Petitie tegen bezopen party tussen tijgers €379 8 BUITENLAND PROSTITUTIE IN SURABAYA J|£ Peter Langhout Reizen Burgemeester van Surabaya wil grootste hoerenbuurt van Zuidoost-Azië sluiten. Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's Gewonden bij botsing treinen Vlak bij het centraal station van het Duitse Mannheim is gisteren een passagierstrein in botsing gekomen met een goederentrein. Twee wa gons met zo'n 110 inzitten den zijn gekanteld. Volgens de brandweer zijn er twaalf gewonden, maar zijn er geen doden gevallen. Een van de gewonden is er slecht aan toe. Het gaat om een internatio nale trein die uit Oostenrijk op weg was naar de Duitse deelstaat Saarland. Vijf wa gons ontspoorden bij het on geluk in de deelstaat Ba den-Württemberg. Volgens de politie kwam de goede rentrein kennelijk door een verkeerd afgestelde wissel op het spoor van de eurocity terecht. Het is aan de lage snelheid van de treinen te danken dat het ongeluk niet meer slachtoffers heeft geëist. Obama erkent: 'Wij hebben gemarteld' „Wij hebben enkele mensen gemarteld. Wij hebben een paar dingen gedaan die in strijd zijn met onze waar den." Dit zei de Amerikaan se president Barack Obama gisteren tijdens een perscon ferentie in het Witte Huis. Hij liet weten dat hij eerder op de dag een geheim rap port heeft onthuld aan de Se naat over de verhoortechnie ken die de CIA na de aansla gen van 2001 gebruikte. Jeugd in apenpak verjaagt apen Jongeren verkleed als apen moeten een einde maken aan de apenplaag in en rond de parlementsgebouwen in de Indiase stad New Delhi. De stad zette zwartkoppige langoeren in die de andere aapjes, roodkoppige maka ken, op de vlucht joegen. Maar door klachten van die renactivisten mag de over heid van de rechter de lang oeren niet meer 'misbrui ken' en kiest de stad voor mensen in apenpakken. LONDEN - Een kleine 20.000 men sen hebben de laatste dagen een petitie getekend tegen het hou den van vrijdagavondfeestjes in de London Zoo. Dit populaire zo- merevenement Late Zoo - toe gang 35 euro per persoon en al uit verkocht voor 2014 - voorziet in hapjes en drankjes temidden van de dierenverblijven. Probleem is dat er regelmatig te veel wordt ge dronken door Late Zoo-gangers die dan beestachtig gedrag gaan vertonen. Zo moest een al half ontklede man worden tegenge houden toen hij op het punt stond te gaan zwemmen met de pinguïns. Minder lollig was dat ie mand bier over de tijgers gooide en een eveneens straal bezopen vrouw probeerde in het leeuwen- verblijf te klimmen. De misdra gingen leidden al tot veel veront waardiging onder Britse dieren vrienden waarbij sommigen het een goed idee zouden vinden de gene die met bier naar de tijger gooide voor straf - naakt, uiter aard - het tijgerhok in te sturen. Een woordvoerster van de dieren tuin zegt dat het allemaal wel meevalt met het gedrag. De zoo verdient jaarlijks ruim een mil joen euro aan Late Zoo, wat ten goede komt aan diverse program ma's voor behoud van dieren. SURABAYA - In de Rode Buurt van Surabaya weten de prostituees en hun pooiers niet van opgeven. Of ficieel is sinds de vastenmaand de hoerenbuurt 'Dolly', vernoemd naar een Nederlandse 'madam' die er haar bordeel had tijdens de koloniale periode, gesloten. Maar het hoofd van de sekswerkers Ari Saputro, ter plaatse beter bekend als 'Pokemon,' doet alsof zijn neus bloedt. Afgelopen weekend, vlak voor het einde van de ramadan, had het stadsbestuur van Surabaya bij de ingang van de wijk een bord ge plaatst. Daar stond op dat het ge bied nu vrij is van prostituees en bordelen. Pokemon stak het, sa men met andere pooiers en uitba ters van kroegen uit protest in brand. De politie rukte uit en joeg de demonstranten met traan gas uiteen. Ook het geweld - poli tiemensen zouden enkele pooiers in hun gezicht hebben geslagen - maakt geen indruk op Pokemon en de sekswerkers. „We hebben geen keus. Mijn win kel is gewoon weer open", zegt Anita (32). Ze is een van de 1.200 prostituees in Dolly. Net zoals de sekswerkers op de Wallen in Am sterdam