auping Dirk en Dekamarkt staken kipstunts Misdaad, en bagatel Watersporters moeten uitkijken 6 BINNENLAND Je oude matras is geld waard! Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) pldZS „We merken dat consumenten steeds kritischer worden", zegt woordvoerder Fiona Wijnbergen. „Ze willen weten waar onze kip vandaan komt en hoe die wordt geproduceerd. Voor ons is dit een grote stap naar een duurzamer as sortiment." Begin 2013 beloofden de supermarkten zich in te span nen om meer diervriendelijker ge produceerde kip in hun schappen te krijgen. Stoppen met 'kiloknal lers' voor de goedkoopste kipfilets is daarbij een belangrijke stap, stelt pluimvee-econoom Peter van Horne van Wageningen Uni versiteit. Boeren kunnen volgens hem pas investeren in diervrien delijkere stallen als ze afnemers hebben voor (duurdere) kip die een beter leven heeft gehad. „Met stunts houden supers de plofkipverkoop daarom kunstma tig hoog", stelt de actiegroep Wak ker Dier. Die begint vandaag met tv- en radiospotjes tegen C1000 en Albert Heijn, die nog steeds stunten met goedkope kip. „Daar mee belemmeren zij actief de ver duurzaming van het kipschap." Marktleider Albert Heijn is niet van plan het voorbeeld van Dirk en Dekamarkt te volgen, zegt een woordvoerder.. „Wij willen klan ten keuze blijven bieden. Zij eten veel kip, dus is dat voor ons een belangrijk product. Onze aanbie dingen passen we daarop aan." Aanbiedingen voor goedkoop vlees zijn voor supermarktketens belangrijk om klanten naar hun winkels te lokken. „Klanten vra gen daar echt om, ze rekenen op goedkoop vlees", zegt Wijnber gen. „Voorheen was nog niet ge noeg scharrel- en biologisch vlees beschikbaar om die producten in de aanbieding te doen. Nu is dat aanbod er wel. Zo hadden we vori ge week biologische kipschnitzels in de folder. Die liepen goed." Jumbo en Deen stunten al ander half jaar niet meer met de goed koopste kip in hun folders. HILVERSUM - Flinke regenbuien kunnen in de loop van vandaag over het land trekken. De buien kunnen uitgroeien tot een lijn van zware buien, samen met on weer, hagel en windstoten. Weer- plaza.nl raadt vooral aan bij bui tenactiviteiten, zoals watersport, zaterdag de weerberichten goed in de gaten te houden. Aan het be gin van de middag bereikt een buiengebied de zuidgrens. Naar mate de buien noordwaarts trek ken, worden ze zwaarder. ons nietsdoen.' Er schuilt een die pe behoefte aan schuld in deze for mulering. Niet alleen leven Erkel en Bennink zeventig jaar later, wat 'ons nietsdoen' een hyste risch anachronisme maakt, ook is het misschien goed om eraan te herinneren dat het toch vooral Duitsers waren die Joden ver moordden, en niet de mensen die de gordijnen sloten. Wegkijken is niet fraai, maar niet hetzelfde als het wegvoeren van 140.000 Ne derlandse Joden. Zelfs de Duit sers zijn verder met hun Vergangenheitsbewaltigung. Dan het slot van de brief: 'Die schande mag ons niet nog een keer te beurt vallen. Maar als we niet snel iets doen, gebeurt hef. Door wie dan toch, vraag je je af. Antisemitisme op straat is onver gelijkbaar met een antisemitische staatsleer. Geen enkele westerse staat propageert Jodenhaat. Ner gens in Europa worden concentra tiekampen ingericht. Wie het anti semitisme van puriteinse mos lims gelijkstelt aan de Holocaust, doet beide verschijnselen on recht. Het promoveert het giftige gebral van ISIS-sympathisanten tot een misdaad zonder prece dent en degradeert de Holocaust tot een bagatel. straten worden gesleept, de bon zen op de deuren galmen, de hel le gloed van in brand gestoken scholen en synagoges de horizon verlichten, helpt de laffe blind doek voor onze ogen niet.' Ze kregen de geest, hun pen ging een beetje met ze op de loop. De dramatische effecten (bonzen die galmen, de helle gloed aan de ho- In NRC Handelsblad van af gelopen woensdag schrij ven Arjan Erkel en Jan Ben nink over het antisemitis me van deze tijd. Het is een nogal geladen geschrift, dat opviel tussen de vele commentaren over de pro-Palestijnse demonstraties. Het is vijf voor twaalf, volgens Er kel en Bennink, de nieuwe Holo caust staat voor de deur. ('Het vir tuele trappen met de spijkerlaars is allang begonnen.') Wij zijn vol gens Erkel en Bennink allemaal doof voor deze nieuwe uiting van Jodenhaat, en daarom over schreeuwen zij zich nogal. 'Straks als de nekschoten klin ken', schrijven ze, 'als het wilde gebrul zich verder uitstrekt dan de Schildersbuurt, helpen onze vingers in de oren niet meer. Als straks de mensen weer door de rizon) zijn die van een matig re gisseur, zo worden de oorlog en de Jodenvervolging al sinds decen nia verbeeld in de Nederlandse ci nema. Er zit iets verlekkerds in hun proza, alsof ze heimelijk ver langen naar nekschoten en bran dende synagoges. Erkel en Bennink spelen het Co mité van Waakzaamheid na. Als hun ontspoorde fantasieën werke lijkheid worden, nemen ze het NRC Handelsblad van 30 juli 2014 erbij: kijk, aan ons heeft het niet gelegen, wij stonden pal. Zoals er veel mensen goed zijn na de oor log, zijn er ook mensen goed voor de oorlog. Ze roepen op om ditmaal niet weg te kijken, zoals de vorige keer toen er Joden werden 'ver moord door ons wegkijken, door Het Is vijf voor twaalf, volgens Erkel en Bennink, de nieuwe Holocaust staat voor de deur. 'Het virtuele trappen met de spijkerlaars is allang begonnen.' TOMMY WIERINGA Iedere 8 tot 10 jaar ben je toe aan een nieuwe matras. Ruil je oude matras bij ons in en je krijgt 20% voordeel op een nieuwe. En geen zorgen om je oude matras, deze halen we bij je op om te laten recyclen. (Her)gebruikjeje oude matras zelf? Dan krijgje het voordeel natuurlijk ook! Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl "Geldt in de actieoperiode van 12 juli t/m 24 augustus 2014 op matrassen én topmatrassen. Kijk voor de voorwaarden op Auping.nl/matrasvoordeel. door Annemieke van Dongen AMSTERDAM - Supermarkten Dirk en Dekamarkt stoppen met recla mes voor goedkoop kippenvlees. Aanbiedingen voor goed koop vlees zijn voor super marktketens belangrijk om klanten te lokken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6