Muziekschool krijgt helft van huur terug Tholen werkt aan zijn imago om toerisme nieuwe impuls te geven Koningin van de ranken Fietsers flitsen over eiland 16 SCHOUWEN-DUIVELAND POWER HORSE COMPETITION Tweede editie wedstrijdweekeinde in Trekpaardendorp brengt 3500 belangstellenden op de been. De Muziekschool is sinds septem ber 2013 gevestigd in Campus Cul- tura bij de Pontes Pieter Zeeman- school. De muziekschool huurt daar een ruimte van de gemeente. Maar de muziekschool heeft van september tot en met december ook huur moeten betalen voor het oude pand aan de Poststraat. Dat komt omdat de muziekschool de afgesproken opzegtermijn van vijf maanden niet in acht heeft ge nomen. De muziekschool deed dat pas op 17 september met terug werkende kracht tot 1 september. Voor de gemeente was dit al re den genoeg om huur te blijven in casseren. Bovendien leverde de muziek school het pand aan de Poststraat pas in december leeg en schoon op. Dat komt omdat een onder huurder spullen had laten staan. Tenslotte heeft de muziekschool nooit de reservesleutels van de Poststraat ingeleverd. Door het gedoe met de onder huurder kreeg de gemeente pas eind december de beschikking over het pand Poststraat 43. Daar door heeft verkoop van het pand aan een particulier langer ge duurd. Het gaat om een huurbedrag van 1708 euro per maand. Van septem ber tot en met december gaat het om 6800 euro aan ingehouden huur. In januari dit jaar vroeg de mu ziekschool dit geld terug. De te late opzegging zou volgens de mu ziekschool te wijten zijn aan on duidelijkheid over de oplevering van de Campus Cultura. De ge meente is bereid de muziek school hierbij het voordeel van de twijfel te gunnen, maar houdt staande dat het oude gebouw eer der schoon en leeg opgeleverd had moeten worden. Omdat een korting van 6800 euro euro van invloed kan zijn op het onderwijs, scheldt de gemeente de helft van de huurachterstand - zijnde 3400 euro - kwijt. NOORDWELLE - Het is nog maar een idee. Maar er wordt gedacht aan een zomerstraö op Noordwel le. Volgende week wordt er over gesproken. „De deelnemers aan onze Power Horse Competition waren vrijdag avond al vroeg aanwezig. Een gro te groep is die avond nog even met de paarden wezen zwemmen op het strand. Velen weten de weg omdat ze 's winters meedoen aan de straö. Misschien moeten we dat zomerse strandritje vol gend jaar maar eens georgani seerd maken." Rens Vermeer, medeorganisator van de Power Horse Competition brengt het idee van de zomerstraö volgende week in be spreking als er wordt teruggeblikt op het evenement van afgelopen weekeinde. Vermeer: „Met de paarden, over het dorp naar het strand. Dat is meteen goede recla me voor de Power Horse Competi tion." Trekpaardendorp Noordwelle trok zaterdag 2500 en zondag 3500 belangstellenden. Voor de zondag zijn dat er 500 meer dan vorig jaar, toen de wedstrijden voor het eerst in Noordwelle wer den gehouden. Vermeer: „Maar de 4000 halen we niet. Het is strandweer en er is dit weekeinde veel te doen op Schouwen-Duive- land, waardoor de mensen moe ten kiezen." Vanwege de warmte kregen de on geveer zestig Belgische trekpaar den zaterdag extra aandacht van de dierenarts. Die controleerde na de wedstrijd temperatuur en hart slag van de dieren. Zondag was Veertig procent van de bevolking van Noordwelle helpt mee in het Trekpaardendorp WINNAARS EN LOCATIES dat vanwege de wind en de iets la gere temparatuur niet nodig. Ver meer: Bovendien konden de men ners hun paarden afspoelen. Dat brengt ze ook verkoeling." Het is een spectaculair gezicht om de 650 kilo wegende trekpaar den in draf over het parcours te zien denderen. Vooral de vierspan nen zijn mooi om te zien. De organisatie zorgde bovendien voor een leuk contrast door na de finales een demonstratie van aan gespannen