Zeeland Dorpentocht op Walcheren Avondmarkt in Sluis Proefduiken in de Oosterschelde ZOMERKRANT 5 Zomeragenda MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 op de zandplaat moet je goed kunnen lopen en een redelijke conditie hebben. Voor kinderen geldt een minimumleeftijd van 8 jaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens. Deelname kost 20 euro per persoon. Aanmelden via het reserveringsformulier op de web site www.defestijn.nl Handels-/westhaven, Keerdam 1, vanaf 13:30 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Golfsurfen&SUP en Skim- Bodyboarden. Golfsurfen&SUP 20,00 p.p. per uur. Skim- Bodyboarden 15,00 p.p. per uur. Meer info: www.moio.nl Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13:00 tot 16:00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Zomermarkt Cadzand Bad Elke maandag in juli en augustus vindt er de zomer markt plaats in Cadzand-Bad. Een kleine warenmarkt met een grote verscheiden heid aan artikelen zoals vis, groente, kaas, zonnebril len, oosterse artikelen, sieraden, schoenen, diverse kleding, hoeden en petten, sjaals .poffertjes en nog veel meer. De markt is ieder maandag geopend van 12.00-18.00 uur. Boulevard de Wielingen, van 12:00 tot 18:00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Moio Funsportkampen Tijdens dit 3-5 daags kamp maak je kennis met de vetste fun&beach sports. De activiteiten zijn te bekijken op www.moio.nl. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), gehele dag Nieuwvliet, West Zeeuws-Vlaanderen Yoga op het strand. Dagelijkse hatha yogales tot en met 14 augustus op het strand van Nieuwvliet-bad. Verzamelen om 9.15 uur bij dijkovergang 16 Pannenschuur. Voor iedereen tussen 16 en 96 jaar. Toegang is gratis; donaties zijn welkom. Zeedijk 19, van 9:15 tot 10:15 IJzendijke, West Zeeuws-Vlaanderen Rondleidingen in de Valkeniershof. Een leuke, educatieve rondleiding met informatie over de valkerij, de vogels, het werken met de vogels en de roofvogels en uilen in de natuur. Ook leuk voor kinderen en de rondleiding kan bij slecht weer altijd doorgaan. Kosten bedragen 4,50 euro per per soon vanaf 12 jaar en kinderen van 4 tot 12 mogen voor 2,50 euro mee. Klakbaan 5, van 14:00 tot 15:30 Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Zeehondenfietstocht, Westerschouwen. Je fietst naar een hotspot waar bij laagwater volop zeehonden te zien zijn. (Neem verrekijker en came ra mee Het is een fietstocht met uitzicht over de boswachterij (uitkijktoren), door het dorpje Burgh, langs het slotbos, het binnenduinlandschap, het strand en door de polder en met een bezoek aan vier rustieke dorpjes. Ook kinderen kunnen genieten van deze tocht, er zijn leuke doe- vragen om op te zoeken en te beant woorden. De zeehondenfietstocht vindt plaats op: 4 augustus laagwater 14.15 uur Steenweg 13a, op het grote P-terrein bij de rotonde, van 11:00 tot 18:00. Meer op www.vwzeeland.nl of op onze site! Domburg, Walcheren Beach Yoga Domburg. Beach Yoga; Dagelijks van 1 juli t/m 21 augustus op het strand bij Watertoren Oost. Dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 10.30 uur en maandag en woensdagavond van 20.00 - 21.00 uur. Deelname kost acht euro per persoon. Watertoren Oost, vanaf 9.30 Burg. van Teylingenpark, van 20:00 tot 21:00 Middelburg, Walcheren Boerderijbeleving met proeverij van producten. Tijdens de boerderijbeleving krijgen bezoekers een kijkje achter de schermen van de kaasopslag en in de stallen. Verder is er veel te proeven. Vooraf aanmelden via: info@kaasboerderijschellach.nl 0118-613984 Prooyenseweg 26, van 10:00 tot 12:00 Middelburg, Walcheren Picknicken bij de koeien. Op maandagochtend, na de boerderijbeleving, kun nen bezoekers aan kaasboerderij Schellach een pick nickmand vullen met producten van het bedrijf en deze in de wei bij