Wandeling herinnert aan 1953 Weer grote klus Bow Terminal Man ernstig gewond na val van hotelbalkon Veel belangstelling voor Film by the Sea 66 Als je hier aan meedoet, merk je eigenlijk pas hoeveel rommel er op het strand ligt ZEELAND 15 OUWERKERK - Drieëntwintig ge trainde wandelaars lopen vrijdag 8 en zaterdag 9 augustus het Wa tersnoodpad. Het Watersnoodpad is 154 kilome ter lang en voert langs diverse lo caties die aan de Ramp herinne ren. De wandelaars starten en fi nishen in Ouwerkerk, waar zater dagmiddag om 15.00 uur samen met Jaap Schoof van het Waters noodmuseum een krans wordt ge legd bij het Nationaal Monument 1953. De wandelaars zijn ongeveer 29 uur onderweg tussen Bruinisse en Neeltje Jans. Zaterdagochtend om 6.00 uur passeren zij het Tops- huis op Neeltje Jans. Ze hebben er dan honderd kilometer opzitten. In enkele dorpshuizen en verzor gingshuizen, onder meer in Scha- rendijke, Zonnemaire en Bruinis se, wordt kort gerust. De wandeling wordt georgani seerd door de KNBLO Wan delsportorganisatie Nederland. Sa men met stichting Landschapsbe heer Zeeland en het Watersnood museum ontwikkelde de KNBLO het Watersnoodpad. Tijdens de Fiets- en Wandelbeurs in maart werd het Watersnood pad uitverkozen tot Wandelroute van het Jaar. VLISSINGEN-OOST - De Bow-termi- nal in de haven van Vlissingen be gint met het 'aftuigen' van de Pa cific Orca, een installatieschip dat een groot wind-offshoreproject ten noorden van het Duitse ei land Borkum heeft afgerond. De Pacific Orca heeft 77 windmo lenfundaties voor het windpark in zee geplaatst. Het dek wordt nu leeggehaald om straks een an der type fundatie voor de offsho rewindenergie te kunnen plaat sen. Het gaat om de Suction Bucket Jacket. Boven het waterop pervlak is de constructie recht, on der water lopen de poten schuin weg, net als bij een fotostatief. De Bow Terminal, eigendom van de Kloosterboer Groep, doet dit werk met drie partners. Afgelopen week werd ook bekend dat de Bow Terminal een draai punt wordt voor de bouw van het grootste windpark van Neder land: het Geminipark boven Schiermonnikoog, waar energie bedrijf Delta de stroom van gaat afnemen. Executieverkoop Be\astingdienst De man werd net na half vijf door een vriend gevonden in de Kenau Hasselaarstraat, aan de achterkant van Hotel Arion. Hij lag zwaarge wond op straat. De man huurde een kamer in het hotel. Het bal kon is tien meter hoger dan de straat. Hij is ter plekke behandeld door personeel van de ambulance en is vervolgens naar het zieken huis in Goes gebracht. Vanuit Goes is hij met de traumahelikop ter in kritieke toestand naar het Erasmus Medische Centrum in Rotterdam getransporteerd. De politie heeft gisterochtend een sporenonderzoek gedaan op zijn hotelkamer en op de plaats waar hij gevonden is, aan de ach terkant van het hotel. De politie heeft geen aanwijzingen dat er sprake is van een misdrijf. Tot gis teravond ging men ervan uit dat de man gewond is geraakt bij een val. Het slachtoffer komt uit de plaats South Shields in Noord-Engeland. Zijn familie is ingelicht. Een medewerkster van hotel Arion zei gisteren geen toelich ting te willen geven. Een aantal voorstellingen van Film by the Sea is in de voorver koop gegaan. Met name de belang stelling voor 'Dorsvloer vol confet ti', 'Jett Rebel: ready for Takeoff, 'Een Avond met Redmond O'Han- lon' en de Literaire Lunches met Franca Treur, Esther Verhoef en Herman Koch is groot. Buitenom deze voorstellingen, die voor al het publiek