Hackneys te plannen. Deze ranke paardjes wierpen de voorbenen hoog op. Op de koetjes zaten dames in negentiende eeuw- se kledij. „Of het elk jaar groter moet, weet ik niet", zegt Vermeer. „Maar de bestendigheid van dit evenement ,is goed voor het dorp en de ge meente. Er lopen hier heel wat toeristen rond." Noordwelle heeft dan geen school tje meer: „Maar wel een groep van 75 enthousiaste medewerkers van dit evenement," vult Ver meer aan. „Dat is veertig procent van de bevolking. Kom daar eens om in Zierikzee of in Rotterdam." Noordwelle is Trekpaardendorp. GIRO Dl SCHOUWEN-DUIVELAND De inspanningen zijn bedoeld om het toerisme en de recreatie op Tholen te stimuleren. Er zijn al concrete ideeën, waaronder een overkoepelende website om toeris tisch Tholen op de kaart te zetten. Tijdens een startbijeenkomst op camping Kruytenburg werden di verse suggesties gedaan. Zo werd gesproken over de mogelijkheden van een eigen Oerol-festival, als mede een toeristische busverbin ding, een routeapp, een activitei tenkalender en de website. Over de identiteit van Tholen zijn velen het eens. Als belangrijk ste kernwaarde kwam het eiland karakter naar voren. Wat het ge wenste imago betreft, kwam tij dens de bijeenkomst duidelijk de ligging in het Nationaal Park Oos- terschelde naar voren. Met deze ingrediënten worden een naam en slogan bedacht. In het najaar wordt bekendgemaakt welke sug gesties het kansrijkst zijn. Er zijn op Tholen overigens al meer ini tiatieven in voorbereiding. Een groep kunstenaars, ondernemers en inwoners is bezig met 'Kunst op de Kaart', een project om kunstuitingen op Tholen te pro moten. Daarnaast komen binnen kort op diverse landbouwpercelen informatieborden met uitleg over het geteelde gewas. Er bestaan tevens plannen voor een digitaal winkelplatform van uit de Thoolse Ondernemers Fe deratie. De Meestoof werkt aan vernieuwing van de website en wil daar alle cultuuraanbieders in meenemen. Ook wordt gedacht aan de organisatie van een Thools festival. En ligt ook een plan voor een bloemenpluktuin. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het is zeker geen van zelfsprekendheid en het kan ook als een verkeerd signaal worden uit gelegd, maar toch krijgt de Zeeuw se Muziekschool 3400 euro huur terug van de gemeente. DREISCHOR - Marloes Paulussen (29) uit Burgh-Haamstede is zaterdag door burgemeester Rabelink gekroond tot wijnkoningin 2014 van Schouwen-Duive- land. Dat gebeurde bij de opening van het Wijnfeest op De Kleine Schorre in Dreischor. Marloes Paulussen werkt in Zierikzee, speelt golfen vindt het een hele eer om ambassadrice van de wijnhoeve te zijn. foto Ronald den Dekker Noordwelle speelt met idee zomerstraö door Ton van den Nouweland Organisator Rens Vermeer De Power Horse Competition is een circuit op 8 locaties in Neder land en België: Vrouwenpolder, Duiven, Haps, Biesen, Boekei, Noordwelle, Halsteren,Dentergem. Noordwelle doet voor de tweede keer mee. Halsteren voor het eerst en gebruikt het draaiboek van Noordwelle. De winnaars in Noordwelle zijn: Enkelspan: Simone Dam-Hage uit Zuid-Beijerland. Dubbelspan: Rianne Hanse uit Sir- jansland. Tandems: Marjolein Brouw uit Goudswaard. Vierspan: Theo Nijssen uit Velser- broek. Recreatie: Mare Quinart uit Oos- terzeele (B). door Frank van Cooten THOLEN - Onder de werknaam Tho len beter bekend' is regiocoördina tor Sandra Dekker met zeventig be trokkenen bezig met het beter pro fileren van Tholen. ZONNEMAIRE - Fietsers op de Noordbosweg in Zonnemaire. Aan de vijfde edi tie van de Giro di Schouwen-Duiveland deden gisteren 420 mensen mee. Vo rig jaar waren dat er 600. De opbrengst van de tocht, met start en finish aan het strand in Renesse, gaat naar het hospice in Zierikzee. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42