de koeien op te eten. Prooyenseweg 26 (kaasboerderij Schellach), van 12:00 tot 14:00 Oostkapelle, Walcheren Zomerbingo VV Oostkapelle. De zés bingo-avonden vinden plaats op maandaga vond om 19.30 uur in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. De data zijn: maandag 14, 21 en 28 juli en 4, 11 en 18 augustus. Schoolstraat 2 (Ontmoetingscentrum De Halve Maan), vanaf 19:30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Vroege Vogel Safari. Tijdens het ontbijt aan de boorden van het nationaal park Oosterschelde kunnen bezoekers genieten van wat voor moois er allemaal in de natuur te zien en beleven is. Schoudeeweg 1, van 7:30 tot 9:00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Zeilen op de Oosterschelde. Heerlijk genieten op het water tijdens een zeiltocht van anderhalf uur op de Oosterschelde. Afvaart om 13.00 en 15.00 uur Havenkantoor Wemeldinge, van 13:00 tot 16:30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Eten wat de Wemeldingse pot schaft. Iedere maandagavond wordt er een lekker Zeeuws hoofdgerecht geserveerd voor 8,50 euro per per soon. Schoudeeweg, vanaf 18:00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Recreatief volleybal. Gezellig met elkaar een potje volleyballen! Schoudeeweg 1, van 21:00 tot 22:30 Nieuw Namen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Meester van der Heijdengroeve Nieuw-Namen. Het is eigenlijk een goed verborgen schat: de Mees ter van der Heijdengroeve in Nieuw-Namen. In dit Zeeuwse dorp, verscholen in een klein bosje achter de kerk, is het oudste stukje strand van Zeeland te zien. Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. En dat is uniek in Nederland. Ook voor rolstoelgebruikers toegankelijk. Kerkepad, van 9:00 tot 17:00 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Avontuurlijke Tochten naar de Zandplaten. Deelenemers gaan na een korte rondvaart, onder be geleiding van een gids van het schip af, de zandplaat op. Naast zeehondjes en vele soorten vogels zijn er hopelijk ook haaientanden, schelpen, enzovoort te vinden. De vaartocht duurt ongeveer drie a vier uur. Eten en drinken aan boord te verkrijgen. Voor de wandeling Terre des Hommes houdt mor gen een dorpentocht met de fiets met als thema ambachten. De afstand bedraagt 56 kilometer en de opbrengst van de tocht is bestemd voor een project van Terre des Hom mes. Er zijn elf start-/stempelplaatsen, waar onder in Biggekerke en Aagtekerke. Routeboekjes zijn te koop bij de stem- pelplaatsen. Meer informatie is te vinden op www.dorpentocht-walcheren.nl Drukte op de terrassen in Sluis al voor de avondmarkt. foto Peter Nicolai mensen naar Sluis te trekken voor de avondmarkt. De winkels zijn geopend tot 22.00 uur. De marktkramers begin nen om 11.00 uur. Vanaf 17.00 uur be gint het entertainmentgedeelte. Er gaat een nieuwe wereld open voor mensen die voor het eerst kennismaken met de onderwa terwereld. Het is mogelijk om dat deze zomer te ervaren in het Grevelingen- meer. Ineens ben je gewichtloos en zweef je tussen de vissen en zie je zee sterren. De basisvaardigheden leer je eerst in een zwembad. Renesse, Hogezoom 149, gehele dag. Aan het werk in de mosselfabriek. foto Willem Mieras Bij een stempelpost in Aagtekerke. foto Lex de Meester Gezelligheid, de vele terrassen, de marktkooplui die hun waar aan de markt brengen, maar ook de straatanimatie en de live-band jes beloven morgenavond weer veel Een gids vertelt in twee uur tijd in een mosselfabriek in Yerseke alles over de mosselcultuur en verwerking van mosselen. Daarna wordt nog een oesterkweker bezocht en is het mogelijk om een oester te proeven. Aanmelden bij het VW kan toor. Daar krijgt u informatie over de verzamelplaats. Kerkplein 1, van 13:30 tot 15:30 m Duiken in de Oosterschelde. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37