Van IJzendoorn sprint naar zege in Haamstede Van Remortel is de topfavoriet ■vmmamfC* 26 SPORT TENNIS Vincent Schütte is de sterkste in 2-categorie van Vliegende Hollander tennistoernooi. O Voordeeluitjes.nl .-in De 29-jarige Eddy van Ijzendoorn had het zaterdag na afloop van de wedstrijd in Burgh-Haamstede over 'overzomeren.' Hij blijft in de maanden mei, juni, juli en au gustus in koers en bereidt zich op die manier voor op het komende cross-seizoen. „Eind september rijd ik mijn eerste veldrit weer." De renner uit Tiel geniet als veldrijder enige reputatie. In 2003 werd hij op het WK in Monopoli tweede achter Lars Boom. Daar naast won hij in 2009 de Grote Prijs Groenendaal in Sint ""Michielsgestel voor Bart Wellens. Daarna kreeg hij last van migrai ne en werd hij teruggeworpen in zijn prestaties. Hij gooide er zelfs even het bijltje bij neer, maar na dat hij nieuwe medicijnen kreeg, keerde hij via een privésponsor te rug aan de top. Komende winter rijdt hij als professional voor AA Drink. Wil hij daar straks weer kunnen pieken, is het belangrijk om in de zomer kilometers te maken. Van IJzendoorn draait er zijn hand niet voor om en verschijnt bij tal van wegwedstrijden aan de start. En niet zonder succes. Op 25 juni -was hij de sterkste in Didam en op 2 juli zegevierde hij in de Ron de van Ermelo. Zaterdagavond be kroonde hij zijn debuut in de Ron de van Burgh-Haamstede met een nieuwe overwinning. Hij deed zijn bijnaam Fast Eddy alle eer aan door na tachtig kilometer wedstrijd zijn zeven medevluch ters in de sprint te kloppen. „Ik kan aardig sprinten, maar ik was tijdens de wedstrijd nooit zeker •van mijn zaak", vertelde Van IJzendoorn. „Het is altijd afwach ten. In de laatste rondes werd er nog flink aangevallen en moest ik nog renners terughalen." Michel Stroosnijder was er daar één van. Hij wist wat hij met Van Ijzendoorn voor vlees in de kuip had en gokte dus op een uitval, kort voor het einde van de wed strijd. „Mijn ploegmaat David de Leeuw liet even een gaatje vallen en ik dacht weg te komen, maar ik werd teruggepakt. Ik voelde me goed. Afgelopen week zat ik in de Acht van Chaam ook lang in de kopgroep." Uiteindelijk finishte Stroosnijder achter Van Ijzen doorn en Bart Vendrig (de win naar van 2012 en 2013) als derde. Stroosnijder, Van Ijzendoorn, Ven drig, Arno Kleinjan, David de Leeuw, Rik de Voogd, Gerwin de Regt en de sterk rijdende Michel Jumelet uit Bruinisse gaven de koers kleur. Het achttal ontsnapte halverwege de wedstrijd, hield er een moordend tempo (45 kilome ter per uur) op na en bouwde een flinke voorsprong op. Binnen de kortste keren was het verschil met het peloton één minuut. Die marge bleef in stand, pas in de laatste ronde kwamen de achter volgers nog iets dichterbij. Maar ook niet meer dan dat. Uiteinde lijk bedroeg het verschil aan de fi nish nog altijd 45 seconden. Eddy van Ijzendoorn maakte het kar wei vervolgens vakkundig af. De renner uit Tiel was zaterdag voor de eerste keer van de partij in Burgh-Haamstede en genoot van het rondje van tweeënhalve kilometer. „Maar helemaal onbe kend terrein is het nu ook weer niet hoor", vertelde hij nader hand. „Eigenlijk was het een thuiswedstrijd. Mijn vriendin komt uit Middelburg en ik train hier regelmatig, in de bossen van