Keukens Boerendag Oostburg was dagje puur genieten GTST-acteur Ferry Doedens zorgt voor enige opwinding ZEEÜWS-VLAANDEREN 17 Keuken Nachtwandeling Staatsbosbeheer Staatsbosbeheer houdt dins dagavond vanaf 21 uur een nachtwandeling in het histo rische natuurgebied de Knokkert in Nieuwvliet. Op zoek naar uilen, vleermui zen en andere nachtdieren. De gids vertelt leuke verha len over het gebied. Aanmel den bij boswachter Marijke Lieman (0115-482806). Welzijn Ouderen start met reisje De Stichting Welzijn Oude ren in Terneuzen opent het culturele seizoen 2014 - 2015 met een dagje uit. Er wordt onder meer een bezoek ge bracht aan een streekproduc tencentrum met proeverij- tjes. De kaartverkoop begint vanmiddag om 14 uur in dienstencentrum De Veste. Kosten: 50 euro. Met Alzheimercafé beelden bekijken Het Alzheimercafé Zeeuws- Vlaanderen, ontmoetings plek van vooral mantelzor- gers, houdt vanavond een wandeling langs de Beelden route op de Scheldedijk in Terneuzen. De wandeling begint om 19.30 uur in dien stencentrum De Veste. On derweg wordt een kopje kof fie gedronken bij Westbeer. Sieradenparty van jarige Wereldwinkel In het kader van het 25-jarig bestaan houdt de Wereld winkel Oostburg vrijdag een Sieradenparty in de win kel aan het Raadhuisplein. Er is onder meer fijn zilver werk uit Midden- en Zuid- Amerika te zien. Ook wor den kettingen en armban den uit Nepal en parelsnoe ren uit India getoond. De party begint om 9.30 uur. Poëzie aan Zee op duinpodium Onder het motto Poëzie aan Zee houdt Poetry Oostburg woensdag een gedichten avond op een podium boven op een duin bij Strandcam- ping Groede ('hotspot cul tuur'). Vanaf 20 uur treedt de vaste kern van Poetry op, afgewisseld door de huis band Krapuul. Speciale gast is dichter Martin Carrette uit Deinze. De toegang is gratis. ruime keuze, voor «ffe budqet ook voor uw totale keukenverbouwing De kinderen genoten vooral op en rond de oude trekkers, ze mochten overal aankomen en op de bestuurderstoel klimmen. De grote trekpaarden van de fami lie Nortier en de rodeostier, die veel op een lachende koe leek, en de travalje met de hoefsmid wa ren eveneens trekpleisters, maar topper was toch wel de kinder boerderij. Tussen de strobalen lie pen niet alleen schapen en gei tjes, maar ook ezels, alpaca's, gan zen en een stierkalf. Dankzij een verse baal heerlijk stro leek het ge- graai van al die kleine vingertjes van de jongste bezoekers van de Boerendag de dieren niet echt te storen. Het Ledelplein was vooral gereserveerd voor de voertuigen. Hier viel naast een maaidorser uit 1948 vooral het nieuwste model rupstrekker op. Zijn kleinere broertje uit 1939 moest het daar duidelijk tegen afleggen. Hij was dan wel ouder, maar niet half zo groot. Adri Luteijn uit Groede, ei genaar van de maaidorser, wist nog te vertellen dat hij op 7 augus tus op een veld tegenover mu seumcafé Koekoeksnest een po ging zal doen om te dorsen. Wie zich afvroeg wat Ferry Doe dens kwam doen op Joy Open Air: nou, eigenlijk niks. „Ik ben hier gewoon om bekend te zijn", zei hij zelf lachend. Doedens speelt Lucas Sanders in de soap Goede Tijden Slechte Tijden. Toen zijn aanwezigheid werd aan gekondigd leidde dat direct tot op winding. Knuffelbeer Doedens moest met iedereen op de foto, er werden selfies gemaakt en hij zette hand tekeningen op servetjes, T-shirts en zelfs op een sok. Niks is te gek. Of toch wel? Vanaf het moment dat de acteur buiten de VIP-tent stapte om een rondje tussen de mensen te maken, was het druk om hem heen. „Ja, ik word wel eens gek van alle aandacht, maar dat hoort erbij." Doedens vond het wel 'heel leuk na een paar biertjes'. Hij bleef tot zeven uur en moest daarna met een door naar Renesse." MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 NIEUWVLIET TERNEUZEN TERNEUZEN OOSTBURG GROEDE Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder #11*8 T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com door Wilma Valk OOSTBURC - Op de elfde editie van de Boerendag, zaterdag in Oost burg, was het moeilijk te zien wie er nu de meeste lol beleefden aan de oude landbouwvoertuigen, de honderden bezoekers of de eigenaren/hobbyisten zelf. Kinderen genoten op de Boerendag van het kleinvee, foto Peter Nicolai Uitbundige 'discogangers' tijdens het succesvolle festival Joy Open Air. foto's Peter Nicolai Ferry Doedens (Goede Tijden Slechte Tijden) met fans vereeuwigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53