4 Barry Hage neemt met 'rode kaart' afscheid van MZC'll SPORT 29 Zilver voor Nieuwenhuis op NK dressuur Niels Mesu veertiende op EK inline-skaten Vier jaar terug regeerde Nederland de dressuurwereld. Nu moeten Gal en consorten vooral aanhaken. HOOFDDORP - Met een totaal an der gevoel dan vier jaar geleden reist de Nederlandse dressuur- ploeg over een kleine drie weken af naar de Wereldruiterspelen. Toen, in de Amerikaanse staat Kentucky, verkeerden de Oranje- ruiters in de prettige wetenschap dat zij met afstand het beste paard van allemaal in de gelede ren hadden. Totilas degradeerde onder het zadel bij Edward Gal ie dere andere combinatie tot goed willende hobbyisten. Het leverde Nederland in de 'Bluegrass State' goud op in de teamwedstrijd en Gal de eerste plaats bij de kür op muziek. Vier jaar later is alles anders. Toti las kwam zoals bekend in Duitse handen, en warempel, het won derpaard en zijn berijder Mathias Alexander Rath zijn op tijd fit en in vorm voor het WK eind deze maand in het Normandische Caen. Duitsland had toch al niet te kla gen over dressuurcombinaties van hoog niveau. Engeland beschikt met Charlotte Dujardin over de re gerend vorstin van de internatio nale dressuurwereld. Met Valegro verbrak Dujardin zelfs de records die Gal met Totilas in de boeken had gereden. En Nederland? Dat doet zijn best om aan te haken bij die internatio nale top. Op het NK afgelopen weekeinde in Hoofddorp liet voor al de 44-jarige Gal met Glock's Undercover hoopgevende dingen zien. De kür op muziek waarmee hij gisteren zijn nationale titel prolongeerde, was op een paar foutjes na imponerend. Dat ter wijl Undercover dit NK bewust nog niet in topvorm was. Die vormpiek moet straks in Caen be reikt worden, zei Gal hoopvol. Wim Ernes, de bondscoach van de dressuurequipe, toonde zich gisteren vol bewondering over wat Gal nu ook met Undercover voor elkaar bokst. De Harskamper pakte zijn zesde Nederlandse ti tel. Hij deed dat met drie verschil lende paarden. „Dat zegt veel over wat Edward met een paard kan doen. Hij heeft zoveel gevoel voor de fijne motoriek van een paard. Als een paard een foutje dreigt te maken, voelt Edward dat eerder dan een andere ruiter, denk ik. Hij grijpt dus ook eerder in." Toch moest ook Ernes toegeven dat het nog een hels karwei zal worden om straks in Caen een in dividuele medaille te bemachti gen. De zo lang door blessures geteis terde Totilas reed zich de laatste maanden opeens weer tussen de favorieten voor het naderende WK. Dujardin zal in Normandië willen bevestigen dat zij de aller beste is en zo zijn er nog een paar combinaties waar Gal een flinke kluif aan zal krijgen. >,Een team medaille is een reëel doel, een in dividuele medaille zal moeilijk worden", zei Ernes gisteren. Een van Gals concurrenten komt uit eigen land, in de persoon van Adelinde Cornelissen. De 35-jari- ge Nijkerkse gaf haar op leeftijd rakende paard Jerich Parzival dit weekeinde rust. Ernes: „Met Parzi val gaat het goed. Die wordt iede re dag in de gaten gehouden. Van morgen heb ik nog contact gehad, alles was prima." Gal en Cornelis sen krijgen gezelschap van Daniëlle Heijkoop (Kingsley Siro) en Gals partner Hans Peter Min- derhoud (Glock's Johnson), die derde werd op het NK. Mocht een van de twee vrouwelijke teamle den (of hun paard) in aanloop naar het WK iets overkomen, dan is Diederik van Silfhout (Arlan- do) de eerst aangewezen vervan ger. Als er iets gebeurt met de paar den van Gal of Minderhoud, dan leveren zij zelf een vervanger uit de stal van sponsor Glock. Gal heeft Glock's Voice als reserve klaarstaan, Minderhoud reed giste ren de kür op muziek met Glock's Flirt. Ernes houdt