Kokelaar verslaat Flipse in Schelde-toernooi Vlissingen overtuigt in eerste oefenduel I ïTï 26 SPORT Veldrijder Eddy van IJzendoorn staat ook op de weg zijn mannetje en wint 34e wielerronde van Burgh-Haamstede. O Voordeeluitjes.nl d Bij de vrouwen ging in de 6 de overwinning naar Cathalijne Kouwijzer. In de finale versloeg ze Kim van Limbergen met de setstanden 1-6 6-3 6-1. Joost Grevink, voorzitter van LTC De Schelde, en Marjolein Meulen- berg wonnen het gemengddubbel in de 3-categorie. In de finale wa ren ze met 6-4 5-7 4-6 te sterk voor Michel Kokelaar en Eileen Deijnen. Ook in Nieuwerkerk werd afgelo pen weekeinde volop getennist tij dens het De Proeverij Gruttepik- kers II toernooi. In het mannénen- kelspel A ging de overwinning naar Mark Passchier. Koen de Bruijn werd tweede, Rody Ver- mue maakte het podium com pleet. Passchier won al zijn vier partijen. Puk Nouwen was de sterkste in het vrouwenenkelspel. Ze bleef Jeanne Flikweert en Nina der We duwen voor in een poule van drie. Nouwen bleef ongeslagen. In het herendubbelspel A ging het duo Merijn de Vos en Thijs de Vos met de zege aan de haal. Koen de Bruijn/Chris Schoneman werden tweede, de derde stek was voor de combinatie Patrick Renger/Rene Schimmelpennink. In het vrouwendubbel A waren Denise van der Leer/Linda van der Leer de sterkste. Zij bleven El- lis Payet/Renate Slootmaker en Jessica Bril/Heidi Lafeber-Bloom de baas. Het zowel kwalitatief als kwanti tatief sterk bezette Vliegende Hol lander tennistoernooi van TC Ani mo in Terneuzen beleefde dit jaar een heuse primeur met een 2-cate- gorie. Op de finaledag versloeg Vincent Schütte de tactisch ten nissende Ruud Martens (20) in drie sets: 1-6 6-4 6-3. Beide spe lers hadden eerder in de poule af gerekend met zowel Ronetto van Tilburg uit Arnemuiden als Thor- sten Sollie uit Oostvoorne. De' veertienjarige Van Tilburg schreef wel het twintig namen tel lende 3-schema op zijn naam. Vorig seizoen speelde Vlissingen in de voorbereiding ook tegen de Zuid-Hollandse club. Het werd toen 4-3 voor Vlissingen. Dit keer was het krachtsverschil veel gro ter. De score had gisteren uitein delijk nog veel hoger uit kunnen vallen, maar VC Vlissingen miste vooral voor rust veel kansen. Said Bouzambou was wel scherp en nam drie treffers voor zijn reke ning: twee voor rust en één na de pauze. Khalid El Hattach bepaal- de de eindstand op 4-0. Bij Vlis singen ontbraken Joan van Bel- zen, Etienne Mallie, Salim Ben Sel- lam en Raymond Wollf om uit eenlopende redenen. Trainer Ruud Pennings had gisteren veer tien spelers tot zijn beschikking. De selectie werd aangevuld met twee A-junioren, die na rust invie len. Morgen werkt VC Vlissingen de tweede oefenwedstrijd af. Tegen stander is dan GPC Vlissingen. Ook dat duel wordt op kunstgras afgewerkt. De aanvang is 19.30 uur. Zondag-eersteklasser Goes had gisteren weinig moeite met der deklasser RCS. Het werd 7-0 via doelpunten van Ray Kroon, Je remy Hubregtse, Salim Sandee (twee keer), Sofian Azzagari, Bart Deprez en Bayram. BURGH-HAAMSTEDE - In de winter ploeteren in de modder, in de zo mer pedaleren over de straatklin kers. Het is Eddy van IJzendoorn om het even. De renner uit Tiel verstaat beide disciplines. Zater dagavond won hij na een indruk wekkende sprint de 34e Ronde van Burgh-Haamstede. De 29-jarige Eddy van IJzendoorn had het zaterdag na afloop van de wedstrijd in Burgh-Haamstede over 'overzomeren.' Hij blijft in de maanden mei, juni, juli en au gustus in koers en bereidt zich op die manier voor op het komende cross-seizoen. „Eind september rijd ik mijn eerste veldrit weer." De renner uit Tiel geniet als veldrijder enige reputatie. In 2003 werd hij op het WK in Monopoli tweede achter Lars Boom. Daar naast won hij in 2009 de Grote Prijs Groenendaal in Sint Michielsgestel voor Bart Wellens. Daarna kreeg hij last van migrai ne en werd hij teruggeworpen in zijn prestaties. Hij gooide er zelfs even het bijltje bij neer, maar na dat hij nieuwe medicijnen kreeg, keerde hij via een privésponsor te rug aan de top. Komende winter rijdt hij als professional voor AA Drink. Wil hij straks weer kunnen pie ken, is het belangrijk om in de zo mer kilometers te maken. Van IJ zendoorn draait er zijn hand niet voor om en verschijnt bij tal van wegwedstrijden aan de start. En niet zonder succes. Op 25 juni was hij de sterkste in Didam en op 2 juli zegevierde hij in de Ron de van Ermelo. Zaterdagavond be kroonde hij zijn debuut in de Ron de van Burgh-Haamstede met een nieuwe overwinning. Hij deed zijn bijnaam Fast Eddy alle