probeert ze van achter het raam haar klanten te lokken. „Ieder jaar tijdens de Islamitische vastenmaand ramadan staken we uit respect voor de moslims een maand onze business. Maar wie betaalt mijn rekeningen als de ra madan weer voorbij is? Dit werk is mijn levensonderhoud", zegt ze ferm vanaf haar platte dak van waaruit je een goed overzicht hebt over de wijk. Op het eerste gezicht lijkt 'Dolly' een gewone kampung, een volks buurt, waar vrouwen buiten bij een kraan de was doen, warung- houders allerhande levensmidde len verkopen en fietstaxi's af en aan rijden. Maar Dolly, de grootste hoeren buurt van Zuidoost-Azië, is een plek van verderf, aldus burge meester Tri Rishmaharani (52). Ze trad aan in 2010. Sindsdien heeft deze politica van de groot ste Strijdende Democratische Poli tieke Partij (PDI-P) van de aan staande president van Indonesië Jokowi alle hoerenbuurten in Su rabaya gesloten. Dolly is de laatste wijk die moet verdwijnen, vertelt ze in de troon zaal in het stadshuis. „Er is sprake van kinderhandel. Vrouwen wor den er gedwongen tot seks. Uit on derzoeksrapporten blijkt dat er een drugsmaffia opereert. De bor delen moeten dicht", zegt Ibu, (moeder) Rishma, zoals de inwo ners van Surabaya haar noemen, op ferme toon. Prostitutie is in het grootste mos limland ter wereld officieel verbo den, maar wordt gedoogd in ka- raokebars en in hotels. Dat beleid wordt steeds meer ingeperkt. On der druk van conservatieve en ra dicale moslimpartijen nam het In donesische parlement enkele ja ren geleden een omstreden anti- pornowet aan. Vrouwen in mini rokjes worden volgens die wet ook als 'prostituees' beschouwd. Er is kinderhandel. Vrouwen worden er gedwongen tot seks. De bordelen moeten dicht Burgemeester Ibu Rishma zou in de ogen van haar tegenstanders een knieval hebben gemaakt voor het militante Front ter Verdedi ging van de Islam (FPI). Deze fa natieke moraalridders zien steeds vaker kans hun radicale waarden en normen aan Indonesische be stuurders op te leggen. Die vre zen voor het gewelddadige optre den van de FPI in hun dorp of stad. „Ik word een zedenpreker ge noemd. Ik zou bang zijn voor het FPI? Laat me niet lachen. Ik ben de baas. Ik maak de regels. Ieder een heeft te luisteren naar mij!", klinkt het nu woedend. Het gaat de burgemeester van de tweede stad van Indonesië om de kinderen in de hoerenbuurt. „Sommigen zijn niet ouder dan zes jaar. Een aantal daarvan heeft HIV. Kinderen horen op school te zitten. Voor hen en voor de moe ders heb ik een opvanghuis gere geld en psychische hulp. Wat komt er anders van deze kinderen terecht", klinkt het nu bijna fluis terend. Ibu Rishma zegt zelf poolshoogte- te hebben genomen in de wijk en heeft de nodige beloftes gedaan. 7-daagse busreis Zwarte Woud-Vogezen 10-daagse busreis Hart van Italië 12-daagse busreis Rome-Pompeï-Sorrento Inclusief compleet v.a. middenklasse compleet v.a. Sekswerkers Dolly in Betaalbaar genieten! Vraag nu gratis de brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 'véf *:'-v MANNHEIM WASHINGTON NEW DELHI door onze correspondent Wilma van der Maten 'Ibu' Rishma, burgemeester compleet v.a. Inclusief Verblijf in hotel Schondelgrund op basis van halfpension Muziekavond Excursiepakket t.w.v. 40,- o.a. een bustour door het Zwarte Woud, naar de waterval van Triberg, een glasblazerij, Konstanz aan de Bodensee, de waterval van Schaff- hausen, Baden-Baden, Colmar Reiscode: Vertrek aug. en sept. BE39289 Inclusief Verblijf in hotel Giglio op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Assisi en Siena o.l.v een gids, Montepulciano, Perugia, Arezzo, Pitigliano, Val d'Orcia met bezoek aan Pienza Reiscode: Vertrek 5 sept. BE40966 Verblijf in diverse middenklasse hotels op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 65,- o.a. naar Montecassino, Napels, Rome o.l.v. een gids, Pompei o.l.v. een gids, Sorrento, Vaticaanstad o.l.v. een gids, de Vesuvius, Assisi Reiscode: Vertrek van sept, t/m nov. BE39312

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8