zich vast aan de gedachte dat sport niet altijd lo gisch te voorspellen is. „Iedereen verwacht dat Duitsland wint, of dat Dujardin wint. Maar sport is iedere dag anders. Pech voor de één is winst is voor de ander. Wij moeten zorgen dat wij niet aan die pechkant zitten." HOOFDDORP - Jeanine Nieuwen huis heeft op het NK dressuur in de klasse Young Riders (16 tot 21 jaar) de zilveren medaille gewon nen. De negentienjarige amazone uit Serooskerke (W) stond tweede toen ze gisteren in Hoofddorp aan de derde, afsluitende proef be gon en handhaafde die klassering. Met haar paard Hexagons Baldacci scoorde Nieuwenhuis in de kür op muziek 75,221%, waarmee ze derde werd. De nationale titel ging naar Anne Meulendijks uit Heeze, die met haar paard Presidents Avanti alle drie proeven op haar naam schreef. Meulendijks finishte be gin deze maand op het EK voor Young Riders in Arezzo als twee de. Samen met onder meer Jeani ne Nieuwenhuis werd ze ook tweede in de landenwedstrijd. Stephanie de Frel eindigde op het NK in Hoofddorp in de Lichte Tour op de vierde plaats. De ama zone uit Koewacht scoorde met haar paard Carstenwaard in de derde, afsluitende proef 71,375% en handhaafde daarmee de klasse ring die ze na twee proeven be reikt had. Dinja van Liere met Adonie en Thamar Zweistra met de paarden Hexagon Banderas en Hexagons Vinegra eindigden in de achterhoede. GEISINGEN - Niels Mesu is op de laatste dag van de Europese kam pioenschappen inline-skaten bij de marathon op de veertiende plaats geëindigd. De titelstrijd werd in Geisingen verreden en de titel ging naar Felix Rijhnen. Op het moment dat de wedstrijd begon, scheen de zon, maar ver volgens ging het hard regenen. De jury besloot daarop de wed strijd stil te leggen, zodat de 4 skeeleraars de kans kregen regen- wielen te monteren. Een half uur later werd de wedstrijd opnieuw gestart. De Duitser Rijhnen demarreerde samen met de Fransman Guillau- me de Mallevoue vanuit het ver trek en kreeg de Nederlander Jan van Loon, de Belg Tim Sibiet en de Deen Due Schmidt mee. De drie moesten echter lossen, waar op de Belgen, Nederlanders en Ita lianen in de achtervolging moes ten. De uit Middelburg afkomstige Me- su verrichtte veel werk, maar het gat werd niet gedicht Rijhnen ver- sloeg in de finale zijn medevluch ter Guillaume de Mallevoue en greep het goud. Mesu mocht met het peloton sprinten voor de der de plaats. Het brons ging naar de Italiaan Fabio Francolini. Crispijn Ariëns werd vijfde, terwijl Mesu als als veertiende finishte. MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 Cal bijna terug op oude niveau door Chris van Mersbergen I Edward Gal is met Undercover op weg naar de top. foto VI Images Bany ZIERIKZEE - De afscheidswedstrijd van MZC-speler Barry Hage is zaterdaga vond in een 3-2-overwinning geëindigd voor Oud-Feyenoord. Hage moest na tachtig minuten inrukken nadat hij een rode kaart kreeg voor een 'overtre ding' op Regi Blinker, waarna de Rotterdammers de 2-0-achterstand nog om zetten in een winstpartij. Na 22 jaar in het eerste elftal nam Hage afscheid van de fusieclub. Hij zal vanaf komend seizoen in naam van Sportclub Zierikzee op zondag gaan voetballen. In zijn laatste duel op zaterdag speelde de verdediger in de eerste helft met de huidige selectie van MZC; in de tweede helft nam hij het met oud-ploegge noten op tegen oud-Feyenoorders als Ben Wijnstekers, André Hoekstra en Henk Vos. Voor MZC scoorden Martijn van Grunsven en Ramon Janson. Voor Feyenoord waren Mike Obiku (uit een hoekschop), Peter Houtman (lob over doelman Jaco van der Schee) en Peter Barendse (strafschop) trefzeker, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29