eer aan door na tachtig kilometer wedstrijd zijn zeven medevluch ters in de sprint te kloppen. „Ik kan aardig sprinten, maar ik was tijdens de wedstrijd nooit zeker van mijn zaak", vertelde Van IJzendoorn. „Het is altijd afwach ten. In de laatste rondes werd er nog flink aangevallen en moest ik nog renners terughalen." Michel Stroosnijder was er daar één van. Hij wist wat hij met Van IJzendoorn voor vlees in de kuip had en gokte dus op een uitval, kort voor het einde van de wed strijd. „Mijn ploegmaat David de Leeuw liet even een gaatje vallen en ik dacht weg te komen, maar ik werd teruggepakt. Ik voelde me goed. Afgelopen week zat ik in de Acht van Chaam ook lang in de kopgroep." Uiteindelijk finishte Stroosnijder achter Van IJzendoorn en Bart Vendrig (de winnaar van 2012 en 2013) als derde. Stroosnijder, Van IJzendoorn, Ven drig, Arno Kleinjan, David de Leeuw, Rik de Voogd, Gerwin de Regt en de sterk rijdende Michel Jumelet uit Bruinisse gaven de koers kleur. Het achttal ontsnapte halverwege de wedstrijd, hield er een moordend tempo (45 kilome ter per uur) op na en bouwde een flinke voorsprong op. Binnen de kortste keren was het verschil met het peloton één minuut. Die marge bleef in stand, pas in de laatste ronde kwamen de achter volgers nog iets dichterbij. Maar ook niet meer dan dat. Uiteinde lijk bedroeg het verschil aan de fi nish nog altijd 45 seconden. Eddy van IJzendoorn maakte het kar wei vervolgens vakkundig af. De renner uit Tiel was zaterdag voor de eerste keer van de partij in Burgh-Haamstede en genoot van het rondje van tweeënhalve kilometer. „Maar helemaal onbe kend terrein is het nu ook weer niet hoor", vertelde hij nader hand. „Eigenlijk was het een thuiswed strijd. Mijn vriendin komt uit Middelburg en ik train hier regel matig, in de bossen van Westen- schouwen." RONDE VAN BURGH-HAAMSTEDE Kampioen in hotel- en busarrangementen Voordeeluitjes.nl/ma-4 085 760 5 760 3 dagen Doesburg aan de IJssel 3 dagen Heerlijk Twente 3 dagen Proef Gent in België 5 dagen All-In Mini Vakantie j -in VLISSINGEN - De negentiende editie van het Open Schelde tennistoer nooi in Vlissingen is gisteren ge wonnen door Michel Kokelaar. In de finale in de 4-categorie was hij met 6-3 6-1 te sterk voor Raoul Flipse. door Jan Dagevos VLISSINGEN - VC Vlissingen is de oe fencampagne van het nieuwe voet balseizoen overtuigend begonnen. De zondag-hoofdklasser won giste ren op eigen veld met 4-0 van tweedeklasser OW uit Oostvoor ne. Overzomeren in Burgh-Haamstede door Jan Dagevos De 34e wielerronde van Burgh-Haamstede was een wed strijd over 80 kilometer, oftewel 32 rondes. De leidersprijs ging naar David de Leeuw uit Rhoon. Er was in Burgh-Haamstede voor 1500 euro aan premies te verde len. Uiteindelijk gingen er ruim zestig deelnemers van start en dat stem de de organisatie tevreden. De uitslag: 1. Eddy van IJzendoorn (Tiel), Bart Vendrig (Maurik), 3. Mi chel Stroosnijder (Hansweert), 4. Rik de Boogd (Rotterdam), 5. Ger win de Regt (Nispen), 6. Arno Kleinjan (Gouda), 7. David de Leeuw (Rhoon), 8. Michel Jumelet (Bruinisse), 9. Dennis Raadtgever (Kapelle), 10. Ricardo van de Klun- dert (Hoogerheide), 11. Paul Hel derman (Naaldwijk), 12. Matthijs Eversdijk (Delft), 13. Paul Moer land (Fijnaart), 14. Marvin van Spronsen (Monster), 15. Diederik Deelen (Berkenwoude), 16. danny Vrolijk (Schipluiden), 17. Koen van de Klundert (Woensdrecht), 18. Wouter Mesker (Noordeloos), 19. Aron Kremer (Vierpolders), 20. Jeroen van Zanten (Nieuwegein). Laagste prijsgarantie! Aanbiedingen zijn geldig t/m november 2014. Kijk op onze website voor alle voorwaarden. Doesburg Gelderland Gent I België Sauerland Duitsland I Hotel AM Fang 4x overnachten 4x ontbijtbuffet Stadshotel Doesburg aan de IJssel welkomstdrankje 2x overnachten Ghent River Hotel 2x overnachten 2x ontbijtbuffet biertje in de hotelbar puntzak met frietjes en saus Tuindorphotel t Lansink (1 Mkheiinster) 2x overnachten 2x ontbijt 1x3-gangen wandel- en fietsroutes 2x ontbijt aankomst op alle dagen 891 in sept op alle dagen 74 in okt op ale dagen 641 aankomst vanaf nov. alle dagen 59 4x 3-gangenbuffet en nog veel meer... aankomst op alle dagen 245 aankomst in november op alle dagen 209 Voordeeluitjes.nl/ma4-fanq Meesterkok-diner Ixfietshuuren nog meer... aankomst op alle dagen 99 Voordeeluitjes.nl/ma4-Iansink aankomst op: zo, ma, di, wo, do 991 vr, za 1091 aankomst vanaf sept op: zo, ma, di, wo, do 104 vr, za 114 Voordeeluitjes.nl/ma4-doesburg Voordeeluitjes.nl/ma4-gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26