Keukens Kruispunt Sioeweg Verkiezing prontste aangepast voor fietsers boer(in) op Walcheren Over een maand wordt het Dokje een echt dok Keuken Politie maakt einde aan houseparty De politie heeft zaterdag morgen een einde gemaakt aan een illegale houseparty aan de Campweg in Sint-Phi- lipsland. Er waren meldin gen van geluidsoverlast van circa veertig feestgangers. De harde muziek werd di rect uitgezet en het feest stopte. Er is niemand aange houden. Piet Hart is de beste palingroker Piet Hart uit Nieuwerkerk heeft zaterdag het Open Zeeuws Kampioenschap Pa- lingroken gewonnen. De wedstrijd werd voor de 15de keer gehouden op recreatie boerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Tweede werd G. van Sliedrecht uit Sint Philipsland en derde Bram Jumelet uit Bruinisse. Dronken man aangehouden Een 21-jarige inwoner van Utrecht is zaterdagmorgen aan de Rondweg Biggekerke aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. Agenten zagen hem samen met een ander rijden op een bromfiets. Geen van beiden droeg een helm. Op het bu reau bleek de bestuurder veel te diep in het glaasje te hebben gekeken. Pijncentrum op Boulevard In de Zorgboulevaart in Vlis- singen komt een pijncen trum. Het centrum gaat van daag open. Rob van Seven- ter, die verbonden is aan het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam, houdt er spreekuur. Hij werkt samen met een revalidatiearts, neu rologen, neurochirurgen en orthopeden uit het ADRZ en Zeelandcare. Winkel 'Leger* ook in vakantie open De kledingwinkel in het ge bouw van het Leger des Heils aan 't Zwin 1 in Middel burg is ook tijdens de vakan tie open op dinsdag van 12.30 tot 14.30 uur en op don derdag van 09.30 tot 13.00 uur. Bruikbare tweedehands kleding kan gedeponeerd worden in de groene textiel- container achter het korpsge bouw. rnmii' keu/.c, VÖÖY elk huthjet ook voor uw totale keukenverbouwing VLISSINGEN - De kruising tussen de Sioeweg en de Koudekerkse- weg in Vlissingen wordt voor fiet sers aangepast. Het is niet langer verplicht om de weg over te ste ken bij de stoplichten. Fietsers die over het fietspad langs de Sioeweg in de richting van het strand rijden, moeten nu na de oversteek van de Koudekerk- seweg de Sioeweg oversteken, om rechts van de weg door te fietsen. Veel fietsers fietsen nu nog even links door, om dan bij de Drees- straat over te steken. Daar staan geen verkeerslichten. De Wijkraad Paauwenburg heeft al gevraagd of het eenrichtingsver- keersbord aan de linkerkant van de weg niet weg kan, maar de ge meente heeft daar tot nu toe nega tief op gereageerd, omdat het te gevaarlijk zou zijn. Maar het colle ge van b en w heeft nu anders be slist. Het fietspad aan de linkerkant (de zuidkant) van de weg wordt iets verbreed en de oversteek bij de Dreesstraat wordt overzichtelijker gemaakt, zodat het daar veiliger wordt om over te steken. Eigen lijk was het de bedoeling om een rotonde op het kruispunt aan te leggen, maar daar is geen geld voor. Deze aanpassing kost onge veer veertienduizend euro. WESTKAPELLE - Tijdens de Traditie dag in Westkapelle vindt woens dag de verkiezing plaats van de Prontste boer en boerin van Wal cheren. Inschrijving staat open voor iedereen die Walcherse kle derdracht heeft of kan lenen. „Zondagse dracht, werkdracht, heel oud of van kort geleden, alles kan. Als het maar wel gedragen wordt zoals het hoort: netjes en bij elkaar passend", zegt Ada van Hoof van het Polderhuismuseum. „Jong en oud mag meedoen, gebo ren Zeeuw of niet, alleen of als stel." Er is een juryprijs en een pu blieksprijs. De organisatie is in handen van het Walcherse Cos- tuum. De deelnemers paraderen van 13.00 tot 14.15 op de zeedijk en in de tuin van het museum. Daarna volgt een klederdrachten show op de Libertybridge. Hier toont het Walcherse Costuum de veranderingen in de klederdracht van de laatste 200 jaar, en vindt vanaf 15.30 uur de prijsuitreiking plaats. Bij slecht weer wordt de verkiezing verplaatst naar de Mo- riakerk. Kandidaten kunnen zich melden bij mhanse@zeelandnet.nl of op de dag zelf tussen 12 en 13 uur. Op de Traditiedag wemelt het in Westkapelle van de activiteiten. „Toen Pieter van Vollenhoven het dokje opende, dachten we nog dat drie maanden later de eerste schepen er konden liggen", zegt Niek Peters, die voorzitter is van de stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen (en raadslid voor D66). „Maar daar bleken nogal wat ha ken en ogen aan te zitten. Het is een heel oud dok, en de milieu-ei sen zijn tegenwoordig wat stren ger dan in 1705." Inmiddels is duidelijk wat er alle maal wel en niet mag en kan de vergunning worden aangevraagd. Maar voor er ook maar een schip in kan, moeten er dokschoenen komen. „De vloer van het Dokje loopt schuin af', zegt Peters. „Dus we moeten goed meten onder welke hoek die dingen moeten staan. Een schip moet er precies goed inzakken.als we het water er uit laten lopen. Het moet stevig liggen." Samen met twee oud- dokmeesters van de Schelde is de stichting een dokplan aan het schrijven. „En er moet een goede toegangstrap komen om materia len aan te voeren en er moeten aansluitingen worden gemaakt voor elektriciteit en water." Woensdag is het dokje weer eens helemaal leeggepompt, opgeme ten en schoongemaakt. „We kwa men twee scharen tegen, een mes en een fiets. Die is inmiddels weer bij de eigenaar. We hebben het nu weer gevuld, niet om als buurtzwembad te dienen, maar omdat dat beter is voor het hout." De stichting is nu nog op zoek naar een schip dat in het Dokje wil liggen. „We hadden graag de Astrid gehad, maar ja: die is ver gaan. We kunnen alleen aanbie den wat we in de scheepvaart 'knippen en scheren' noemen: het schip aan de onderkant schoon maken en weer schilderen." SINT PHIUPSLAND KERKWERVE BIGGEKERKE VLISSINGEN MIDDELBURG Spoorstraat 18c A PllJfi 4431 NK 's Gravenpolder IIAB T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com MAANDAG 4 AUGUSTUS 2014 WALCHEREN 17 VLISSINGEN - Nog een maand, dan gaat het water weer uit het Dokje van Perry. Op de bodem komen dan betonnen dokschoenen, stuk ken op maat gegoten beton waar schepen op kunnen rusten. En dan is het Dokje van Perry eindelijk klaar voor waarvoor het bedoeld was: schepen dokken. Zwemmen op het Scheldeterrein in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17