Vier gewonden bij ernstig ongeval A58 II Illlllll Odysseus is zijn reis begonnen PZC De pro-Gazademonstratie kon wel eens escaleren, dacht de gemeente Amsterdam. Het werd een emotionele roep om hulp. Ook Johan Cruijff Schaal naar Zwolle MAANDAG 4 augustus 2014 Zon, wolken Zeeland is ideaal om met een boot te liggen AMSTERDAM - Een paar duizend demonstranten vallen op com mando op de grond, ze bewegen niet meer. Alsof ze Palestij nen zijn, zojuist om het leven geko men door een Israëlisch bombar dement in Gaza. Een man draagt een bebloede pop over het Leidse- plein, zijn blik fel en wanhopig, alsof hij zijn kind is verloren. Iedereen heeft dezelfde bood schap deze zondagmiddag in Am sterdam: Israël, stop de aanval op burgers in Gaza. Hoewel het protest uiterst emotio neel is, gaat het niet gepaard met geweld, zoals burgemeester Eber- hard van der Laan eerst vreesde, gezien de spanningen tussen de is lamitische en loodse gemeen schap in de hoofdstad. Ja, er zijn verhitte discussies op het Museumplein. Maar vooral tussen demonstranten en journa listen. Niemand wil het hebben over Palestijnen versus Joden. „Dit protest heeft niets met antise mitisme te maken", zegt Yousef Ahmed. „Het gaat erom dat het ge weld tegen onschuldige burgers stopt. Onze premier Rutte zegt pal achter Israël te staan, maar dat kan toch niet waar zijn: bijna 1.800 Gazanen zijn al dood." Ah med loopt rustig met de meute mee, maar van binnen kookt het. „Mijn zus en haar kinderen zaten in de school die vanochtend is ge bombardeerd. Ik was zo bang dat ze het niet hadden gered, maar ze leven nog. Mijn andere zus trof een onontplofte bom van 1.000 ki lo in haar woonkamer aan. Ze zijn naar mijn broer gevlucht, maar in Gaza is het nergens veilig." De illusie dat de roep om hulp aanslaat bij de wereldleiders heb ben de meeste demonstranten niet. Maar ze laten toch van zich horen. Nora El Marraki schreeuwt het zelfs: „Wij willen de slachtof fers in Gaza een stem geven, zij hebben die niet meer." AMSTERDAM - PEC Zwolle heeft na de KNVB-beker ook de Johan Cruijff Schaal veroverd. De ploeg van trainer Ron Jans won gisteren de openingswedstrijd van het sei zoen tegen landskampioen Ajax met 1-0. Stef Nijland maakte in de Amsterdam Arena kort na rust het enige doelpunt. PEC Zwolle had Ajax op 20 april ook al verslagen in de finale van het bekertoernooi (5-1). De club pakte voor het eerst de Johan Cruijff Schaal, die vorig jaar door Ajax was gewonnen. PEC opent de eredivisie vrijdag tegen FC Utrecht, Ajax speelt zondag tegen Vitesse. DESTELLING UW MENING 319 reacties Vreemdelingen horen niet in een isoleercel EEN* WÈÊÊÊÊ 50% 0NEENS 50% KRUININGEN - Vier personen zijn gistermiddag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de A58 ter hoogte van Kruiningen. Drie van hen liepen slechts lichte verwon dingen op. De aanrijding zorgde voor veel verkeershinder. Er ontstond een lange file. De A58 werd afgesloten tussen de afslagen Rilland en Kruiningen-Yerseke. Een automobilist reed rond 12.50 uur achter op een personenauto met daarin drie vrouwen. Vermoe delijk werd te laat opgemerkt dat er sprake was van filevorming. Twee van hen raakten lichtge wond, de derde liep zwaarder let sel op. De veroorzaker van het on geval raakte eveneens lichtge wond. Na de kop-staartaanrijding schampte de eerstgenoemde auto een bestelauto. Diverse personen zijn per ambu lance overgebracht naar het zie kenhuis. Kort voor 14.00 uur kon de vluchtstrook worden vrijgege ven voor het verkeer. 1 Word ook abonneef 1 Ga naar B www.pzc.nl/abonneren B 8 711688 55553 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 181 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 'Protest geeft doden een stem' door Francine Wildenborg O Pagina 3 Anti-Joodse leuzen en vlaggen blijven uit RITTHEM - De rockopera 'O die zee', een moderne bewer king van Homerus' klassieke Odyssee, beleefde zaterdag avond de eerste try-out voorstelling. Enkele honderden toeschouwers genoten vanaf een overdekte tribune van het muziek- en kijkspektakel in de gracht van Fort Ram- mekens. Regisseur Tom de Ket verplaatste het mythische verhaal naar Zeeland. De dolende Odysseus wordt in deze versie vertolkt door Steijn de Leeuwe, die tijdens zijn vrij gezellenfeest een hallucinerende nacht beleeft. Op de fo to: zijn ontmoeting met de verleidelijke hedendaagse sire nes. De rockopera met songteksten van tal van bekende Nederlandse muzikanten gaat woensdag in première en is t/m 23 augustus te zien in Fort Rammekens. foto Lex de Meester. Pagina 21Opnieuw tik voor Ajax Het Korps Nationale Reserve blijft nodig zie pagina 2 en 3 Reageer op pzc.nl i ma - vr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1