Kans op sloop lab klein I I Bestuur van Axels ouderencentrum 't Trefpunt wacht op gesprek AanZ Festival van carnavalvierders 16 ZEEUWS-VLAANDEREN JOY OPEN AIR Een rustige middag in de polder tussen Cadzand en Retranchement werd 's avonds een groot feest. Aantal meldingen van overlast door verwarde personen fors toegenomen in negen van de dertien Zeeuwse gemeenten. VLISSINGEN - De Zeeuwse politie heeft haar handen vol aan over last van verwarde of overspannen personen. In negen van de der tien gemeenten nam het aantal meldingen tussen 2011 en 2013 fors toe. Het aantal meldingen in deze pe riode steeg met 34 procent, blijkt uit onderzoek van Local Focus, op basis van politiegegevens. Ten op zichte van vorig jaar is landelijk sprake van een stijging van zeven tien procent. Volgens een politie woordvoerder speelt de bezuini ging op de ggz mogelijk een rol. Eind maart zei Rick Mentjox, lid van de Raad van Bestuur van Emergis in Goes, dat het nog veel te vroeg was om die koppeling te leggen. „Dat zie je pas op de lange termijn. Maar de praktijk is dat de politie steeds meer tijd kwijt is met 'symptoombestrijding'. Onbe kend is hoeveel uren de Zeeuwse politie precies besteedt aan het 'blussen van brandjes', ofwel het kalmeren, doorverwijzen of door geven aan hulpverleners. Woord voerster Esther Boot: „We zijn er soms uren mee bezig, terwijl wij daar niet de juiste instantie voor zijn." Als iemand meubilair uit het raam gooit, is er geen sprake van een strafbaar feit. De politie grijpt in omdat er een gevaarlijke situatie ontstaat, maar kan de man niet meenemen naar het bu reau. Volgens de landelijke woord voerder is het schrappen van ggz-bedden wel 'een deel van het probleem', maar ook het feit dat de politie deze boodschap niet 'ac tief onder de aandacht van de poli tiek wil brengen'. Eind vorige, week deed zich zo'n geval voor rond een verwarde, agressieve man (39) in Burgh-Haamstede. Hij hield schreeuwend fietsers aan en stak op het strand een tas van een badgast in brand. En op 1 maart doodde een 51-jarige Mid delburger met een psychiatrisch verleden een 19-jarige plaatsge noot. Zie www.pzc.nl voor cijfers per gemeente en een landelijk over zicht. SLUISKIL - De kans dat de gemeen te snel knopen doorhakt over de sloop van het voormalige streekla- boratorium in de Perssenspolder- straat in Sluiskil is klein. De dorpsraad heeft B en W van Terneuzen gevraagd snel in actie te komen. Het gebouw staat al ja ren leeg en is doelwit van vanda len. Het verpaupert zienderogen en werpt een smet op de wijk, oordeelt de raad. B en W willen pas eind dit jaar beslissen over een bouwplan voor dertig apparte menten voor ouderen, ingediend RETRANCHEMENT - De eerste editie van Joy Open Air, zaterdag, was een succes. Een splinternieuw fes tival met enkele duizenden bezoe kers. De line-up loog er niet om, van twaalf tot twaalf stonden be kende house-dj's op het podium en als afsluiter twee hardsty- le-dj's. Toch was het om een uur of twee nog rustig op het festival- terrein. En zo kabbelde het de he le middag door. Het festival heeft potentie. Niets was aan het toeval overgelaten. Het parkeren werd goed geregeld door scouting Oost burg, er stonden springkussens voor de kleintjes, er waren twee bars, het terrein was ruim en er was genoeg te eten. Van pasta tot een broodje, friet met een ham burger, zelfs shoarma, vegetari sche noodles en suikerspinnen. Voor ieder wat wils. De security hield alles in de gaten en mocht door Roobeek Ontwikkeling bv in Capelle aan den IJssel. De dorpsraad vindt dat veel te laat. Maar kernwethouder Cees Lief- ting verwacht niet snel een oplos sing. „Misschien kunnen we in af wachting van een oplossing pro beren de overlast te beperken. Maar er zijn meer panden in de gemeente die in handen zijn van particulieren waarmee niets ge beurt. Als wij ons daar als ge meente allemaal intensief mee moeten bemoeien, gaat het de be volking veel extra geld kosten." er dan toch iets fout gaan, dan stond de EHBO klaar. Gedurende de dag werd het steeds drukker. Meer mensen betekende direct meer sfeer. Het enige nadeel van zo'n stoet van dj's uit hetzelfde genre was dat ze vaak dezelfde nummers draaiden in hun sets. 