem de beltoon te verwijde ren. Daarnaast kreeg hij een proces-verbaal. Filerecord op Franse snelwegen Met een nieuw filerecord is het zaterdag voor veel toeris ten in Frankrijk met recht een zwarte zaterdag gewor den. Rond 12.45 uur stond er 906 kilometer file, 36 kilo meter meer dan het vorige record uit 2009. Dat heeft de ANWB gemeld. Grootste knelpunt was de A6/A7 bij Lyon in de Rhönevallei. Gevangene VS kreeg 15 injecties De terdoodveroordeelde Jo seph Wood, wiens executie vorige week ruim twee uur duurde, kreeg 15 keer medi cijnen toegediend, terwijl één dosis al fataal had moe ten zijn. Dat meldde de Am- rikaanse krant Arizona Re public zaterdag. Volgens de advocaten van Wood is er ge knoeid met de executie. Leger Libanon valt opstandelingen aan Het Libanese leger heeft ze ker tien militairen verloren in gevechten met islamiti sche strijders bij de grens met buurland Syrië. Circa 25 militairen raakten gewond en er worden er 13 vermist. Het leger voerde strijd met opstandelingen uit Syrië van het Nusra-Front en de Is lamitische Staat (IS). Doden op feest door 'waterbom' Tijdens een feest in de Itali aanse Alpen zijn vier men sen omgekomen door nood weer. Vele anderen raakten gewond. Kort voor midder nacht werd de gemeente Re- frontolo overspoeld door kol kende beken en rivieren, een paar minuten na zware regenval. Rai News spreekt zelfs van een waterbom. Veel Palestijnen hadden hun toe vlucht gezocht tot de onderwijsin stelling die wordt gerund door de Verenigde Naties. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd. VN-chef Ban Ki-moon noemde de aanval 'een morele schande en een misdaad'. Afgelopen week kwamen onge veer vijftien Palestijnen, onder wie een aantal kinderen, om het leven door een andere aanval op een school. De Amerikaanse rege ring noemde de aanval toen 'vol strekt onacceptabel en volstrekt onverdedigbaar'. In de Gazastrook schuilen circa 250.000 mensen in gebouwen van de VN voor het Israëlische ge weld. In de afgelopen weken zijn vijf scholen getroffen. Volgens Is raël is er vanuit de buurt gescho ten. VN-vertegenwoordigers von den raketopslagplaatsen in drie schoolgebouwen. Een etmaal na het verbreken van het staakt-het-vuren van vrijdag zijn alleen al in de stad Rafah ruim 123 doden gevallen, onder wie 30 kinderen en 14 vrouwen. Lichamen van slachtoffers zijn in koelcellen voor fruit geplaatst, om dat ziekenhuizen geen plek meer ATLANTA - De repatriëring uit Li beria van een met het dodelijke ebolavirus besmette Amerikaanse hulpverlener, heeft dit weekend geleid tot onrust en zelfs paniek in de sociale media. De arts Kent Brandy (33) werd voor behande ling naar de Verenigde Staten ge haald. Een tweede hulpverlener volgt. De steenrijke zakenman Donald Trump twitterde dat de twee ge weigerd moeten worden. „De VS kunnen niet toestaan dat mensen die zijn geïnfecteerd met ebola te rugkeren. Mensen die in afgele gen oorden gaan helpen zijn fan tastisch, maar moeten wel de con sequenties voelen", schreef Trump. 'Zo begint het', twittert @jaminburdett met een verwij zing naar de vampierserie The Walking Dead. Veel twitteraars maken die vergelijking of refere ren aan de rampenfilm Outbreak (1995) waarin een met het fictieve Motabavirus besmette aap in de VS ontsnapt en de bewoners van een stadje in Californië besmet. Ook een aantal commentatoren van de ultrarechtse nieuwszender FOX zaten op die lijn, ervan uit gaande dat 'deze regering al zo veel heeft verknald dat je ze ook hierin niet kunt vertrouwen'. Amerikaanse gezondheidsexperts hebben socialé mediagebruikers inmiddels opgeroepen tot kalmte. „We moeten dit tumult onder drukken", aldus dr. Amar Safdar, specialist op het gebied van be smettelijke ziekten en immunolo- De VS kunnen niet toestaan dat mensen die zijn geïnfecteerd met ebola, terugkeren gie aan de Universiteit van New York. „Mensen roepen van alles, niets ervan is waar." Sinds ebola dit jaar opdook in West-Afrika, zijn zeker 720 men sen gestorven aan de ziekte. Vol gens functionarissen loopt de volksgezondheid in de VS echter geen gevaar. Brantly kwam zaterdag aan in het Emory Academisch Ziekenhuis in Atlanta. Hij reisde met een spe ciaal vliegtuig van Liberia naar de VS en werd daar meteen in qua rantaine geplaatst. Hij is de eerste ebolapatiënt in de Verenigde Sta ten. Binnen een paar dagen volgt een tweede Amerikaanse patiënt, Nancy Writebol. Beiden hielpen ebolapatiënten in Liberia en raak ten zo besmet met het dodelijke virus. Ebola veroorzaakt inwendi ge bloedingen en soms bloedin gen uit de mond, oren en ogen. Het virus wordt overgedragen door persoonlijk contact. De zieke hulpverleners worden tij dens hun behandeling afgezon- fhïirte. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 zocnJer VS: epidemie-paniek PEKING HAMBURG PARIJS PHOENIX BEIROET REFRONTOLO GAZA - Opnieuw is een school doel wit van een aanval in de Gaza- strook. Zeker tien mensen zijn gis teren gedood toen een raket in sloeg bij de ingang van de school in de zuidelijke plaats Rafah, aldus medische bronnen. Tientallen men sen raakten gewond. door onze redactie buitenland I De Amerikaanse arts Kent Brantly aan het werk in een ebolakliniek in Liberia. Brantly raakte zelf besmet met ebola. Zijn repatriëring naar de Verenigde Staten zorgt voor paniek in de sociale media, foto Polaris/HH zakenman Donald Trump Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parsis Berlijn Praag Kopenhagen Antwerpen 4 daagse busreis VJL Vertrek: 8, 17, 20, 23 aug Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per luxe touringcar. U verblijft in een 3* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Het hotel beschikt over een lift. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanafen per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. ^3 Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. sSr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6