Westenschouwen." RONDE VAN HAAMSTEDE TERNEUZEN - Het zowel kwalita tief als kwantitatief sterk bezette Vliegende Hollander tennistoer nooi van TC Animo in Terneuzen beleefde dit jaar een heuse pri meur met een 2-categorie. Op de finaledag versloeg Vincent Schütte de tactisch tennissende Ruud Martens (20) in drie sets: 1-6 6-4 6-3. Een volgepakt center court op Sportpark Vliegende Vaart volgde aandachtig de hoogstaande partij tussen twee linkshandige tennis sers, die tegen de landelijk tennis- top aanschurken. De van oor sprong Koewachtenaar was in de eerste set vaster dan Schütte, die beschikt over een uitstekende top spin forehand. Als excuus in de eerste set gold voor de tennisle- raar uit Zoetermeer dat hij bijna een jaar uit de roulatie was ge weest vanwege een blessure aan de elleboog. „Dat houdt hij nooit vol", zei Schütte na het eerste bedrijf, waarin Martens alles terugbracht, telkens zijn kans geduldig af wachtte om vervolgens genade loos toe te slaan. „In de eerste set maakte ik te veel fouten, hoewel het verschil niet zo groot was als de setstand doet vermoeden. Ik bleef de punten opbouwen, maar ben wel de druk op gaan voeren. Daardoor werd hij in de verdedi ging gedrongen en om daaraan te ontkomen ging hij ook aanvallen der spelen. Met fouten tot gevolg, maar dat dwing je natuurlijk ook af." Vincent Schütte nam in de beslis sende set een 4-0-voorsprong, maar Ruud Martens kwam goed terug: 4-3. Bij 5-3 werd het eerst nog deuce op de service van de Zuid-Hollander, maar op match point sloeg Schütte op een inko mende bal met zijn forehand een winner rechtdoor. Beide spelers hadden eerder in de poule afgerekend met zowel Ro- netto van Tilburg uit Arnemui- den als Thorsten Sollie uit Oost- voorne. De veertienjarige Van Tilburg schreef wel het twintig namen tel lende 3-schema op ^ijn naam door oud-Terneuzenaar Kirsten Deij (27) in de finale met 7-5 6-4 te verslaan. De voormalige Ani- mo-speler had in de halve eind strijd met 6-4 7-5 een eind ge maakt aan de opmars van de veer tienjarige Daniel de Jonge uit Vlis- singen. In de andere halve finale had Van Tilburg, die fraaie groundstrokes afwisselt met lepe dropshots, een derde set nodig om Bas Barten uit Nijmegen opzij te zetten: 6-0 4-6 6-4. De jeugdige Daniel de Jonge pak te zoals verwacht de toernooizege in de 4 door in de beoogde finale Bernd van Broekhoven met royale cijfers (6-3 6-0) te bedwingen. De 27-jarige Terneuzenaar, die met zijn vlammende forehand veel druk zet, kon niettemin terugkij ken op een geslaagd toernooi met stevige overwinningen op achter eenvolgens Jordy Engelaar (6-1 6-3), Jermo Stoel (6-1 6-0) en Rob Johanns (6-1 6-1). Tegen de op 4-niveau nagenoeg foutloos ten nissende De Jonge was echter geen kruit gewassen. Samen met Natascha van Strien uit Hoek werd Van Broekhoven wel toer- nooiwinnaar in de mixed-4. Django Westland van LTC Zierik- zee (5) en de toeristen Douwe de Bruijn (6) en Mark Glasbergen (7) wonnen allen een categorie met 32 of meer deelnemers. Daardoor streken ze vijfhonderd euro per persoon op. Bij de vrouwen zegevierden in de hoogste categorieën Brigith de Waele (3), Anneleen de Kok (4) en Brenda van Zalinge (5). SINT JANSTEEN - Tijdens het 33e De Kroon Open Smashtoernooi in Sint Jansteen, dat vandaag begint, is