ZEELAND Onbegrip Saksen &Thüringen Verbrand rubber almanak Auto gestolen Aantal meldingen van overlast door verwarde personen fors toegenomen in negen van de dertien Zeeuwse gemeenten. PEC is Ajax weer de baas Over heel Zeeland steeg het aan tal meldingen in deze periode met 34 procent. De cijfers zijn af komstig uit onderzoek van Local Focus, op basis van politiegege vens. Ten opzichte van vorig jaar is er landelijk een stijging van ze ventien procent te zien. Volgens een landelijk politiewoordvoerder speelt de bezuiniging op de ggz mogelijk een rol. Eind maart zei Rick Mentjox, lid van de Raad van Bestuur van Emergis in Goes, dat het nog veel te vroeg was om die koppeling te leggen. „Pas op de lange termijn - zeg 2018 - kun je zien wat de ge volgen van deze omslag zijn." Maar de praktijk is ondertussen dat de politie steeds meer tijd kwijt is met 'symptoombestrij ding', zoals een woordvoerder van de landelijke politie het uitdrukt. Onbekend is hoeveel uren de Zeeuwse politie precies besteedt aan het 'blussen van brandjes', of wel het kalmeren, doorverwijzen of doorgeven aan hulpverleners. Woordvoerster Esther Boot: „We zijn er soms uren mee bezig, ter wijl wij daar niet de juiste instan tie voor zijn." Als iemand meubi lair uit het raam gooit, is er geen sprake van een strafbaar feit. De politie grijpt in omdat er een ge vaarlijke situatie ontstaat, maar kan de man niet meenemen naar het bureau. De landelijke woord voerder laat weten dat het schrap pen van ggz-bedden wel 'een deel van het probleem' is, maar zegt ook dat de politie deze boodschap niet 'actief onder de aandacht van de politiek wil brengen'. Eind vorige week deed zich zo'n geval voor rond een verwarde, agressieve man (39) in Burgh- Haamstede. Hij hield schreeu wend fietsers aan en stak op het strand een tas van een badgast in brand. En op 1 maart doodde een 51-jarige Middelburger met een psychiatrisch verleden een 19-jari- ge plaatsgenoot. De twee Zierikzeese vriendjes en klasgenoten hebben het virus nu bei den te pakken: schaken. De één al wat langer dan de andere. Zoals dat vaak gaat raakte jan ruim een jaar geleden besmet met het schaakvirus door zijn opa. Wouter raakte gefascineerd door het spelletje, omdat hij Jan af en toe geheimzinnig met de stukken zag schuiven. Toen de klas van beide vrienden een project wijdde aan schaken, was het moment daar: ze zaten samen aan het bord. Wouter werd in een kwartiertje door zijn vriendje jan van het bord geveegd en gaf er toen blijk van dat hij iets toch niet goed begrepen had. „juf, het is toch: wit begint en zwart wint?" Kras.nl/17520 of bel 0900-9697,5cPm ZUIDDORPE - Bij een woningin braak aan de Sint Janstraat is zater dagavond een personenauto gesto len. De inbrekers forceerden de achterdeur en doorzochten de wo ning. Ze namen geld en sieraden mee. Uit de garage werd een blau we Honda Jazz met het kenteken 97-RZR-9 gestolen. Het voertuig is inmiddels internationaal gesig naleerd. De politie deed sporen- en buurtonderzoek. MAANDAG 4 augustus 2014 13 Bezuiniging zorg kost politie tijd door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - De Zeeuwse politie heeft haar handen vol aan overlast van verwarde of overspannen per sonen. In negen van de dertien ge meenten nam het aantal meldin gen tussen 2011 en 2013 fors toe. www.pzc.nl: Cijfers per gemeente OOST-SOUBURG - De geur van brandend rubber en het geluid van brullende motoren was afgelopen weekeinde tot ver in Oost-Souburg te ruiken en te ho ren. Op de Driftchallenge by the Sea op het Olauterrein stuurden tientallen chauffeurs hun wagen dwars de bochten van het circuit door. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Geniet in een groene omgeving, perfect voor natuurliefhebbers! Uniek 4-sterren kasteelhotel, nabij Neukirchen Inclusief ontbijtbuffet, gratis wifi en gebruik sauna Klantbeoordeling 8,4 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13