2 en 3 PZC Zomer in de Bierkaai Heb jij thuis een vlindertuin? Hotspot Op luchtkussens en trampolines strijden twaalf teams om de Europese titel Bossaball: een beetje volleybal, een vleugje voetbal, en wat turnen. Met zo veel mogelijk snelheid door de bocht 2 augustus 2014 Cateraar komt in de zomer bijna overal Nat: dag om 't strand links te laten liggen. Windkracht: 2 3 Neerslag: 7 mm Ik heb het nog nooit gezien. Zelf heb ik lang volleybal gespeeld, het lijkt erop, maar toch ook weer niet", zegt Jeroen Lallemand uit Antwerpen, één van de toeschou wers bij Bossabal. De balsport Bossaball is ontstaan uit invloeden van volleybal, voetbal, turnen en capoeira. „Je hoeft niet alle sporten goed te kunnen, maar als je één van de vier beheerst, kan je al meedoen", zegt Jeffrey van Gooi, één van de spelers die met het Nederlands team wereldkampioen zijn geworden in Bonaire. Teams uit verschillende landen strijden op het strand van Breskens en Cadzand om de Europese titel. Twee teams met vier spelers staan op een speelveld van luchtkussens en tram polines. In het midden is een net ge spannen. „De bal mag vijf keer overge speeld worden voor hij weer over het net gespeeld moet worden, voetballend mag je de bal twee keer raken, volleybal lend één keer", legt Jeffrey uit. De sport trekt veel nieuwsgierige men sen. „Het is leuk om te zien, alleen weet ik niet zo goed wat de spelregels zijn", zegt Wouter Bergs als toeschou wer. Het puntensysteem heeft ook uit leg nodig. Met de voetbaltechniek ver dien je meer punten dan met de volley baltechniek. „Het is wel moeilijker ge worden, je scoort nu liever met de voet baltechniek. Het is ook spectaculairder om te zien." Dit weekend vindt de lande lijke tuinvlindertelling weer plaats. Wie een ei gen tuin heeft, kan hier aan mee doen. Vorig jaar namen ruim 7500 men sen deel aan de telling. Een vlin- derkaart met afbeeldingen, een app en informatie op de website helpen om de vlinders te herken nen. De Vlinderstichting gebruikt de gegevens om de diertjes beter te kunnen beschermen. Als er van bepaalde soorten minder zijn, kan de stichting er iets aan doen. Powered by door Jerry van Luijk Spectaculair om te zien De teams uit België en Hongarije strijden in de eerste wedstrijd om de punten, foto Peter Nicolai Het EK Bossaball is tot 3 aug. Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur op Moio Beach, Cad zand en het Spuiplen in Breskens. Zondag alleen op Cadzand van 11.00 tot 15.00 uur. Eind van de 18e eeuw dempte men de oorspronkelijke haven. Sinds 2012 heeft Hulst op deze plaats weer water in de stad: de Nieu we Bierkaai. Fundamenten van een eeuwenoude brug zijn blootgelegd tijdens de opgra vingen en je hebt er een schitterend zicht op de Keldermanspoort. Een mooie plaats om vanaf het terras te ge nieten van muziek, theater, dans en an dere activiteiten. Vismarkt, van 14.00 tot 18.00 pagina 5 Alle uitjes in Zeeland door Tom Scheeie Wie ook mee wil helpen, kan meer in formatie vinden op de site van de Vlin derstichting: www.vlinderstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41