de geroutineerde Ronald van Remortel (45) de te kloppen man in de categorie 3. De regerend kampioen krijgt morgen in de poule te maken met Gilles Deryc- kere uit De Klinge (B) en vrijdag met Duncan Blackman uit Axel. In het dubbel 4 is Van Remortel eveneens titelverdediger, samen met zijn maat Patrick Vervaet. Bei de spelers maken deel uit van het eerste team van Tennis Club Smash, dat in de competitie twee de eindigde achter kampioen Dri ve. Ze treffen in de poule de com binaties Richard Bral/Alexander Bauwens, Fred van Cauteren/Davy de Kesel, evenals Joost Brandt en Michael van Riet Paap. Met in totaal 151 spelers, goed voor 136 inschrijvingen, is het evenement een baken van sta biliteit in de woelige tennissport. Boegbeeld Ronald van Remortel van TC Smash won anderhalve maand geleden het toernooi van Hulst. „Gelukkig was dat ook in poulevorm, waardoor ik veel me ters kon maken. Ik ga graag de ral ly's aan, maar speel weinig wed strijden. Voorheen deed ik nog wel eens mee in Terneuzen, maar ik heb weinig zin om na veertig minuten mijn racket alweer in de hoes te moeten doen." K^Mpioen in kotel- en l0U.Sfl.rMntyementen 3 dagen Doesburg aan de I Jssel 3 dagen Heerlijk Twente OQ 00 Voordeeluitjes.nl/ma-4 085 760 5 760 3 dagen Proef Gent in België [•TV 5 dagen All-ln Mini Vakantie door Jan Dagevos BURCH-HAAMSTEDE - In de winter "ploeteren in de modder, in de zo mer pedaleren over de straatklin kers. Het is Eddy van IJzendoorn om het even. De renner uit Tiel ver staat beide disciplines. Zaterdaga vond won hij na een indrukwek kende sprint de 34e Ronde van Burgh-Haamstede. De 34e wielerronde van Burgh-Haamstede was een wed strijd over 80 kilometer, oftewel 32 rondes. De leidersprijs ging naar David de Leeuw uit Rhoon. Er was in Burgh-Haamstede voor 1500 euro aan premies te verde len. Uiteindelijk gingen er ruim zestig deelnemers van start en dat stem de de organisatie tevreden. De uitslag: 1. Eddy van Ijzendoorn (Tiel), Bart Vendrig (Maurik), 3. Mi chel Stroosnijder (Hansweert), 4. Rik de Boogd (Rotterdam), 5. Ger win de Regt (Nispen), 6. Arno Kleinjan (Gouda), 7. David de Leeuw (Rhoon), 8. Michel Jumelet (Bruinisse). Schutte vloert Martens in finale door Henk van de Voorde Laagste prijsgarantie! Doesburg Gelderland per oersoor» Stadshotel Doesburg aan de IJssel welkomstdrankje 2x overnachten 2x ontbijt wandel- en fietsroutes aankomst op alle dagen 891 in sept op alle dagen 74 in okt op ale dagen 641 aankomst vanaf new. alle dagen 59 Voordeeluitjes.nl/ma4-doesburg Tuindorphotel 't Lansink (1 Micheiinster) 2x overnachten 2x ontbijt 1x3-gangen Meesterkok-diner Ixfietshuuren nog meer... aankomst op alle dagen 99 Voordeeluitjes.nl/ma4-lansink Aanbiedingen zijn geldig t/m november 2014. Kijk op onze website voor alle voorwaarden Gent België Ghent River Hotel 2x overnachten 2x ontbijtbuffet biertje in de hotelbar puntzak met frietjes en saus aankomst op: zo, ma, di, wo, do 991 vr, za 1091 aankomst vanaf sept op: zo, ma, di, wo, do 104 vr, za 114 Voordeeluitjes.nl/ma4-gent y.vist Op Hotel AM Fang 4x overnachten 4x ontbijtbuffet 4x 3-gangenbuffet en nog veel meer... aankomst op alle dagen 245 aankomst in november op alle dagen 209 Voordeeluitjes.nl/ma4-fang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56