I I Veere huurt kerk zelf en stopt subsidie Podium I - - -- - Keukens SCHOUWEN-DUIVELAND 17 KeukenJ _J EF Daarmee zet Veere een eerste stap naar de uitvoering van het plan van de Amsterdammer Ernst Veen. Die ziet mogelijkheden om van de kerk een 'nationale cul- tuurtempel' te maken, waar inter nationale topkunst wordt gepro grammeerd. Het is de bedoeling dat het Mu ziekpodium Zeeland de Grote Kerk nog tot eind volgend jaar in beheer houdt en er tot die tijd nog enkele tientallen concerten programmeert. Daarna wil Veere het beheer van de kerk overdra gen aan een nieuw op te richten stichting die de plannen van Veen moet uitvoeren. Vooruitlo pend daarop starten mogelijk vol gend jaar al nieuwe activiteiten in de kerk. Aan Muziekpodium Zee land is het verzoek gedaan daar re kening mee te houden. Dat blijkt uit een besluit van het college van B en W om de kerk voorlopig zelf te gaan huren. Tot 1 juli van dit jaar verhuurde het RO- VB (de voormalige Rijksgebou wendienst) de kerk aan het Mu ziekpodium Zeeland, dat daar geld voor kreeg van het provincie bestuur en de gemeente. De gemeente Veere gaat de kerk nu huren. Voorlopig voor een pe riode van tweeënhalf jaar en be taalt daar in totaal 70.000 euro voor. In 2015 denken B en W daar ongeveer 23.000 euro van vergoed te krijgen, deels van het provincie bestuur, deels van Muziekpodium Zeeland. Vanaf 2016 wil de ge meente zaken doen met de nieuw op te richten stichting die belast wordt met de uitvoering van de plannen van Ernst Veen. De ge- meenteraad moet overigens nog beslissen over het voornemen om met Veen in zee te gaan en over de uitwerking van diens plannen. Dat gebeurt komend najaar. Volgens directeur Willem Knik- nie van Muziekpodium Zeeland handelt de gemeente in goed over leg met zijn organisatie. Hij ver wacht dat zijn Muziekpodium Zeeland ook na 2015 in de kerk concerten kan blijven programme ren. Hoe dat financieel wordt gere geld? „Misschien", zegt Kniknie, „komt de huidige subsidie straks alsnog via de nieuw op te richten stichting bij ons terecht". Het is ook mogelijk dat zijn Muziekpo dium Zeeland de kerk uiteindelijk toch zal verlaten. „Maar dat is niet de intentie." Excursies naar slot en het Slotbos Natuurmonumenten houdt vier excursies naar Slot Haamstede en het Slotbos. Die zijn op de dinsdagavon den 5,12,19 en 26 augustus. Vertrek is om 19.00 uur bij het hek van Slot Haamstede aan de Noordstraat. De ex cursie duurt twee uur en kost 9 euro. Opgeven bij de VW op 0111-450524. Orgelconcert in Sint Nicolaaskerk Oud-Zierikzeeënaar Jan Ha- ge, organist van de Domkerk in Utrecht, bespeelt morgen avond het Van Vulpenorgel in de Grote kerk van Brou wershaven. Het concert be gint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 7,50 voor vol wassenen, onder 12 jaar gra tis. Meer info op: www.gro- tekerkbrouwershaven.nl Piet Hart is de beste palingroker Piet Hart uit Nieuwerkerk heeft zaterdag het Open Zeeuws Kampioenschap Pa- lingroken gewonnen. De wedstrijd werd voor de 15de keer gehouden op recreatie boerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Tweede werd G. van Sliedrecht uit Sint Phi- lipsland en derde Bram Ju- melet uit Bruinisse. Er de den 27 palingrokers mee. Activiteiten voor jeugd van SMWO Sleepnetvissen morgen aan de Brouwersdam, waterspel- len donderdag in de Schelp- hoek, sport en spel 13 augus tus in Bruinisse en toneel spelen 14 augustus in het MFC van Zierikzee. De SM WO organiseert gratis zo- meractiviteiten voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar. Infor matie en aanmelding op www.welzijnsd.nl Pijncentrum op Boulevard In de Zorgboulevaart in Vlis- singen komt een pijncen trum. Het centrum gaat van daag open. Rob van Seven- ter, die verbonden is aan het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam, houdt er spreekuur. Hij werkt samen met een revalidatiearts, neu rologen, neurochirurgen en orthopeden uit het ADRZ en Zeelandcare. ruime keuze, vuur elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere gaat de Grote Kerk in Veere voorlo pig zelf huren, en staakt over an derhalfjaar de subsidie aan het Mu- ziekpodium Zeeland voor het be heer van de kerk en de organisatie van concerten. Gemeente Veere zet eerste stap naar 'nationale cultuur- tempel' van Amsterdammer Ernst Veen. BURGH-HAAMSTEDE BROUWERSHAVEN KERKWERVE SCHARENDIJKE VLISSINGEN Spoorstraat 18c A l^jfJC 4431 NK 's Gravenpolder «III9 T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com l Ponyrijden, zondagmiddag in het strodorp. Demonstratie Hackneypaardjes ter afwisseling van het Belgisch geweld. Ruim dertienhonderd kilo paard komt in actie tijdens de finale van de tweespannen, foto's Ronald den Dekker -•«i»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43