Gretig Hoek tankt vertrouwen SPORT 27 Toernooi om Cofely Cup begint vandaag V' GRAAUW - Het voetbaltoernooi om de Cofely Cup begint van daag. HW'24, FC Axel en Terhole bijten in poule A het spits af. De eerste wedstrijd tussen HW'24 en FC Axel begint om 18.45 uur. Er zijn bij de Cofely Cup vijf pou les van elk drie ploegen gefor meerd. De groepswedstrijden worden van maandag tot en met donderdag in Graauw en Schoon- dijke afgewerkt. De winnaars van elke groep plaatsen zich voor de fi nale die zaterdag in Clinge wordt gespeeld. De nummers twee en drie spelen om de troostprijzen in respectievelijk Schoondijke en Graauw. Voor de technische staf en spelers van Hoek voelde het ook als meer dan een simpele oefenzege. Dein- ze komt uit op het derde niveau in België en heeft flink in de selec tie geïnvesteerd omdat het de stap wil maken naar het niveau dat vergelijkbaar is met onze Jupi- ler League. De Belgen troffen een vermoeide maar bovenal gemoti veerde tegenstander. Hoek, met slechts drie nieuwelingen in de basis, voetbalde op de wijze waar mee het vorig seizoen zo succes vol was. Geduldig, solide en ook bijzonder effectief. Nick de Groote - een jaar geleden aan de kant gezet door Deinze was op zoek naar revanche en kreeg die ook. Na een pass van Ky le Doesburg stiftte hij de bal fraai over de doelman (0-1). Vanaf mi nuut zeventig maakte Guillaume Clinckemaillie het verschil. De in valler kwam na twee voetballoze maanden te zwaar terug van va kantie en lijkt voorlopig genoe gen te moeten nemen met een rol op het tweede plan. Tegen Deinze maakte hij wel twee fantastische goals. Op aangeven van De Groote zorgde hij voor 0-2, daar na verwerkte hij een pass van Ibra him Eryürük met de borst en ko gelde de bal binnen (0-3). „Ik had scherper terug moeten ko men in Hoek", sprak Clinckemail lie schuldbewust. „Ik moet me nu bewijzen. De komende weken moeten er nog kilo's af." In de slotfase scoorde Deinze nog tegen (1-3). Dat was niet vreemd, omdat Hoek na een lange dag vermoeid was. 's Ochtends was er getraind, de middag stond in het teken van teambuilding. Het trainingskamp in Deinze werd gistermiddag afge sloten. Morgen oefent de topklas- ser tegen RIA W. De aftrap in Westdorpe is om 19.30 uur. Romario Tewari net naast podium Romario Tewari uit Vlissin- gen is als vijfde geëindigd in de wedstrijd 'Sterkste man van Nederland'. „Ik kon som mige onderdelen niet op maximale kracht uitvoeren, omdat ik een blessure heb aan mijn scheenbeen maar ben zeer tevreden om als Zeeuw als vijfde te eindi gen." De wedstrijd vond plaats in de IJselhallen in Zwolle. De deelnemers kre gen vijf zware onderdelen voor de kiezen. Arjan Beije wint thuiswedstrijd Arjan Beije heeft zaterdaga vond de Aemstie Run in Burgh-Haamstede op zijn naam geschreven. Beije, die een thuiswedstrijd liep, had iets meer dan veertig minu ten nodig voor de tien kilo meter: 40.03 minuten. Twee de werd lacko de Kort uit Woerden, voor Frank Roos uit Aalten. Bij de vrouwen was Leonie Ton de snelste. De atlete van Delta Sport liep 41.49. Afsluiting van serie Zomerlopen In Cadzand wordt morgen de serie Zomerlopen van at letiekvereniging De Wielin gen afgesloten. In de voor gaande vier lopen heersten op de lange afstand Erik Cap- pon (Zuidzande) en Mark Verhage (Zaamslag). In Cad zand kunnen ze onderling uitmaken wie winnaar van dit criterium wordt. Bij strandpaviljoen De Zee meeuw wordt om 19.50 uur gestart. De jeugd kan vanaf 19.30 uur aan de bak. Brons voor Pieijte in Engelse trail Tim Pieijte is in de Peak Sky Race, een trail over 48 kilo meter in het Peak District (Engeland), als derde geëin digd. Het Peak District is een natuurgebied tussen Manchester en Liverpool. De inwoner van Zoutelande liep nog een kleine vier kilo meter verkeerd, maar zijn derde plaats kwam daardoor niet in gevaar. Michel Buijck uit Biervliet finishte als zes tiende. Duinkerke door pech achtervolgd Joannathan Duinkerke leek zaterdag bij de Volksronde voor ID-renners in Roosen daal op weg naar een top- klassering. In slotronde werd de Goesenaar echter uitgeschakeld, toen enkele renners in de kopgroep el kaar raakten. Waker Pollet (Hulst) werd vierde. Irma van Duijn (Schoondijke) fi nishte als achtste en Peter Ja- hn (Hulst) legde beslag op de elfde positie. MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 i"-*' v?i*. ^^x^ÉjÉjMliiHIÉ - - - - - I Eddy van IJzendoorn wint met overmacht de sprint voor Bart Vendrig en Michel Stroosnijder. foto Ronald den Dekker door Barry van der Hooft DEINZE - De fans van Hoek die za terdag de reis naar Deinze hadden gemaakt, schudden voor de aftrap het hoofd. Tien euro entree voor een vriendschappelijk potje? Dat hadden ze nog nooit meegemaakt. Na afloop klaagde echter niemand meer, want een sterk optreden en drie prachtige doelpunten stemden iedereen tevreden. VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE CADZAND BUXTON ROOSENDAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27