Vrijwilligers en kandidaat-molenaars gezocht Hoedekenskerke potentie voor investeringen Keukens BEVELANDEN en THOLEN 17 Keuken Fietstocht vanaf de Zwaakse Weel Natuurmonumenten houdt zaterdag 9 augustus een fietstocht van zo'n twintig kilometer door Zuid-Beve land. Gestart wordt om 11.00 uur vanaf het infopunt Zwaakse Weel aan de Zwaaksedijk in Kwadendam- me. Aanmelden via de web site van Natuurmonumen ten. Nieuwe expostie in hal stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor worden de ze maand schilderijen van Jacqueline van Trirum ge toond. De expositie is te be kijken tijdens de openingstij den van het Stadskantoor. Jacqueline van Trirum werkt in diverse technieken met een voorkeur voor olie verf. Taxatiemiddag over kant in museum In museum De Bevelanden in Goes is 14 augustus een taxatiemiddag van 14.00 tot 16.00 uur over kant. Yvonne Krijgsman, voorzitter Stich ting Cultureel Erfgoed LOKK, vertelt belangstellen den onder meer hoe kant het beste is te bewaren of te reinigen en uit welke perio de het meegenomen kant komt. Meer vrijwilligers zijn nodig in verband met de voorgenomen uit breiding van de activiteiten, de toenemende vraag naar de molen producten en de voortschrijdende vergrijzing van de huidige vrijwil ligers. Ook de molenaars worden een dagje ouder, beseft molenaar Bas Quist. „Mijn collega Stephan Meeusen is weliswaar 21, maar gaat naar de grote vaart zodra zijn opleiding tot machinist klaar is. En dan zijn we hem kwijt als mo lenaar." De stichting zoekt mannen en vrouwen die willen helpen bij eenvoudig onderhoudswerk aan de molen en bijbehorende opstal len. Ook mensen die regelmatig of incidenteel willen helpen met het inpakken van de molenpro ducten en mannen en vrouwen die willen helpen bij de organisa tie van de boerenmarkten en eventuele andere activiteiten zijn welkom. Iedere dinsdagmorgen is een groep vrijwilligers aan het werk om onderhouds- dan wel in- pakwerk te verrichten. Iedere zaterdagmiddag is de mo len opengesteld voor bezoek en de verkoop van molenproducten, ook daarbij is de aanwezigheid van een vrijwilliger naast de mole naar gewenst. Volgens molenaar Quist verloopt de sponsoractie redelijk goed. Om de molen te steunen kunnen men sen een dakpan en/of potdeksel 'kopen' voor respectievelijk vijf en vijftien euro. Ook is er gelegenheid voor een jaarlijkse bijdrage vanaf twaalf eu ro donateur te worden van molen De Vijf Gebroeders. Op een bord bij de molen staat de boodschap. 'Als het effe kan, schenk ons een pan'. 'Wat een mooie klank, schenk ons een plank'. 'Geen gezeur, wordt dona teur'. Dat vindt Ralph Hottentrager van Od205sl, Stedenbouw en Land schap, uit Delft. Dit bureau maak te voor eigen rekening een ont wikkelingsvisie voor het gebied rondom de jachthaven. De stedenbouwkundigen uit Delft kwamen in aanraking met Hoedekenskerke via ondernemer Marco Harthoorn die een klein schalig recreatiepark bij het dorp in voorbereiding heeft. Hart hoorn is ook de initiatiefnemer van het dijkpaviljoen in een geres taureerde treinwagon. Het bureau liet een drone over het gebied vliegen en ontdekte de enorme potentie van het gebied. Voorgesteld werd voor eigen reke ning een visie te schrijven. De gemeente Borsele had daar wel oren naar. Borsele wil immers graag de jacht haven, moderniseren met daarbij een restaurant en recreatiewonin gen. Er wordt zelfs aan paalwonin gen gedacht. Het concept van de ontwikke lingsvisie is gereed. Hottentrager gaat echter inhoudelijk nog niet in op de bevindingen. Hij presenteert het eerst aan het college op 9 of 10 september. „Ik kan daar inhoudelijk niet op voor uit lopen. Ik wil het ook aan de ge meenteraad en de dorpsraad van Hoedekenskerke presenteren." Hij zegt wel te geloven in een ver dere toeristische ontwikkeling van de gemeente Borsele en van Hoedekenskerke in het bijzonder. „Wij vertellen niet hoe de ge meente het moet doen. Onze taak is vooral marktpartijen te interes seren voor investeringen in het ge- bied. Dan heb je een concept op hoofdlijnen nodig. Aan ons de taak de mensen enthousiast te ma ken." Hottentrager beseft dat de ligging van Hoedekenskerke aan de Wes terschelde beperkingen kent. De Westerschelde is immers geen Oosterschelde. „In tegenstelling tot het lieflijke karakter van de Oosterschelde spreekt de Westerschelde met zijn industriële uitstraling een kleinere doelgroep aan. Dat besef fen we wel. Bezoekers moeten het leuk vinden om containersche pen voorbij te zien varen. Je moet daarom wel realistisch zijn maar er is in ieder geval potentie ge noeg. Je moet mensen iets extra's bieden." Man verdacht van diefstal van fiets Een 30-jarige man is vrij dagnacht op de Grote Markt in Goes aangehouden. Hij wordt verdacht van diefstal van een fiets. De politie kreeg de melding dat een dronken man vrouwen las tig viel. Toen ze hem zagen lopen bij het postkantoor sleepte hij een fiets met zich mee waarvan het slot was open gezaagd. Politie maakt einde aan houseparty De politie heeft zaterdag morgen een einde gemaakt aan een illegale houseparty aan de Campweg in Sint-Phi- lipsland. Er waren diverse meldingen van geluidsover last van circa veertig feest gangers. De zeer harde mu ziek werd direct uitgezet en het feest stopte. Binnen een uur was alles opgeruimd. Er is niemand aangehouden. ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 KWADENDAMME GOES GOES Molenaar Bas Quist (links) helpt mee met de bouw van het bezoekerscentrum bij molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand. foto Mechteld Jansen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het bestuur van Stichting Molen De Vijf Gebroe ders in Heinkenszand zoekt nieuwe vrijwilligers en kandidaten die de opleiding tot gediplomeerd mole naar willen volgen. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Hoedekensker ke wordt weliswaar geen plek waar duizenden mensen naartoe komen om te recreëren, maar er zijn wel degelijk partijen te vinden die in het dorpje aan de Westerschelde willen investeren. Ondanks beperkingen heeft Hoedekenskerke potentie voor investeringen in toeris me. GOES SINT PHILIPSLAND Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T(0113) 312547 M 06 533x4189 Openingstijden zie urww.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47