ZEEUWS-VLAANDEREN ,11 Onbegrip Saksen Thüringen Auto gestolen almanak Spektakel op Hofplein Terneuzen moet meer dan nu een maritiem toeristisch bolwerk worden. Met riviercruises en de Vliegende Hollander. 350 kilo minder afval op het strand PEC is Ajax weer de baas TERNEUZEN - Havenstad Terneu zen moet snel op de kaart worden gezet als een historisch maritiem bolwerk met aantrekkelijke toeris tische trekkers. Met een leuk aan bod voor cruisepassagiers, die niet langer per bus naar Gent of Brugge hoeven worden afgevoerd, maar een aangenaam dagje Ter- neuzen wordt aangeboden. Terneuzen moet zich straks meer dan ooit presenteren als De Stad van De Vliegende Hollander. Dat moet, als hij zich vanaf januari 2015 een nieuw imago aanmeet, hét merk van de stad worden. Achter de schermen wordt daar druk aan gewerkt, al vindt wet houder Jack Begijn (midden- en kleinbedrijf, toerisme) het nog te vroeg nu al te kiezen voor dat ima go. „We gaan daar nog eens goed Het is toch te zot dat passagiers van cruiseschepen in bussen worden afgevoerd? naar kijken. Maar ook voor mij is dat een heel serieuze optie. Met die Vliegende Hollander hebben we een uniek verhaal in handen. Mits het niet verzandt in het ver haaltje van die kapitein die ooit uit Terneuzen vertrok en nooit meer terugkeerde." Begijn wil dit najaar spijkers met koppen slaan. Bedrijfsleven en overheid moeten nu eindelijk de handen ineen slaan om Terneuzen op de kaart te zetten als een aantrekkelijke stad met een haven, met veel wa ter en een leuk centrum waar iets te beleven valt. Coördinator Henk Siersema van haveninformatiecen trum Portaal van Vlaanderen denkt al veel verder. Hij praat mo menteel met Zeeland Cruise Port én een provinciale werkgroep over het aantrekken van riviercrui seschepen (en waarom dat in het recente verleden steeds haperde), maar ook over een afgeleide van Sail Vlissingen in Terneuzen én nauwe samenwerking met de ha ven van Gent. Siersema: „Er lig gen zóveel mogelijkheden, die tot nu toe onbenut bleven. Het is toch te zot dat de cruiseschepen wél in Terneuzen aanmeren, maar dat de passagiers vervolgens in bussen worden afgevoerd?" Be gijn: „Eerst moeten we zorgen dat we de zaken in Terneuzen goed geregeld hebben, daarna kunnen we onze blik verrruimen." ZUIDDORPE - Bij een woningin braak aan de Sint Janstraat is zater dagavond een personenauto gesto len. De inbrekers forceerden de achterdeur en doorzochten de wo ning. Ze namen geld en sieraden mee. Uit de garage werd een blau we Honda Jazz met het kenteken 97-RZR-9 gestolen. Het voertuig is inmiddels internationaal gesig naleerd. De politie deed sporen- en buurtonderzoek. De twee Zierikzeese vriendjes en klasgenoten hebben het virus nu bei den te pakken: schaken. De één al wat langer dan de andere. Zoals dat vaak gaat raakte Jan ruim een jaar geleden besmet met het schaakvirus door zijn opa. Wouter raakte gefascineerd door het spelletje, omdat hij Jan af en toe geheimzinnig met de stukken zag schuiven. Toen de klas van beide vrienden een project wijdde aan schaken, was het moment daar: ze zaten samen aan het bord. Wouter werd in een kwartiertje door zijn vriendje Jan van het bord geveegd en gaf er toen blijk van dat hij iets toch niet goed begrepen had. „Juf, het is toch: wit begint en zwart wint?" y Uniek kasteelhotel! 3-8 dagen al v.a. Kras.nl/17520 of bel 0900-9697 MON5TERCEBRÜL MAANDAG 4 augustus 2014 Maritieme trekpleister door Wout Bareman Henk Siersema, Portaal Tip? redactie@pzc.nl Autovakantie Duitsland Geniet in een groene omgeving, perfect voor natuurliefhebbers! Uniek 4-sterren kasteelhotel, nabij Neukirchen Inclusief ontbijtbuffet, gratis wifi en gebruik sauna Klantbeoordeling 8,4 si - a AXEL - Het aantal bezoekers viel wat tegen, maar het spektakel dat Monster Mania zaterdagavond op het Hofplein in Axel bracht, was er niet minder om. Stunts met motoren, personenauto's op twee wielen en andere gemotoriseer de acrobatiek volgden elkaar in snel tempo op. Maar het onmiskenbare hoog tepunt was het optreden van de monstertrucks, die verschillende simpele au to's verzwolgen. Woensdag en donderdag in Sas van Gent. foto Peter Nicolai 15 cpm vi w w w v-H' Prijzen p.p. o.b.V. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49