Verwarde man gevonden na grote zoektocht lllllll PZC Vluchteling te vaak in isoleercel euro Man op snorfiets gepakt na wilde achtervolging 66 Dit zijn kwetsbare en onschuldige mensen die mentaal worden gesloopt Restaurant aan de Zeeuwse kust niet duurder dan in het achterland Detentiecentra zetten nog altijd vreemdelingen in een isoleercel als ze overlast geven of suïcidaal zijn. DEN HAAG - Honderden vreemde lingen zijn vorig jaar opgesloten in een isoleercel. „Schrikbarend veel", zegt SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen. „Dit zijn kwetsbare en onschuldige mensen die men taal worden gesloopt." In totaal zetten detentiecentra in Nederland vorig jaar 662 keer een vreemdeling vast in een isoleer cel. Dat blijkt uit antwoorden van staatssecretaris Fred Teeven (Vei ligheid en Justitie, WD) op vra gen van de SP. „Ondanks de toe zegging dat het minder zou wor den, worden vreemdelingen nog steeds op grote schaal in complete afzondering opgesloten", zegt Gesthuizen. In 2012 waren er nog 741 isolatie plaatsingen: in dat jaar zaten er in totaal 5.420 vreemdelingen in be waring, tegen 3.670 in 2013. Deze mensen zitten vast in afwachting van uitzetting en worden in een isoleercel gezet als ze overlast ge ven of rondlopen met zelfmoord neigingen. „Die problemen los je niet op door ze een week in een isoleercel te stoppen", weet asiel advocaat Frans-Willem Verbaas. Vorig jaar werden ook zeker vijf hongerstakers in de isoleercel op gesloten. „Schandalig", vindt An- nemarie Busser van Amnesty In ternational. „Deze mensen zijn géén criminelen. Toch worden ze zo behandeld. Voor mensen die dreigen zelfmoord te plegen kan het beter zijn om ze even af te zonderen, maar je kunt onschuldi ge mensen niet voor straf dagen lang opsluiten in een klein kamer tje met alleen een matras." Kamerlid Gesthuizen wil Teeven na het zomerreces in een debat ter verantwoording roepen. Pagina 22-23: Steekproef restaurants Dat heeft de politie bekendge maakt. De man is teruggebracht naar zijn familie die op Schou wen op vakantie is. De politie zocht gisteren samen met boswachters en medewer kers van de gemeente langdurig in de Westhoek naar de man. Met hondenteams, op de fiets, te voet en later vanuit de lucht met een helikopter werd in het uitgestrek te bos- en duingebied bij Burgh- Haamstede gezocht. Ook werd het publiek via Burgernet ge vraagd naar de man uit te kijken. In de loop van de middag werd de zoektocht korte tijd gestaakt, maar later weer begonnen, toen de politiehelikopter naar Zeeland kon afreizen. De man verdween donderdag. Ook toen al werd via Burgernet een oproep gedaan. Daarbij werd nadrukkelijk gevraagd de man niet zelf te benaderen, maar de po litie te waarschuwen. De man was verward, had medicijnen no dig en kon soms agressief op men sen reageren. Rond half negen 's avonds maakte de politie be kend dat de man via tips was ge vonden in Burgh- Haamstede. OOST-SOUBURG - Een 22-jarige man uit Middelburg op een snor fiets is donderdagavond na een wilde achtervolging aangehou den. Hij reed met hoge snelheid door de Lekstraat in Oost-Souburg. Agenten zagen de man donder dag rond 17.30 uur passeren. Zij zetten de achtervolging in. Op de Oudewaterlaan wilde een agent hem staande houden, maar de Middelburger riep dat hij niet zou stoppen. Een vrouw moest voor hem wegspringen om niet door hem te worden aangereden. In de Kanaalstraat reed hij zich vast, omdat de brug gesloten was. Hij kreeg zes bekeuringen. DESTELLING UW MENING 317 reacties Internet maakt VWs overbodig Word ook abonnee! 555547 ZATERDAG 2 augustus 2014 Met zo veel mogelijk snelheid door de bochten SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen BURGH-HAAMSTEDE - In de West hoek van Schouwen-Duiveland is gisteravond de 39-jarige verwarde man gevonden waar al sinds don derdag naar werd gezocht. Vreemdelingen horen niet in een isoleercel Reageer op pzc.nl EENS Bi 28% ONEENS 72% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 180 l-os nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 door Peter Winterman Zomermaal: 24 tot 32 Forse buien, mogelijk met onweer 25°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1