■=swm Goes' bedrijf speelt rol bij tv-serie The Quest Fietsen 22 ZEELAND PRIJSVERGELIJKING ZOMERMENU Beach Cleanup Tour over het Noordzeestrand PZC-verslaggevers nemen steekproef: hetzelfde zomermenu kost in oostelijk Zeeland het meest. zaterdag Als u ten zuiden van de Westerschelde rijdt en u denkt: wat fietst daar nu? Het heeft wel een racefiets, maar het komt niet vooruit, het heeft wel zo'n helm, maar het shirt is van een obscure hardrockband, het draagt wel een wieier- broek, maar geen bijbehorende schoenen, wat is dat? Nou dat ben ik. Na jaren van sportieve inactivi teit heb ik besloten mijn race fiets weer in gebruik te nemen. Hij stond echt al heel lang in de schuur, maar nadat mijn doch ter van bijna zeven zei dat ze me daar nog nooit op had zien fietsen, mijn vrouw voor de derde keer foto's stond te ne men om hem op Marktplaats te zetten, vond ik het genoeg ge weest. Geïnspireerd door de goeie prestaties van de Neder landers in de Tour heb ik me voorgenomen minimaal één keer per week te gaan fietsen. Ik ben nu twee keer geweest. Twee keer naar Koewacht en te rug, omdat ik dan vanwege een zuidoostenwind op de terug weg meewind had. Het viel niet mee. De Reuzenhoekse- diek voelde voor mij als een col van buitencategorie, de tegen wind op de lange, rechte weg van de Tweede Verkorting als een mistral en de paadjes van de Staats-Spaanse Linie als de kasseien van Parijs-Roubaix. Die paadjes liggen er trouwens keurig bij en wat een prachtige omgeving! Wat kan het dichtbij toch mooi zijn. Op de terugweg ging het ietsje beter, ik fietste door het Axelse bos over de golfbaan. Daar rijd je wat be schut. Ik zag een paar beken den lachend op het gemakje een balletje slaan. Ze herken den mij niet. Gelukkig. Ik had weinig behoefte om eens volle bak 'Heui' te roepen. Het laatste stuk over Schapenbout had ik wind mee en ging het best wel lekker. Totdat ik ingehaald werd door een vrouw van in de zeventig. Ik wilde me niet laten kennen en ben volle bak gaan rijden om haar bij te houden. Kilometers verder bij de stop lichten van de Sint-Anna stond ik hijgend naast haar. Ze lachte. „Aah Harte noe zie ik het pas, ja ik rie elektrisch, dan hao je toch een stuk harder eeh!" Pffftf. r bestonden twee tramlijnen: Middelburg - Koudekerke - Domburg en Vlissingen - Koude- kerke. Op 14 april 1906 reed de eerste stoomtram over het eiland. In Koudekerke, Biggekerke, Sint Jans- kerke, Westkapelle en Aagtekerke werden stations gebouwen neergezet. elaas waren de tramlijnen op den duur niet meer winstgevend. Dit kwam door de opkomst van autobuslijnen. Het huidige busbedrijf Connexxion komt voort uit de onderneming Tramdienst Walcheren. Op 31 december 1937 reden de laatste trams. 1906-1907 Boazschool Meüskerke Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek over 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje. MIDDELBURG - Wie denkt in het Zeeuw se achterland altijd goedkoper te kun nen dineren dan aan de kust, heeft hét mis. Toeristische kustoorden met hun strandpaviljoens zijn niet per definitie duurder. Dat blijkt uit een steekproef. PZC-ver slaggevers bestelden bij negen restau rants, kriskras door de provincie, het zelfde zomermenu voor persoon: een pannetje mosselen, een biertje, een glas witte (huis)wijn en een kop koffie. Daarvoor moesten ze ruwweg tussen 24 en 30 euro aftikken. Spekkoper is de verslaggever die neerzeeg bij eethuis De Linde aan de Voorstraat in Colijns- plaat: 23,75 euro, de laagste rekening die de mystery-eters voorgeschoteld krij gen. De Landing in Baarland vraagt 25,25 euro en is daarmee ook één van de goedkopere etablissementen. In Hulst zijn we het duurst uit. Het Bonte Hert aan de Grote Markt in Hulst vraagt 31,70 euro voor ons zomer menu. Omrijden naar het uiterste noordoostén - Anna Jacobapolder - le vert behalve een fraai uitzicht op het Zijpe geen voordeel op: 29,30 euro laten we achter bij restaurant 't Veerhuis. Aan de overkant, bij eetcafé De Vrien den van Bru in Bruinisse, meldt het bonnetje dat er 28,10 euro moet wor den gepind. Daarmee zit het eetcafé iets boven het gemiddelde. Aan de kust liggen de prijzen voor dit menu tussen 26 en 27 euro. Bij restau rant het Wapen van Zeeland in Renes- se leggen we 26,20 euro op het bordje. Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissin gen verlangt 27,10 euro en Beachhouse 25 in Breskens (aan Zee) 27,90 euro. Dat zijn we ook kwijt bij brasserie De Huifkar op de Markt in Middelburg: 27,70 euro. Het duurste glas witte (huis)wijn wordt genoten in Beach house 25. Dat kost 4,00 euro. Het Wa pen van Zeeland in Renesse schenkt in deze reeks het duurste biertje: 2,60 eu ro. De steekproef zegt alleen iets over de prijs, niet over de kwaliteit. fflgsi&BS NuFormer projecteert 3D video- mapping in de nieuwe Ameri kaanse serie, die oogt als een reali ty-variant van Game of Thrones en Lord of the Rings. Het bedrijf maakte vorig jaar deel uit van de filmploeg die de eerste afleverin gen op locatie schoot. NuFormer heeft zich ontpopt tot een toon aangevend bedrijf op het gebied van driedimensionale videomap- ping. Videomapping is een ge avanceerde projectietechnologie waarmee op gedetailleerde wijze kan worden geprojecteerd op gro te en kleine oppervlakken en op objecten. NuFormer werkt voor grote klanten in alle delen van de wereld, zoals India, Amerika en China. Amerikaanse producenten kennen inmiddels het werk van het Goese bedrijf. ABC zocht dan ook zelf contact. De nieuwe tv-se rie waarin 12 deelnemers een reis door de wereld van Everealm 'ma ken, is voorlopig alleen te zien in de Verenigde Staten en Canada. CADZAND-BAD - Een halve kilo aan hoofdzakelijk plastic en draadjes. Dat was het resultaat van de eer ste 100 meter Beach Cleanup Tour langs de Nederlandse kust, die vrijdagochtend bij Cadzand- Bad begon. De strandschoonmaak wordt in 31 etappes uitgevoerd door vrijwilli gers en medewerkers van de orga niserende Stichting De Noordzee. Maandag verlaat de tour Zeeland via Burgh-Haamstede en Renesse de Brouwersdam over. De tour eindigt 31 augustus op Schiermon nikoog. Vorig jaar werd de actie voor het eerst gehouden. Dat le verde in totaal 6500 kilo afval op. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns UNIVERSITY Hapje aan zee niet duurder V;Vv*/ Beachhouse 25. Een zomermenu aan zee is niet duurder dan in het achterland. door Frank Balkenende DELTA vwNmft GOES - Het Goese multimediabe drijf NuFormer heeft meegewerkt aan de nieuwe Amerikaanse tv-se rie The Quest, een zogeheten new reality adventure die afgelopen donderdag in première ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 90