Mollema in Eneco Tour Dood Marco Pantani opnieuw onderzocht Van der Lijke blijft thuis v I I I I Volleybalsters slagen voor eerste test UCI schorst Kreuziger alsnog 22 SPORT WIELRENNEN Alejandro Valverde en Bauke Mollema spoelen vieze nasmaak van Tour de France weg in Clasica San Sebastian. Als alternatief zal Mollema in ei gen land te zien zijn. De coureur heeft de Eneco Tour op zijn pro- gramma gezet. De ronde start op 11 augustus in Terneuzen en fi nisht 17 augustus in Sittard. Daar na zal Mollema ook nog de GP Québec en GP Montréal rijden. „Maar het hoofddoel van het na jaar wordt natuurlijk het WK." De wereldtitelstrijd wordt 28 sep tember in het Spaanse Ponferrada verreden. F Op dezelfde dag plaatste de Itali aanse sportkrant Gazzetta dello Sport een reconstructie die moet aantonen dat 'De Piraat' niet zelf verantwoordelijk was voor de toe diening Van uc öVêluöSiS COC2IIÏ6 waaraan hij tien jaar geleden op 34-jarige leeftijd in een hotelka mer in Rimini gestorven is. „Het is onze plicht het onderzoek te heropenen", aldus Paolo Gio- vagnoli, hoofdaanklager van de rechtbank van Rimini. „We bestu- GDANSK - Een dag voor het begin van de Ronde van Polen heeft Ro man Kreuziger te horen gekregen dat hij niet mag starten. De inter nationale wielrenunie UCI heeft de Tsjechische wielrenner van deren het materiaal dat Pantani's moeder ons geleverd heeft." In de reconstructie wordt beschre ven hoe de verslaafde wielrenner gedwongen zou zijn in water ver dunde cocaïne tot zich te nemen om zo de schijn van een overdosis te wekken. Pantani zou kort daar voor twee keer contact hebben ge zocht met de receptie met het ver zoek de politie in te schakelen om dat hij werd bedreigd. Ook wer den in de hotelkamer skijacks aan getroffen terwijl hij zonder baga ge was ingecheckt. Daarbij was er sprake van een hoofdwond waarvoor geen verkla ring werd gevonden. „Ik zal pas stoppen als de waar heid over Marco bekend is", meld de Tonina Pantani gisteren in de krant la Repubblica. „Ze hebben hem vermoord en ik heb altijd ge weten dat het op deze manier is gebeurd. Mijn gevoel is altijd ge weest dat hij iets had ontdekt en dat iemand anders vond dat hij moest zwijgen." SAN SEBASTIAN - Ze hadden allen zo hun redenen om te starten in het Baskenland. De revanchege- voelens waren het sterkst. En zet ten-aan tot grootste prestaties. De topdrie van de Clasica San Sebasti an keek met gemengde gevoelens terug op de Tour. Een week na dien stonden Alejandro Valverde, Bauke Mollema en Joaquim Rodri guez tenminste wél op het po dium. Tsja, wat moest je nu toch van hun Tour vinden? Ze hadden zelf, na een weekje bijkomen, crite riums rijden én overdenken, ook zo hun vraagtekens. Alejandro Valverde verspeelde in de slot- week van de Tour een podium plaats. Twee Fransen staken hem met Parijs in zicht nog voorbij. Vierde. De meest ondankbare plek. Was het achteraf niet beter geweest zich op ritzeges te rich ten? „Door de Tour was ik met een minder gevoel aan deze wed strijd begonnen", erkende Valver de. „Maar om het nu revanchegedach ten te noemen. Ik geef me altijd volledig als ik een rugnummer op heb", aldus de Spanjaard, die 'San Sebastian' in 2008 ook al eens won en na zaterdag weer num- Tinkoff-Saxo een voorlopige schorsing opgelegd, in afwachting van een uitspraak in het lopende onderzoek naar schommelende bloedwaarden bij Kreuziger. De Tsjech werd al in 2012 betrapt. Van der Lijke kon in de eindsprint in kansrijke positie het achterwiel van de voor hem rij dende Luxemburger Dillier niet meer ontwijken en smakte tegen het asfalt. Een flinke hoeveelheid schaafwonden op z'n rug en bei de heupen waren het resultaat. Hij werd vijftiende in het eind klassement. „In een wedstrijd als de Clasica San Sebastian moet je fit aan de start verschijnen. Die koers is zö sterk bezet", legde Van der Lijke gisteren na een trainingsrit van vijf uur uit. De Middelburger heeft een kleine week om van zijn verwondingen te herstellen. Zondag is de Lon don Classic zijn eerste wedstrijd. Daarna rijdt hij van 14 tot en met 18 augustus de Arctic Race in Noorwegen en daarna volgen de Vattenvall Cyclassics in Hamburg (24 augustus) en de GP Ouest Fra- ce in Plouay (31 augustus). mer één op de UCI World- Tour-ranking is. Bauke Mollema dan. Wat ziekjes in het begin van de Tour, kroop hij naarmate de Ronde vorderde wel richting verbetering van zijn beste klassering. Een slechte tijdrit op de slotzaterdag verpest te het goede gevoel. Met chagerijn uit Parjjs vertrekken is nooit fijn. Joaquim Rodriguez had op voor hand al geen zin in de Tour en liet dat ook duidelijk blijken. Dag na dag kwam hij op achterstand binnen. Het bood hem de kans om mee te sluipen in een ontsnap ping die hem de bolletjestrui ople verde. Maar zelfs dat kleinood kon hij niet tot in Parijs vasthou den. Het kleine leed maakte dat de drie - net als de uiteindelijke nummer vier Mikel Nieve overi gens, voor Sky was de Tour hele maal op een drama uitgelopen - net even wat meer eergevoel in de Baskische klassieker legden dan de concurrentie. Er was nog wat recht te zetten. De Clasica is in dat opzicht altijd een rare wedstrijd geweest. Feite lijk zit de klassieker voor de mees ts renners net iets te dicht od de Tour. Bovendien staat er met de Ronde van Polen en de Tour of Utah een tweetal concurrerende meerdaagsen op de kalender. Het noopte de organisatie tot in grepen. De koers is in de loop der jaren korter geworden, 219 kilome ter is betrekkelijk kort voor een klassieker. Bovendien moest iets gedaan worden aan de voorspel baarheid van de koers. Sinds jaar en dag bracht de Jaizkibel de be slissing. En dat terwijl rond San Sebastian toch ook nog een steil klimmetje als de Bordako Tontor- ra lag. Nieuw in het parkoers zorgde de ze puist direct voor spektakel. Na dat Laurens ten Dam nog met zes De andere twee tegenstanders, Ar gentinië (vrijdag) en Canada (gis teren) konden ook niet op tegen de ploeg van bondscoach Vermeu len. De trainer was content met de resultaten en vooral de manier waarop zijn team zaterdagavond tegen België terugkwam na twee tegenslagen. De eerste was het weggeven van de eerste set met 29-27. De tweede domper was de 2-0-achterstand in sets. Maar juist in die ogenschijnlijk uitzichtloze situatie kregen Vermeulen en zijn speelsters het dividend uitge keerd van eerdere investeringen. Toen de ploeg in vrijwel diezelfde samenstelling gistermiddag tegen Canada de eerste set kansloos ver loor, kwamen er gewoon vier an dere speelsters in om dat duel de goede richting in te doen kante len, ook al was er ook toen een vijfde set nodig. Met nog een weekeinde in eigen huis te gaan, vanaf vrijdag in Doe- tinchem tegen Polen, Puerto Rico en België, is Nederland zo goed als zeker van plaatsing bij de bes te vier. Doetinchem wordt daar mee een voorproefje van die Final Four. Daar komen naast organisa tor Polen vrijwel zeker Neder land, België en Puerto Rico in ac tie. Zij strijden om een plek in de grote finale in Japan met de zes beste landen van de wereld. Duvan Zapata is bij Feyenoord in beeld om spits Pellè te vervangen, foto Maurizio Borsari/Hollandse Hoogte SAN SEBASTIAN - Het was al ZO goed als zeker, maar Bauke Molle ma zal dit jaar de Vuelta definitief niet rijden. Vorig jaar won de Bel- kin-kopman nog een rit in de Ron de van Spanje. Ideale dag om wat recht te zetten door Peter van Leeuwen ROME - De dood van de Italiaanse oud-wielrenner Marco Pantani wordt opnieuw onderzocht door justitie. De bevestiging volgde op een mededeling van Pantani's moe der Tonina op haar Facebookpagi- na. „Het is op 2 augustus zestien jaar geleden dat Marco de Tour won. Aan alle mensen die in hem geloofden, meld ik dat het onder zoek naar zijn dood is heropend", postte ze zaterdag. door Edward Swier door Koen de Vries VLISSINGEN - Nick van der Lijke stond zaterdag niet aan de start van de Clasica San Sebastian, hoe wel hij door zijn ploeg Belkin wel geselecteerd was. Een valpartij, af gelopen woensdag in de finale van de laatste etappe van de Ronde van Wallonië, gooide roet in het eten. IS door René Banierink LEUVEN - Het ging niet van een leien dakje, maar de Nederlandse volleybalsters hebben de eerste echte test van deze zomer door staan. In de World Grand Prix ver sloegen ze zaterdagavond in een pakkend gevecht de nummer drie van het EK, België, met 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22