'When I met you in the summer', klonk misschien wel vijf keer over het festivalterrein. De eerste act die het publiek echt mee kreeg was GirlsloveDJs. Me de door de MC die interactief be zig was met het publiek. Hij sprong zelfs van het podium af tussen de mensen om er zeker van te zijn dat iedereen deed wat hij zei. Ook MC KC Jones was en thousiast bezig met het publiek tijdens de Set van DJ Alvaro. „Ie dereen die niet zakt is lelijk", riep hij naar de mensen die nog recht bleven staan. Toen uiteindelijk bijna iedereen gehurkt zat, knalde de dj de beat erin en sprongen de feestvierders de lucht in. Sfeer dus. De hele week werd slecht weer voorspeld, maar het was een warme en voornamelijk droge dag. Pas toen dj Ghost en Lethal MC rond 22.00 uur achter de draaitafel kropen, vielen de eerste druppels. Daar leek niemand echt last van te hebben, want er werd net zo hard door gefeest. Met de laatste twee namen veranderde het zomerse festival in een echt 'stampfeest', in de goede zin van het woord, want op hardstyle moet stampend gedanst worden. Joy Open Air deed zijn naam eer aan. Menig avond in discotheek Joy in Cadzand-Bad eindigde vroe ger, met name in de zomer, in gro te gezelligheid. Dat kon men zater dag nog eens opnieuw beleven. De kwestie speelt al sinds 2012. Toen was er sprake van concentra tie van alle ouderenactiviteiten in Axel in De Halle, die voor zes ton zou worden verbouwd. Het Grego- riuscentrum en 't Trefpunt moes ten hun eigen gebouw opgeven. Dat leidde tot het nodige gekra keel, zo bleek onder meer tijdens een raadscommissievergadering eind juni. Het Gregoriuscentrum en De Halle hadden toen al beslo ten één stichting te vormen met één activiteitencommissie, maar hun centra in stand te houden (er was geen geld meer voor verbou wing van De Halle). 't Trefpunt deed niet mee, volgens voorzitter Adrie Verschelling onder meer omdat het gebouw nog in een per fecte staat is. De gemeente is bo vendien geen cent kwijt aan on derhoud. Verschelling nu: „Maar we worden nu wel gestraft voor het feit dat we niet meedoen. AanZ huurt niet meer bij ons en dat kost ons veel geld. De Stich ting voor Regionale Zorg Verle ning huurt nu bij ons voor dagbe steding voor dementerende oude ren. Dat is iets heel anders dan ac tiviteiten voor ouderen van alle gezindten." Verschelling hoopt dat een goed gesprek met wethou der Cees Liefting en AanZ een op- Et" lossing biedt, als dat er komt. AanZ huurde ruimte voor activi teiten in dat gebouw, maar toen bleek dat de stichting niet wilde deelnemen aan concentratie van het 'ouderenwerk' in gemeen schapscentrum De Halle zegde de koepel de huur eenzijdig op en loopt 10.000 euro subsidie mis. Zorg kost politie tijd Nieuw festival door Ondine van der Vleuten met grote potenties door Elodie Kint Volop sfeer mede dankzij een fraaie lichtshow. door Wout Bareman AXEL - Het bestuur van de Protes tants Christelijke Stichting voor Se nioren in Axel wacht al sinds juni op een gesprek met de Terneuzen- se welzijnskoepl AanZ over voort zetting van de activiteiten voor ouderen in 't Trefpunt. KLOOSTERZANDE - Carnavalsvereniging De Boelies vierde zaterdag het elfja rig bestaan met Boeliepop en Boeliepop Junior. Op het terrein van Bas Rijk sprongen kinderen geschminkt en met gelakte nagels op een springkussen en genoten ze van balspellen en disco. En 400 'grote kinderen' kregen 's avonds onder anderen The Good, The Bad en Bart voorgeschoteld, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52