Duikers ZEEUWS-VLAANDEREN Grand Tour South-Africa Brokken bij rijles almanak 26 en 27 Dit najaar wordt duidelijk welk ontwerp voor de bouw van de sluis de voorkeur heeft. HULST - Een 16-jarig meisje uit Middelburg heeft donderdagmid dag de gevel van een woning in de Mostaertstraat in Hulst ge ramd. Ze kreeg illegaal rijles van haar 21-jarige vriend uit Hulst. Het meisje wilde graag een keer autorijden, maar dat ging niet he lemaal goed. Ze gaf te veel gas, ramde eerst een lantaarnpaal en parkeerde het voertuig vervolgens in de gevel. De woning en de auto raakten zwaar beschadigd. Het meisje liep schaafwonden op. De voorlichter van Rijkswaterstaat in Middelburg denkt graag mee. Op alle vragen die verslaggevers hem voorleggen heeft hij steevast een antwoord. Dat kan een zakelijk feitenrelaas zijn, vaak voorzien van nuttige achtergrondinformatie. Maar soms ook is het wat aan de va ge kant; dan houdt hij zich op de vlakte omdat hem de benodigde in formatie ontbreekt en hij die eerst el ders in zijn organisatie moet verga- ren. Maar zijn uitgangspunt is en blijft: ik geef altijd antwoord. Eerder deze week wilde een verslag gever van deze krant van hem we ten wat er aan de hand was in de binnenvaartsluis in Terneuzen. Het antwoord was snel gegeven: duikers ontdeden de sluiswand van woeke rende oesters. Toen de verslaggever klaagde dat hij helemaal geen dui kers zag, klonk het droog: „Nee, die zitten natuurlijk onder water!" Mijn directheid is mijn kracht en mijn zwakte - is gesloten, is ook het onderhoud woningen die straks moeten ver voor de eerste dertig jaar na de in- dwijnen. „We proberen uiteraard gebruikname geregeld. Daarvoor eerst tot een minnelijke schik- is 75 miljoen euro gereserveerd, king te komen, daarna komt pas Marteijn wil niet vooruitlopen op onteigening in beeld." Er is inmid- 'de procedures rond bedrijven en dels al intensief overleg gevoerd. ZATERDAG 2 augustus 2014 TERNEUZEN - Van de twaalf varian ten voor de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen zijn er nog drie over. Over een maand hakt de Vlaams-Nederlandse stuur groep, die de bouw begeleidt, de knoop door. Dan wordt duidelijk welke bedrijven en andere bebou wing op en om het huidige slui- zencomplex moeten verdwijnen. De bouw van de zeesluis wordt voorbereid door het projectteam Grote Zeesluis Kanaal Gent-Ter- neuzen van de Vlaams-Nederland se Scheldecommissie. Projectdirec teur Eric Marteijn: „Het is mis schien wat stil rond de plannen, maar de voorbereidingen zijn in volle gang en naderden het mo ment waarop belangrijke beslis singen worden genomen. De keu ze van de voorkeursvariant bij voorbeeld. Daarbij is doorslagge vend wat technisch mogelijk is, welke milieubelasting er is, of de variant past in het budget en wel ke tijdens de bouw de minste overlast voor de omgeving, de scheepvaart en het wegverkeer veroorzaakt." Marteijn sluit een combinatie van de drie varianten niet uit. Volgend voorjaar liggen het ontwerp-tracébesluit en de milieueffectrapportage op tafel. Zijn die vastgesteld, dan leggen Vlaanderen en Nederland de uit voering vast in een verdrag en wordt het project aanbesteed. Als de bouw (kosten: 930 miljoen) in 2017 begint, is de sluis in 2021 klaar. Marteijn stelt vast dat Vlaan deren en Nederland tot nu toe eendrachtig samenwerken. „Het voelt echt als een gezamenlijk pro ject. Vlaanderen werkt heel soe pel mee. In Nederland zit je vast aan allerlei verplichte tijdpaden. Of je die kunt versnellen? Nee, je moet zorgen dat ze niet vertra gen." Als volgend jaar het verdrag Kras.nl/36542 of bel 0900-9697,5cPm Snel keuze tracé van zeesluis Tip? redactie@pzc.nl door Wout Bareman Variant 3. Middensluis en Schependijk verdwijnen. Meer ligplaatsen. Het sluizencomplex zoals het nu is. luchtfoto Camile Schelstraete Variant 2. Sluis iets oostelijker. Middensluis en deel Schependijk weg. Variant 1. Bedrijven Schependijk en middensluis (spuisluis) blijven. Nieuwe rondreis, maak kennis met alle hoogtepunten. Nergens voordeliger, boek nu bij uw Zuid-Afrika specialist O.a. Soweto, Panoramaroute, Kruger, Knysna en Kaapstad Vlucht, hotels, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89