PZC 2 en 3 Rondleiding bij valkeniershof Dringen bij populaire stranden De ambassadeur Speeltuin Oranjekwartier is al jaren een populaire speelplek in Terneuzen. „Vooral gezinnen met een laag inkomen zien we steeds vaker." Proef Zeeland tijdens de amusefietstocht Sinds we een boot hebben, ben ik fan van Zeeland a" een speeltoestel bij het Oranje kwartier is met zonnig weer niet bezet. De speeltuin in Ter neuzen trekt op dagen als deze zo'n 170 personen. „Dat is nog geen topdrukte", vertelt Ro nald Roelands. „Dan zit je met zo'n 300 kinderen. We merken de laatste jaren dat er meer mensen komen. Enerzijds door de uitbreidingen van de laatste ja ren, anderzijds door de crisis. Voor een euro kun je hier al terecht en dat trekt veel gezinnen die wat minder te beste- den hebben. Op die manier kunnen zij toch een dagje weg." Op de toestellen is het zelfs nu al druk. „Harder duwen, papa", roept een meis je dat in een draaimolentje zit. „Ze moest en ze zou vandaag hiernaartoe komen", legt haar vader uit. „Dus ja, dan gaan we maar." Even verderop klim men een aantal kinderen in een touw constructie. „Ik moet het wel allemaal goed in de gaten houden", zegt Ronald. „Kinderen zijn onvoorspelbaar en doen soms gevaarlijk. Maar als ik iets duide lijk uitleg snappen ze het meestal wel." Een aantal van de toestellen staat al ja ren bij het Oranjekwartier. „We kijken zo vaak mogelijk of alles nog werkt, dat doe ik zelf. Dan klim ik even op alle toe stellen, voel ik me weer kind", grapt hij. „Maar soms moeten we ook iets vervan gen, dat kost altijd veel geld. Dus we proberen alles zo lang mogelijk in goe de conditie te houden, want we hebben natuurlijk geen onbeperkt budget." et warm zomerweer kan de reis richting populaire badplaatsen tot wel drieënhalf keer langer duren. Dat blijkt uit de historische data van TomTom, bekend van de gelijkna mige navigatiesoftware. Scheven- ingen is het slechtst bereikbaar, de reis kan soms wel bijna drie keer zo lang duren. De lijst wordt aangevoerd door Bloemendaal, Zandvoort, Renesse en het Zuid- strand op Walcheren. Vooral op tropische dagen is het dringen op de wegen naar het strand. Wie er wel graag heen wil, kan beter voor 10.00 uur arri veren of na 16.00 uur. TomTom raadt aan om in het weekend naar minder populaire stranden te gaan om de drukte te vermijden. 4 augustus 2014 Jonge bezoekers vermaken zich prima op de familieschommel in speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen. foto Camile Schelstraete. 'Dan voel ik me weer kind' door Tom Scheele Speeltuin Oranjekwartier is te vinden aan de Leeuwenlaan 31 te Terneuzen. Voor meer in formatie: www.oranje-kwartier.nl Deelnemers aan de educatieve rondleiding bij de Valkeniers hof in IJzendijke krijgen infor matie over de valkerij, het werken met de vogels en roofvogels en uilen in de natuur. De rondleiding, die vandaag, dinsdag en vrijdag wordt gehouden, is leuk voor kinderen en gaat ook door bij slecht weer. De kosten voor deelna me bedragen 4,50 euro per persoon vanaf 12 jaar en kinderen van 4 tot 12 mogen voor 2,50 euro mee. Klakbaan 5, van 14:00 tot 15:30 O pagina 4 en 5 Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33