toeganke lijk zijn, heeft Film by the Sea dit jaar een uitgebreid educatiepro gramma. Vorig jaar is begonnen met een nieuwe opzet van het educatiepro gramma waarbij Zeeuwse scholie ren uit het voortgezet onderwijs het filmaanbod van de jongerenju- ry bekijken. Inmiddels zijn hier voor al vierduizend leerlingen in geschreven. Vorig jaar trok de vijftiende editie van Film by the Sea in totaal 44.500 bezoekers; dat waren er ruim duizend meer dan een jaar eerder in Vlissingen. hongergevoel meer hebben als ze de draadjes opeten. Daardoor ver zwakken ze en gaan ze dood." In totaal hebben zich tot dusver een kleine duizend vrijwilligers aangemeld om één of meer etap pes van de tour mee te lopen, ver- telt haar collega Marchien de Rui ter. Alleen bij onweer en zware re gen wordt een etappe uit het sche ma geschrapt. Maar verder is het de bedoeling de kustlijn vrijwel aaneengesloten schoon te maken. „Als je hier aan meedoet, merk je eigenlijk pas hoeveel rommel er op het strand ligt. Vooral aan het eind van een dag." Wat opvalt, aldus afvalexpert Da gevos, is dat er steeds meer plastic dopjes worden achtergelaten. Af komstig van flessen waar geen sta tiegeld op zit, vermoedt hij. „Ik hou m'n hart vast wat er gaat ge beuren wanneer de overheid het plan doorzet om het statiegeld op alle flessen af te schaffen." Hij grijpt in z'n broekzak en haalt een handvol zwarte en witte kor reltjes tevoorschijn. De zogeheten pellets vormen het basismateriaal voor plastic voorwerpen. „En het trieste is dat die zwarte zijn ge maakt van gerecycled plastic." De zee en stranden liggen er (groten deels onzichtbaar) bezaaid mee. „De korreltjes worden vervoerd in grote zakken. Bij het laden of transport gaan er regelmatig zak ken kapot, waardoor die lading weglekt. Net als met de visserij zijn we ook hierover in gesprek met de industrie om daar iets aan te doen. Steviger verpakkingsma teriaal bijvoorbeeld." Vandaag verlaat de Beach Cleanup Tour Zeeland via Renes- se. Morgen pakken de schoonma kers het stokje bij het Goereese deel van de Brouwersdam weer op. De tour eindigt op 31 augustus op Schiermonnikoog. twee", noteert Diana. Hun deelna me aan de strandschoonmaak vloeit voort uit het bedrijf waar Diana werkt. Baggeraar Boskalis is niet alleen hoofdsponsor van het initiatief, langs de hele kust wordt ook personeel ingezet om te helpen. Diana neemt de turf lijst nog eens door. „Goed, ik be sluit nu dat ik 'klontig, vet materi aal' maar laat liggen. Dat ga ik even niet doen..." Zo op het eerste gezicht hebben ze ieder vuiltje wel meegepikt. Maar een geoefend oog ziet bedui dend meer. Lisa van der Veen van De Noordzee bukt, bukt en bukt, en plukt binnen de kortste keren een bos aan felgekleurde draadjes uit het zand. „Vogels zien dit als voedsel", legt de medewerkster uit. „Het probleem is dat ze geen MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl VLISSINGEN - Een 36-jarige man uit Engeland is gisterochtend vroeg zwaargewond geraakt door een val van een balkon in Vlissingen. door Ali Pankow VLISSINGEN - De voorverkoop voor het filmfestival Film by the Sea (FbtS) blijkt succesvol te verlopen. Het internationaal filmfestival in Vlissingen wordt gehouden van 13 tot en met 21 september. 350 kilo schoner Stap voor stap wordt 350 kilo aan peuken, draad, werkhandschoenen, hout, touw, dopjes, pakjes, zakjes, flessen en netten verzameld, foto's Peter Nicolai Marchien de Ruiter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45