Martin van Geel schaakt op meerdere borden m SPORT 23 EP De Marchi naar BMC De Italiaanse wielrenner Alessandro De Marchi komt volgend jaar uit voor BMC. De Marchi viel tijdens de Tour de France op door zijn aanvallende manier van rij den. Het leverde hem de prijs van de strijdlust op. De Marchi (28) kwam de af gelopen jaren uit voor Cann- ondale waarvoor hij vorig jaar een rit won in het Cri- térium du Dauphiné. In die zelfde rittenkoers pakte hij dit jaar de bergprijs. Lampard naar Manchester City Frank Lampard speelt de ko mende zes maanden óp huurbasis voor Manchester City. De 36-jarige midden velder ondertekende vorige maand na dertien seizoenen Chelsea een contract voor twee jaar bij New York City FC. De Engelse Premier Lea gue bleef echter trekken. Een rentree was mede moge lijk doordat de nieuwe Ame rikaanse competitie (MLS) pas in februari 2015 begint. Marianne Vos wint Sparkassen Giro Marianne Vos heeft de Spar kassen Giro gewonnen. De wedstrijd in het Duitse Bo- chum was voor het eerst op genomen in de wereldbeker reeks. Vos versloeg in de sprint van een eerste groep van zo'n 25 rensters de Italiaanse Giorgia Bronzini. De Britse Lizzie Armitstead, die zelf gisteren de wegrace won bij de Commonwealth Games in Glasgow, blijft lei der in de wereldbekerstand. Schakers nog zonder averij De Nederlandse schakers zijn de Olympiade in het Noorse Tromsö onberispe lijk begonnen. Oranje won zaterdag en gisteren met 4-0. Daarmee was, met An dorra en Ecuador als tegen stander, rekening gehouden. Kopman Anish Giri had het tegen Ecuador nog het moei lijkst. Tegen Carlos Mata- moros, de enige grootmees ter in het team, had hij 51 zetten nodig om te winnen. Tixier dichter bij Herlings op WK Onder toeziend oog van Jef frey Herlings heeft de Fran se motorcrosser Jordi Tixier bij de GP van België in Lom mei in de MX2 zijn achter stand op de Nederlandse WK-leider teruggebracht tot 57 punten. Tixier werd in de eerste race derde en won de tweede. Herlings, die on langs een gebroken been op liep, hoopt op 14 september zijn rentree te maken en als nog de titel op te eisen. anderen op de Jaizkibel de dans leidde, nam Katusha-kopstuk Ko- lobnev het initiatief op de nieuwe klim. De Rus verteerde de stuk ken van 20 procent echter minder goed. Dat was meer een kolfje naar de hand van Joaquim Rodri guez en Alejandro Valverde. Op de top had het duo een kleine voorsprong op Nieve, Mollema en Adam Yates. Waar Valverde als een duivel daalde, miste Yates een bocht. Het zorgde voor wat schrik bij de meesten, maar voor Valver de was het juist reden nog even bij te trappen. Juist toen Mollema en Nieve aan sluiting vonden bij Rodriguez was de nummer vier van de Tour al gevlogen. Nog voor Bauke Mollema kon dro men dat hij misschien wel de op volger kon worden van Adrie van der Poel (1985), Gert-Jan Theunis- se (1988) en Erik Dekker (2000) werd duidelijk dat hij voor de tweede plaats reed. In de afzink richting de boulevard van San Se bastian kwam het trio niet meer bij Valverde. „De benen waren goed, maar Valverde was gewoon te sterk. In de laatste kilometer had ik alleen nog maar die twee de plaats in mijn hoofd", aldus Mollema, die nog wel het sprintje won. Feyenoord zou de 1.86 meter lan ge spits dit seizoen willen huren, met een optie tot koop. Na het ver trek van Graziano Pellè is de club naarstig op zoek naar een nieuwe spits. Martin van Geel reisde zater dagochtend vroeg naar Napels. Dat hij serieus zaken wilde doen bleek uit het feit dat Joris van Benthem hem vergezelde naar Ita lië. De jurist komt bij transfers meestal pas in de laatste fase in beeld. Zapata is een sterke, grote spits die in zijn vaderland door brak bij America de Cali en daar na naar het Argentijnse Estudian- tes werd getransfereerd. In de zo mer van 2013 leek West Ham Uni ted zijn volgende werkgever te worden. De Engelsen kregen ech ter geen werkvergunning voor Za pata, die vervolgens bij Napoli te kende. Daar moest hij het afgelopen sei zoen in de Serie A vooral met in valbeurten doen. Zapata is ook nog geen A-international voor Co lombia. Mede door de concurrea- tie van aanvallers als Radamel Fal- cao, James Rodriguez, Jackson Martinez en Carlos Bacca speelde hij nog niet voor de nationale ploeg. Feyenoord, dat een eerste bod op Zapata eerder afgewezen zag wor den door Napoli, volgt tegelijker tijd ook nog steeds de ontwikke lingen rond Bas Dost (Wolfsburg) en John Guidetti. Manchester Ci ty verlangt zo'n vijf miljoen euro voor de Zweed, die de afgelopen twee seizoenen slechts spora disch in actie kwam. De afgelo pen week aangetrokken Luke Wilkshire kwam zaterdag voor het eerst in actie. De Australiër speelde een half uur mee met Jong Feyenoord/Excelsior. Op het veld van FC Horst in Er- melo eindigde het oefenduel met Anorthosis Famagusta uit Cyprus in 1-1. De enige treffer kwam op naam van Annas Achahbar. Naast Wilkshire, die het rugnummer 2 heeft overgenomen van de ver trokken Daryl Janmaat, deden ook onder anderen Warner Hahn, Khalid Boulahrouz, John Goos- sens en Miquel Nelom ritme op in Ermelo. Jordy Clasie sluit vandaag tijdens een besloten training weer aan bij de selectie. De international kreeg vanwege zijn deelname aan het WK drie dagen vrij. Fred Rutten bereidt zich met zijn ploeg voor op de return tegen Be- siktas in de derde voorronde van de Champions League. Na de 2-1-nederlaag in de Kuip moet Feyenoord woensdag in Istanbul met minimaal twee doelpunten verschil winnen om zich te plaat sen voor de laatste voorronde. Als dat niet lukt, kan de ploeg eind au gustus in de vierde voorronde van de Europa League alsnog Eu ropees voetbal veiligstellen. De nieuwelingen Bilal Basacikoglu en Wilkshire zijn niet speelge rechtigd tegen Besiktas. MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 SANTA ROSA MANCHESTER BOCHUM TROMSO LOMMEL I Bauke Mollema (links) finisht als tweede in de Clasica San Sebastian, voor de Spanjaarden Rodriguez (rechts) en Nieve (midden), foto Tim de Waele/Hollandse Hoogte door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De naam Duvan Za pata is toegevoegd aan het lijstje met potentiële aanwinsten voor Feyenoord. De Colombiaanse aan valler komt bij Napoli weinig aan spelen toe, omdat hij Gonzalo Hi- guain en de onlangs aangetrokken Spanjaard Michu voor zich moet dulden. Feyenoord heeft drie spitsen in het vi zier, als vervanger voor de naar Sout hampton vertrokken Pellè. Het zijn de Colombiaan Zapata, de Zweed Guidet ti en de Nederlander Bas Dost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23