molenaar /Jk iK bét l&lek( Jeugdorkest Nederland is op dreef In dag een veilige douche! X ZEELAND 19 ONVEILIG VEILIG •V Een concert van een orkest van getalenteerde jonge mu sici is apart. Enthousiasme, flair en passie zijn dan gegaran deerd. Kleine foutjes worden ver geven. Opmerkelijk van het Jeugdorkest Nederland (JON) was dat er bijna altijd gelijk gespeeld werd en dat er bovendien genuanceerd werd gespeeld. Dat lag ook voor een groot deel aan de goed sturende en leidende Jurjen Hempel. Le car naval Romain van Berlioz voor groot orkest met piano en vijf slag werkers klonk afwisselend sub tiel en uitbundig. Het fragmentarische Celloconcert van Dvorak is een illustratie van de heimwee die de componist had naar zijn vaderland. Voortdu rend wordt er gewisseld tussen onstuimigheid en nostalgie. De klaagzang in het Adagio werd langzaam gebracht en klonk iets te smartelijk. Wispelwey speelde intens, geëmotioneerd en met spe ciale effecten. De balans tussen de mooie klankkleuren van orkest en solist was niet ideaal. Het orkest revancheerde zich in de vijfde symfonie van Sjostako- vitsj. Mooie soli, attente strijkers en accuraat slagwerk. De Russi sche passie en ook de ironie van de componist kwamen goed uit. Of het nu de spottende melodie ën waren, de angstaanjagende ho ge trillers, de felle staccato's of de nerveuze, angstige sfeer, het or kest was op dreef en maakte met deze uitvoering een statement, zo als de componist in zijn tijd. naast materiaal en ervaren begelei ders een budgetje van 1500 euro beschikbaar. „We moesten zelf zorgen voor sponsors, bijvoor beeld om iedereen op de set van eten en drinken te voorzien. Ook dat is goed gelukt dankzij horeca- groothandel en plaatselijke onder nemers." De rol van Willem in 'Ijskoud' wordt gespeeld door Hans Dood- korte (62) uit Tilburg. Terwijl Maaike Verstraten nog snel de laatste hand aan zijn grime legt, want de opname begint zo, ver telt hij over zijn betrokkenheid. „Ik speel al lange tijd toneel en vooral de laatste zeven jaar be hoorlijk intensief. In het amateur toneel en soms in het professione le circuit. Het leukste vind ik het om mee te doen met een project als dit. Die jonge mensen binnen de crew zijn zo enthousiast, gaan vol energie voor het hoogst haal bare. Het mooie is vooral dat ze nog niet zijn verzand in oude ma niertjes." SJoofkoM- \JeX\JcKJA^ uojO bcuA Deze week is het de beurt aan de volgende finalist in de FilmStarZ competititie: Elke Verplanke. Zij gaat in Zeeuws-Vlaanderen opna men te maken voor 'Drempels'. Het verhaal gaat over drie kluize naars die al jaren via internet con tact met elkaar houden. Nu moe ten ze hun veilige thuishavens verlaten om in de echte wereld sa men een vermiste lotgenoot te gaan zoeken. Als laatste staan de week hierna de draaidagen ge pland voor 'Ballenjongens' van Ines den Hollander. Zij vertelt in haar korte speelfilm het verhaal over de gesloten twintiger Adam die verliefd word op één van de jongens van de voetbalclub waar tegen hij moet spelen. „Dat blijkt ook in 2014 nog een be laden onderwerp", constateert Matthias Hoekman van CAVAK. „De oproep om figuranten lever de best wat respons op, maar toen duidelijk werd waar het verhaal over ging, trokken helaas toch en kele mensen zich terug." gladde Oude situatie Nieuwe situatie Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een gratis vrijblijvend thuisadvies De ideale douche voor ouderen De voordelen van Molenaar Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Plaats Telefoon E-mail wk32_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Mglenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 RECENSIE door Jeanette Vergouwen Muziekpodium Zeeland Werken van Berlioz, Dvorak en Sjosta- kovitsj. Door JON o.l.v. Jurjen Hempel en cellist Pieter Wispelwey. Gehoord 3 augustus in de Grote Kerk in Veere. aan de bak Acteur Willem Doodkorte in zijn rol van Willem tijdens opnamen voor de korte speelfilm 'Ijskoud' van Lennart Gosman in de FilmstarZ-competitie. foto Mechteld Jansen RAS OP VLOER Senioren merken dat het baden veel inspanning kost. U staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim 4000 mensen in het ziekenhuis. Kies daarom voor de veilige comfortdouche van Molenaar. Binnen 1 dag geplaatst, zonder grote verbouwing. 3, stuur mij de gratis brochure over comfortdouches Naam Dhr Mevr Adres Postcode Zonder ingrijpende verbouwing Uw oude bad binnen 1 dag vervangen Oude bad of douche gratis afgevoerd Op uw maat gemaakt Vrijblijvend advies bij u thuis Uitgebreide catalogus met alles wat u wilt weten over comfortdouches en alle modellen. Of vraag hem aan op: www.molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19